Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W oparach minimalizmu. - skitury na lekko


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Spiochu napisał:

Bajeranckie stroje, tysiąc kieszeni i suwaków? Panowie, krótko mówiąc pogubiliście się.

Wracając do tematu wątku:

Spodnie zewnętrzne zgodnie z koncepcją Wujota

- membrana (tu gtx packlite)

- zamki 3/4

- waga 220g

do tego w jasnym kolorze (patrz: wiosenne słońce):

https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/mens-clothing-c1/mens-waterproof-shell-c51/waterproof-overtrousers-c337/l-i-m-gore-tex-pant-p13220

L.I.M Gore-Tex Pant

L.I.M Gore-Tex Pant

ale AndRand zaraz się popłacze, bo nie mają kieszeni ;)

Witamy z powrotem na SO.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Mialem kurtke membranowa Marmota ktora okazala sie bardzo lipna.

"Mercedesy z Hiszpanii rdzewieją."

Cuchy amerykańskich firm kupuje sie w Ameryce (tych wiekszych, ktore produkuja w azji)- to co jest dostepne w Europie jest przewaznie gorszej jakości. 

 

2 godziny temu, Spiochu napisał:

o nie jest temat "budzetowy sprzet" na skitury tylko lekki.

Jeśli coś o porównywalnych parametrach moge kupić taniej to tak robie ....nie jestem snobem i etykietki z ceną odrywam a nie eksponuje.

Mam wrażenie że jest to wątek w którym piszemy co warto kupić i dlaczego - bo mamy wypróbowane a nie co właśnie znaleźliśmy w necie i producent fajnie o tym pisze.  Priorytetem jest tu waga ok, ale jakoś nikt z Was nie nosi nart ze styropianu wiec inne walory pewnie też sie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z rzeczami kupowanymi w stanach. Jednak amerykanskie firmy czesto schodza coraz bardziej na masowke i dopasowuja kroj do grubasow. Osobiscie wole firmy skandynawskie czy francuskie i nie jest to zaden lans bo na Krupowkach to sie teraz liczy cztery ef.

 

Jesli porownywalne parametry to spoko ale waga 50% wyzsza, gorsza membrana i mozliwa slabsza jakosc lub kroj nie przemawiaja za zakupem. Zreszta ten precip to nic specjalnego, tyle ze latwo dostepny w PL. Przyklad Montane pokazuje, ze nawet w tej cenie mozesz miec cos lepszego(lzejszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

 Jednak amerykanskie firmy czesto schodza coraz bardziej na masowke i dopasowuja kroj do grubasow.

Osobiscie wole firmy skandynawskie czy francuskie i nie jest to zaden lans bo na Krupowkach to sie teraz liczy cztery ef.

 

 

Nie wszystkie ale tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

Kupilem za Twoja radą termosy firmy Thermos. Spisują sie świetnie - dzieki!

Maly dla zony bo piekny bordowy drugi duzy dla mnie. 

Faktycznie duzy trzyma duzo lepiej temperature. 

Ja dzięki poradom na forum postawiłem na termos SIGGa i też sobie chwalę, chociaż na gwiazdkę dostałem duży kubek termiczny Thermosa na kawkę, jak jadę na narty i generalnie też fajny produkt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję to tutaj bo przyznam, że jestem w lekkim szoku.

Buty o wadze nominalnej 1150g, tylko 100g więcej od Dynafitów TLT7 CR, a w odczuciu przepaść! Jak zmiana z kapci na but narciarski. Poczułem się jakbym od 5 lat (TLT7, PDG) nie jeździł w butach alpejskich, a ten but daje takie odczucie. W Backlandach Atomica miałem podobne odczucie do TLT7 więc jakiś czas temu uznałem, że w tym przedziale wagowym nie należy spodziewać się cudów, a jednak...

Jeszcze w nim nie chodziłem więc zobaczymy jak z ruchomością cholewki i jej wysokością, ale w jeździe musiałem sobie przypomnieć jak się jeździ w butach, które dzięki temu rzeczywiście blokują pochylanie do przodu - jak w normalnych butach alpejskich! :D

W Dynafitach czuć, że to buty do chodzenia, które można zablokować na zjazd, tak w Salomonach czuć, że to but alpejski z funkcją chodzenia.

Przy tej wadze jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony bo Dynafity o zbliżonej sztywności (Radicale, Hoji) są 300-600g cięższe. Więc jak na but o właściwościach buta alpejskiego - to dla mnie powiew oparów minimalizmu wagowego.

1602490285_IMG_20220216_1040272.thumb.jpg.84b7c665e9fafee9b45ca72b8edc148b.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, AndRand napisał:

Wkleję to tutaj bo przyznam, że jestem w lekkim szoku.

Buty o wadze nominalnej 1150g, tylko 100g więcej od Dynafitów TLT7 CR, a w odczuciu przepaść! Jak zmiana z kapci na but narciarski. Poczułem się jakbym od 5 lat (TLT7, PDG) nie jeździł w butach alpejskich, a ten but daje takie odczucie. W Backlandach Atomica miałem podobne odczucie do TLT7 więc jakiś czas temu uznałem, że w tym przedziale wagowym nie należy spodziewać się cudów, a jednak...

Jeszcze w nim nie chodziłem więc zobaczymy jak z ruchomością cholewki i jej wysokością, ale w jeździe musiałem sobie przypomnieć jak się jeździ w butach, które dzięki temu rzeczywiście blokują pochylanie do przodu - jak w normalnych butach alpejskich! :D

W Dynafitach czuć, że to buty do chodzenia, które można zablokować na zjazd, tak w Salomonach czuć, że to but alpejski z funkcją chodzenia.

