Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dlaczego obrabiam zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie ze lepiej wyszlo z lampa.

Ja sie wie jak uzywac lampy to dlaczego nie?

Zdjecie bez lampy jest tutaj imho slabsze (obydwa sa w sumie takie sobie :-). Lampa poprawila mieszane oswietlenie i wyciagnela platki sniegu.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że to zdjęcie traci swój sens właśnie przez te refleksy w płatkach śniegu. Nadaje się do wywalenia...

Ogólnie ludzie tłuką fotki z lampą bez opamiętania...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytus widzisz różnicę?

samo zdjęcie żółtego nic nie daje bo zdjęcie robi się sztuczne.

Oni prawdopodobnie stali w świetle żarówki a więc twarze itd muszą pozostać żółte ale śnieg... niekoniecznie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że wg Ciebie na tym porównaniu fotek z lampą i bez to lepiej wyszła ta z lampą? :eek:

Jak dla mnie to lampy wbudowanej w ogóle nie powinno się używać, bo niszczy całe zdjęcie...

Każdy sprzęt trzeba umieć obsłużyć! lampa wbudowana działa do 3m (w lepszym sprzęcie do 5m MAX, ale 3 to standard w 90% aparatach). Włączanie lampy przy większej odległości nie ma sensu a wręcz działa niekorzystnie (patrz foto od Johnnego). Zawsze cały element pomiarowy (kwadracik... kółeczko...) powinien być skierowany i przemierzony wstępnie (pierwszy klik w aparacie) na obiekt który ma być ostry i wyraźny. A potem ustawiamy kadr i naciskamy spust migawki do końca... i tadam! jest super fotka :applause: chyba :rolleyes::(dlatego robię zawszę 3-4 bo to tylko głupia maszyna). Mówimy o aparatach fotograficznych a nie smartfonach... tabletach i innych badziwiach do "niby fotografii" (których niestety coraz częściej i ja używam :stupid::sorrow: bo są zawsze w kieszeni).

Piszecie że aparat obrabia "sam" zdjęcie :rolleyes:: ciekawe... jeżeli włączoną macie taką opcję! tylko po co? to tak jak używanie cyfrowego zoomu :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt trzeba umieć obsłużyć! lampa wbudowana działa do 3m (w lepszym sprzęcie do 5m MAX, ale 3 to standard w 90% aparatach). Włączanie lampy przy większej odległości nie ma sensu a wręcz działa niekorzystnie (patrz foto od Johnnego). Zawsze cały element pomiarowy (kwadracik... kółeczko...) powinien być skierowany i przemierzony wstępnie (pierwszy klik w aparacie) na obiekt który ma być ostry i wyraźny. A potem ustawiamy kadr i naciskamy spust migawki do końca... i tadam! jest super fotka :applause: chyba :rolleyes::(dlatego robię zawszę 3-4 bo to tylko głupia maszyna). Mówimy o aparatach fotograficznych a nie smartfonach... tabletach i innych badziwiach do "niby fotografii" (których niestety coraz częściej i ja używam :stupid::sorrow: bo są zawsze w kieszeni).

Piszecie że aparat obrabia "sam" zdjęcie :rolleyes:: ciekawe... jeżeli włączoną macie taką opcję! tylko po co? to tak jak używanie cyfrowego zoomu :stupid:

Nie zgodzę się - lampa wbudowana powoduje "spłaszczanie" obrazu.

Źródło światła jest zbyt blisko obiektywu, dodatkowo kierunek jest równoległy do jego osi, co właśnie zabija głębię obrazu.

Lampa ma sens jak działa pod kątem z pewnej odległości od obiektywu (im większa odległość tym lepszy efekt).

Natomiast lampki wbudowane nawet w lustrzanki dają lipny efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między GIMP'em a Ps -jest kolosalna różnica,pomijając to, że Ps kosztuje parę tysi!

GIMP 2.8-jest darmowy i wbrew pozorom prosty w obsłudze,dodatkowym plusem jest polska wersja językowa.:smile:

Od dłuższego czasu pakiet Adobiego jest w miesięcznej subskrypcji. Sam PS kosztuje tylko 10 € miesięcznie faktura z Irlandii.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz blendy!?błysku dopełniającego!? Poza tym w fotografii jest taki termin "złota godzina"-kto ciekaw niech szuka info.pozdro.:smile:

ja pierdziu... brak słów! w małpie... blenda :stupid: człowieku lecz się na nogi bo... i "złota godzina" jak się jeździ na nartach! będę czekał aż słońce zajdzie!!! :sorrow: :stupid:

nie chce mi się z tobą gadać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu... brak słów! w małpie... blenda :stupid: człowieku lecz się na nogi bo... i "złota godzina" jak się jeździ na nartach! będę czekał aż słońce zajdzie!!! :sorrow: :stupid:

nie chce mi się z tobą gadać!

Gówno wiesz o tak pięknej dziedzinie sztuki jaką jest fotografowanie, wyłazi z Ciebie totalny ignorant i wieśniak z Chopoka! pozdro.

Nie dziwię się że nikt Cię nie lubi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno wiesz o tak pięknej dziedzinie sztuki jaką jest fotografowanie, wyłazi z Ciebie totalny ignorant i wieśniak z Chopoka! pozdro.

Nie dziwię się że nikt Cię nie lubi na forum.

@dodo też Cię kocham! miłego dnia :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem jedną rzecz, a raczej dwie rzeczy.Pierwsza to to, że rozpiętość tonalna rejestrowana prze oko ludzie a przez matryce aparatów i to nie ważne czy w tanim telefonie, najlepszej lustrzance czy średnim formacie to zwyczajnie przepaść i w porównaniu do oka można powiedzieć, że cała optyka jest może nie ślepa, a niedowidząca.zdjęcia kłamią.A drugą rzeczą jest to, że zdjęcia kłamią i to nie ważne czy są prosto z aparatu czy wypieszczone w obróbce.A co do obróbki, to taki mój przykład, takiego mojego zdjęcia przed i po :smile: I oryginał i to po obróbce jest nieprawdziwe, ale jednocześnie są zupełnie inne w odbiorze i po to zdjęcia obrabia się tak w skrócie.

coloradopor.jpg

coloradopor.jpg.0789a5ace993fcffc82c5aa463f5d3b6.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obróbki, to taki mój przykład, takiego mojego zdjęcia przed i po :smile: I oryginał i to po obróbce jest nieprawdziwe, ale jednocześnie są zupełnie inne w odbiorze i po to zdjęcia obrabia się tak w skrócie.

[ATTACH=CONFIG]31745[/ATTACH]

Druga fotka wygląda bardziej jak malowana farbami.

A to oznacza, że jest solidnie przesadzona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...