Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Moja Korona... Korona Gór Polskich


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, marboru napisał:

 

 

PS.Ania, Mario zostało wam już jedyne 7 Gór - jak rozumiem wszystko na południowym wschodzie Polski? Fajnie! Dwa, trzy wypady i zrobicie :) Będę kibicował.

 Przed nami jeszcze kilka wypraw w Beskidy:)m.in.B.Makowski,Sądecki,Wyspowy i Niski. Czekają na nas Gorce,Pieniny i na deser Tatry^_^9_9  W niektóre góry na pewno wrócę, po prostu muszę.9_9 Pozdrawiam zdobywców Korony Gór.PL.PA020983.JPG

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Annaa napisał:

 Przed nami jeszcze kilka wypraw w Beskidy:)m.in.B.Makowski,Sądecki,Wyspowy i Niski. Czekają na nas Gorce,Pieniny i na deser Tatry^_^9_9  W niektóre góry na pewno wrócę, po prostu muszę.9_9 Pozdrawiam zdobywców Korony Gór.PL.

Zostały Wam same świetne miejsca :) Jak będziecie się wybierali w Gorce, to dajcie znać. My Turbacz zdobywaliśmy nocą i na dodatek w deszczu - myślę, że sporo straciliśmy tym bardziej, że po noclegu w Schronisku z rana mieliśmy mgłę jak mleko - nic nie było widać :( 

30 minut temu, Jeeb napisał:

Jakie szczyty zaliczasz do korony Tatr ?

Na początek chcemy zrobić Koronę Tatr Wysokich dostępną ze szlaków turystycznych (Rysy mamy już zrobione szlakiem od strony polskiej):

1
Rysy 2503
2
Krywań 2495
3
Sławkowski Szczyt 2452
4
Mała Wysoka 2429
5
Koprowy Wierch 2363
6
Świnica 2301
7
Kozi Wierch 2291
8
Jagnięcy Szczyt 2230
9
Szpiglasowy Wierch 2172
10
Kościelec 2155
11
Skrajne Solisko 2093

Później jak zdrowie dopisze ;) przed nami:

Wielka Korona Tatr:

1
Gierlach 2663
2
Łomnica 2634
3
Lodowy Szczyt 2630
4
Durny Szczyt 2625
5
Wysoka 2565
6
Kieżmarski Szczyt 2558
7
Kończysta 2540
8
Baranie Rogi 2536
9
Rysy 2503
10
Krywań 2496
11
Staroleśny Szczyt 2492
12
Ganek 2465
13
Sławkowski Szczyt 2453
14
Pośrednia Grań 2440

Jedna i druga kwalifikacja wg miesięcznika "Góry" nr 3 (46), marzec 1998.

Oczywiście jest jeszcze lista najwybitniejszych szczytów Tatr...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najwybitniejszych_szczytów_Tatr

...ale to? Na chwilę obecną dla nas początkujących turystów jedynie marzenie.

Nim jednak zaczniemy odhaczać poszczególne, powyższe Góry, to chcemy wejść na najwyższy w Tatrach Zachodnich Starorobociański Wierch 2176 m npm.

Edytowane przez marboru
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marboru napisał:

Zostały Wam same świetne miejsca :) Jak będziecie się wybierali w Gorce, to dajcie znać. My Turbacz zdobywaliśmy nocą i na dodatek w deszczu - myślę, że sporo straciliśmy tym bardziej, że po noclegu w Schronisku z rana mieliśmy mgłę jak mleko - nic nie było widać :( 

Na początek chcemy zrobić Koronę Tatr Wysokich dostępną ze szlaków turystycznych (Rysy mamy już zrobione szlakiem od strony polskiej):

Wielka Korona Tatr:Później jak zdrowie dopisze ;) przed nami:

Oczywiście jest jeszcze lista najwybitniejszych szczytów Tatr...Jedna i druga kwalifikacja wg miesięcznika "Góry" nr 3 (46), marzec 1998.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najwybitniejszych_szczytów_Tatr

...ale to? Na chwilę obecną dla nas początkujących turystów jedynie marzenie.

Ambitne plany, oby wszystkie udało się Wam zrealizować, najlepiej przy ładnej pogodzie (przynajmniej bez mgły i deszczu)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marboru napisał:

Wielka Korona Tatr:

Kurczaki, nie widzę tu np Giewontu czy Kasprowego... ;) 

27 minut temu, marionen napisał:

No to z radością trzymam Was za słowo. I na deser jeszcze to Pilsko  z piwskiem :D (to będzie moje pierwsze piwsko od kilkudziesięciu lat - chyba dam radę)

No to plan ustalony! Pozostaje wymyślić termin. 