Przy tej wadze jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony bo Dynafity o zbliżonej sztywności (Radicale, Hoji) są 300-600g cięższe. Więc jak na but o właściwościach buta alpejskiego - to dla mnie powiew oparów minimalizmu wagowego.

1602490285_IMG_20220216_1040272.thumb.jpg.84b7c665e9fafee9b45ca72b8edc148b.jpg

Fakt dynafit tlt7 mimo ze lekkie to kapcie.

a ja inne rozwiązanie lekkie jak powietrze można zgadywać 

D33C7EE9-79EB-4D33-BA01-8E5F3A62D814.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, surfing napisał:

Ile faktycznie ważą bo Salomon podaje wagę męskie 1460g, a w wersji damskiej 1270g 

 

W różnych miejscach podają różnie - kupiłem wersję damską z powodu wagi. Nie mam ze sobą wagi, ale można coś zaimprowizować ;)

Najpierw kalibracja wagi:

173716330_IMG_20220217_1122132.thumb.jpg.3c75ff63c28d2df0610e3d28985c8649.jpg

A tu porównanie o ile TLT7 są lżejsze od MTN.

1390609021_IMG_20220217_1123172.thumb.jpg.31a51e518abd02d24c44fa010ee44c54.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 13:33, Spiochu napisał:

Nie wiem jak jest z rzeczami kupowanymi w stanach. Jednak amerykanskie firmy czesto schodza coraz bardziej na masowke i dopasowuja kroj do grubasow. Osobiscie wole firmy skandynawskie czy francuskie i nie jest to zaden lans bo na Krupowkach to sie teraz liczy cztery ef.

 

Jesli porownywalne parametry to spoko ale waga 50% wyzsza, gorsza membrana i mozliwa slabsza jakosc lub kroj nie przemawiaja za zakupem. Zreszta ten precip to nic specjalnego, tyle ze latwo dostepny w PL. Przyklad Montane pokazuje, ze nawet w tej cenie mozesz miec cos lepszego(lzejszego)

Coś w tym jest, patagonia,

gorsza we wszystkim, mam porównanie, lata temu a teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.02.2022 o 07:30, surfing napisał:

Gratuluję zakupu buty Salomon MTN Explore , ciekawe jak się będzie podchodziło, czekamy na recenzję.

Ile faktycznie ważą bo Salomon podaje wagę męskie 1460g, a w wersji damskiej 1270g 

 

Po dwóch turach, a w zasadzie podejściu na Goryczkową i turze na Przełęcz po Kopą.

Pierwsza różnica - nie mogę w tych butach biegać. Bus mi uciekł do Kuźnic 😁

Na początku, po przejściu z TLT7 odczuwałem mniejszą ruchomość. Na czas podejścia (standardowe 45min) i zmęczenie niespecjalnie to wpłynęło. Na drugiej turze to już było nieodczuwalne, musiałbym znowu przesiąść się na miękki but dla porównania.

Bardzo dobre trzymanie botka - czuć, że botek jest gruby jak narciarski i bardzo dobrze trzyma stopę. Trzeba go dobrze zawiązać i luzować skorupę na klamrze i rzepie do chodzenia. Natomiast na zjeździe - bajka, jak but narciarski. Bardzo duża różnica w warunkach zmiennych i miękkich gdy rzuca przód-tył.

Na długie tury i twarde śniegi będę brał miękkie bo lżejsze i wygodniejsze w chodzeniu, ale na fajne śniegi i nie za daleko - na pewno MTN-y

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na turze na Przełęcz pod Kopą Kondracką szedłem jak kulawy. Dopadł mnie pech tego miejsca - zawsze mam tam atrakcje.

Pin w wiązaniu się wysunął i blokowanie do chodzenia wyłamało blokadę. Wiązanie Xenic10 (280g) więc w temacie. Więc musiałem ostrożnie stawiać jedną nogę, żeby wiązania nie wypięło. Pin wbiłem z powrotem i wiązanie nawet dało radę bo w trybie ski ma dużą elastyczność. 

678177597_IMG_20220214_1145392.thumb.jpg.c634c481529a9ec46f887f5cbf15f0cd.jpg

Edytowane przez AndRand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pytanie do znawców - potrzebuję lekkie spodnie skiturowe, ale wysokie.

Wymaganie takie - bo wróciłem do skiturowania przywyciągowego - podchodzę na wyciąg, pojeżdżę na trasie, pójdę gdzieś w okolicy godzinkę/dwie, potem z powrotem na wyciąg. Jak spocony siadam bez plecaka na krzesło to w nery wieje. 

Wypróbowałem nawet Wedze, ale okazało się, że rozmiar nie taki (jednocześnie za wąskie i za długie :D), a poza tym oddychalność słaba: na stronie opisana jako RET10, na metce w spodniach, że do oddychalności służą rozpinane suwaki :D Spociłem się podczas przymierzania https://www.decathlon.pl/p/spodnie-skiturowe-meskie-wedze/_/R-p-303128

Oprócz Wedze znalazłem tylko Dynafity: https://8a.pl/spodnie-skiturowe-dynafit-free-gore-tex-pant-petrol

Ktoś kojarzy co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirekn napisał:

..i będzie pani zadowolona 

 

Te BlackYack ciekawie wyglądają ...ale kto wie co tam Koreańczycy wymyślili - moja żona chciała kiedyś kupić softshell od nich "na próbe" i wszystkie jakie mierzyła (różne modele) miały uszyte nieproporcjonalnie wąskie rękawy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mirekn napisał:

Właśnie nie chodzi mi o spodnie narciarskie, tylko skiturowe - nie ocieplane i o niezłej oddychalności by się nadawały również na wiosnę. Zimowych spodni używam od -15°C - wszystkie narciarskie i freeride'owe odpadają.

Edytowane przez AndRand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...