Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

niedźwiedź goni snowboarderkę...


n3l15

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę, że ludzie zastanawiają się czy niedźwiedzie żyją w Japonii. Żyją i to całkiem spore - odmiana nazywa się Higaru. Nieprawdopodobne jest to, że brunatny niedźwiedź gonił ją tyle czasu. Niedźwiedzie brunatne atakują ludzi raczej tylko w samoobronie. We wszystkich przewodnikach na Alasce czy w Japonii jest napisane, by przy samotnych wędrówkach albo skiturach nieść ze sobą gwizdek, często klaskać i krzyczeć tak, by niedźwiedź miał czas spokojnie zejść nam z drogi i nie poczuł się zaskoczony. Zupełnie inaczej ma się sprawa z niedźwiedziami polarnymi - ale to już zupełnie inna historia...

image.jpg

Na Spitsbergenie jeździłem z mauserem na plecach... :-)

image.jpg.e278f50a90012b850fb8685fb1dc0153.jpg

Edytowane przez n3l15
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem fajny film przyrodniczy o lwach w Afryce, które zmieniły przyzwyczajenia i słysząc hałasy kołatek czy gwizdków, zamiast uciekać, wiedziały, że właśnie nadchodzi "posiłek" :)

A o ostrzeżeniu, by się nie zbliżać do śmietników po zmroku w Tatrach (zwłaszcza po słowackiej stronie) to już chyba wszyscy wiedzą, nie? Podobno miśków jak mrówków... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to tez uwazam ze ten film to lipa. Ja kiedys spotklaem w tatrach niedzwiedzia. Jak tylko mnie zobaczyl albo wyczul a bylismy w dosc znacznej odleglosci od razu spierdziolil nawet zdjecia bym nie zdazyl zrobic. Co innego jak jest mama z mlodymi to wtedy bywa roznie , ale samotne niedzwiedzie to raczej boja sie ludzi i uciekaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
28 minut temu, pasazer85 napisał:

Strasznie agresywne te rumuńskie niedźwiedzie :/ Dwa, może trzy lata temu miałem okazję spotkać niedźwiedzia na Gąsienicowej, ale jakoś miał w d... narciarzy :P  Przeciął stok i poszedł w swoją stronę :) 

Niedźwiedż to na Hali Misiowej 9_9 na Pilsku powinien być, a nie na Gąsienicowej.

A tak w sumie - to misie nie powinny spać o tej porze roku?

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pasazer85 napisał:

Strasznie agresywne te rumuńskie niedźwiedzie :/ Dwa, może trzy lata temu miałem okazję spotkać niedźwiedzia na Gąsienicowej, ale jakoś miał w d... narciarzy :P  Przeciął stok i poszedł w swoją stronę :) 

Zobacz jak on jeździł. Inicjował skręt rotacją tułowia. Każdego misia szlak by trafił. :D

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cosworth240 napisał:

Myślałem, ze pod wpływem adrenaliny nawet słaby narciarz jednak wpadnie na to żeby przed misiem to jednak na krechę na dół... 

Miś wydaje się młody bo na nagraniu naprawdę nie jest duży. Obstawiam, że raczej chciał się bawić niż ścigać ofiarę. Ale nagranie słabej jakości, więc to tylko zwykłe przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ziemowit napisał:

Miś wydaje się młody bo na nagraniu naprawdę nie jest duży. Obstawiam, że raczej chciał się bawić niż ścigać ofiarę. Ale nagranie słabej jakości, więc to tylko zwykłe przypuszczenia.

Moze i mały, ale ja nawet przed małym Misiem uciekając to myśle sobie, ze pewnie osiągnąłbym prędkość, której nie powstydziłby sie Beat Feuz i Dominic Paris na Streifie w Kitz 😀😀😀

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Wczoraj niedźwiedź gonił 2 osoby w Dolinie Demianowskiej, z czego jedna nie żyje:

Tragedia w Tatrach. Niedźwiedź gonił dwie osoby, kobieta nie żyje - Podróże (onet.pl)

A w Rumunii ganianie narciarzy stało się już regularną rozrywką dla niedźwiedzi - jak dla byków ganianie ludzi po ulicach w Hiszpanii.

Rumunia: niedźwiedź gonił narciarza na stoku - Podróże (onet.pl)

https://www.youtube.com/watch?v=4tySWLqrYRo

Zawsze mnie zastanawiało, jak zachowa się niedźwiedź, gdy np. dwójka znajomych nie zsynchronizuje swojego postępowania i jeden w panice zacznie uciekać - czy niedźwiedź rzuci się w pogoń za nim, czy jednak "zadowoli się" bliższą ofiarą.

No i drugi klip daje odpowiedź na to pytanie: instynkt pogoni okazuje się silniejszy.

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

Wczoraj niedźwiedź gonił 2 osoby w Dolinie Demianowskiej, z czego jedna nie żyje:

Tragedia w Tatrach. Niedźwiedź gonił dwie osoby, kobieta nie żyje - Podróże (onet.pl)

A w Rumunii ganianie narciarzy stało się już regularną rozrywką dla niedźwiedzi - jak dla byków ganianie ludzi po ulicach w Hiszpanii.

Rumunia: niedźwiedź gonił narciarza na stoku - Podróże (onet.pl)

https://www.youtube.com/watch?v=4tySWLqrYRo

Zawsze mnie zastanawiało, jak zachowa się niedźwiedź, gdy np. dwójka znajomych nie zsynchronizuje swojego postępowania i jeden w panice zacznie uciekać - czy niedźwiedź rzuci się w pogoń za nim, czy jednak "zadowoli się" bliższą ofiarą.

No i drugi klip daje odpowiedź na to pytanie: instynkt pogoni okazuje się silniejszy.

 

Generalnie NIKT nie wie jak sie zachowa w sytuacjach ekstremalnych dopóki w takich sie znajdzie ... a biorąc pod uwagę ze przyroda w tym roku "zwariowała" to całkiem nie wiadomo na ten przykład co dzieje sie w takiej misiowej łepetynie gdy sie wybudzi zbyt wcześnie.. przypuszczamy tylko że jest głodny i wkur..... niewyspany.

Edytowane przez Lexi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 11:30, koliber napisał:

A w Rumunii ganianie narciarzy stało się już regularną rozrywką dla niedźwiedzi - jak dla byków ganianie ludzi po ulicach w Hiszpanii.

Niepotrzebnie "podpowiedziałem" - właśnie niedźwiedź znudzony ganianiem turystów i narciarzy, urządził sobie pościg na ulicach Liptowskiego Mikulasza:

Niedźwiedź wdarł się do słowackiego miasteczka. Są poszkodowani [NAGRANIE] - Wiadomości (onet.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...