Póki co, to 28 stycznia startuję w Fat Bike Race Góry Stołowe, a w czerwcu Śnieżka Uphill Race. Przynajmniej taki plan. ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mariusz to plany zrobiły się bardzo ambitne :)

O ile Korona Tatr dostępna szlakami jest stosunkowo "łatwa" dla tatrzańskiego turysty. To Wielka Korona Tatr to już jest niezły wyczyn, ponieważ wymaga umiejętności wspinaczkowych albo wypraw z przewodnikiem (oprócz Rysy, Krywań, Sławkowski). Ja w tym roku byłem na Rysach, Krywaniu, Gerlach i Kończysta

Trzymam kciuki i czekam na relacje! :)

A Rysy skiturowo to ja zawsze jestem chętny :D:P bo niestety od Polskiej strony jeszcze się nie udało wybrać :(
Aha no i w sumie z takich przychylnych skiturowcom słyną Baranie Rogi i Wysoka :P

p.s. przybliżając co to jest WKT to nawiązanie do 14 szczytów >8000m w Himalajach. W Tatrach mamy 14 szczytów powyżej 8000, ale stóp :) czyli 2438m i tak powstała dosyć ciekawa lista. W tym roku zdecydowałem, że lajtowo na spokojnie również zacznę sobie ją realizować i chyba z forum jeszcze nurek również "ją robi"? może ktoś jeszcze? :)

Edytowane przez MajorSki
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marionen napisał:

Weekend w czerwcu już sobie rezerwujemy, a  28 stycznia zależy od narciarskich planów, których terminów jeszcze nie znam. Rysy trzeba utrafić z jakimś okienkiem pogodowym.

Spoko, jak się uda, będzie super! :)

Co do Rysów, to tak trzeba będzie mierzyć. Choćby dla widoków! B|

Damy radę! ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marboru napisał:

Zostały Wam same świetne miejsca :) Jak będziecie się wybierali w Gorce, to dajcie znać. My Turbacz zdobywaliśmy nocą i na dodatek w deszczu - myślę, że sporo straciliśmy tym bardziej, że po noclegu w Schronisku z rana mieliśmy mgłę jak mleko - nic nie było widać :( 

 

 

 

 

Zgłoszę się ,jak będziemy jechać w Gorce:)...Póki co,najbardziej podobało mi się w Bieszczadach. Niestety daleko...ponad 500km  trza przejechać.o.O na szczęście  z Wrocławia do Rzeszowa autostradą. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Annaa napisał:

Zgłoszę się ,jak będziemy jechać w Gorce:)...Póki co,najbardziej podobało mi się w Bieszczadach. Niestety daleko...ponad 500km  trza przejechać.o.O na szczęście  z Wrocławia do Rzeszowa autostradą. 

Wy macie w Bieszczady 500, my mamy w Karkonosze 500 :( cóż, takie 500+ ;)

PS. Jesteśmy zatem umówieni :) Dla nas Turbacz, to jeden z bliższych stoków. A Łysica zaliczona? ;)

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marboru napisał:

Wy macie w Bieszczady 500, my mamy w Karkonosze 500 :( cóż, takie 500+ ;)

PS. Jesteśmy zatem umówieni :) Dla nas Turbacz, to jeden z bliższych stoków. A Łysica zaliczona? ;)

W G.Świętokrzyskie pojechaliśmy z Warszawy po Snow Expo. Na Łysicę wchodziliśmy ze Św.Katarzyny:)

PA231330.JPG

PA231329.JPG

PA231337.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy wpaść na kawę, ale nie znaliśmy adresu. Oczywiście jechaliśmy przez Radom. Zaskoczyła nas nazwa Karczmy "Bankrut", nie odważyłem się tam wstąpić. Po drodze jeszcze Kielce i zaskoczenie drugie. Dwa (a może 3) wielkie kominy i po drodze tor wyścigowy w Miedzianej Górze, nie było niestety Hondy Civic, ani Bumera. Poważnie to nie było czasu, za długo zostaliśmy na Snow Expo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
2 godziny temu, leitner napisał:

To wszystko  przez globalne ocieplenie i rządy.  Wszystko się zmienia, nowe nadchodzi. Tak że nie ma co wlazic  na te góry,  trzeba poczekać aż ustalą  które są teraz ważne,  a które nie!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...