Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, kmarcin napisał:

Ha, ha, mój młodszy syn (1,5l.) ma na imię Marcel, bo Hirscher to wielki idol starszego Bartka (8l.), który wybrał imię dla młodszego brata :D. Jeszcze Ted Ligety wchodził w grę, no ale my bardziej za Marcelem niż Tadkiem byliśmy xD Już nie mogę się doczekać jak wsiądzie na narty, ale to może w następną zimę dopiero, a może za dwie.

Haha pogratulować syna, że ma takiego idola a nie plastYki z MTV :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rusza kolejny alpejski "weekend".

W Val d'Isere mamy swojego wysłannika ;) Roch tam stacjonuje :) Może coś naskrobie jak znajdzie chwilkę :)

Czwartek 15.12

10:30 Val d'Isere treningowy zjazd kobiet

12:00 Val Gardena treningowy zjazd mężczyzn

Piątek 16.12.

10:15 Val d'Isere zjazd do superkombinacji kobiet

12:00 Val Gardena supergigant mężczyzn

13:45 Val d'Isere slalom do superkombinacji kobiet

Sobota 17.12.

10:15 Val d'Isere zjazd kobiet

12:00 Val Gardena zjazd mężczyzn

Niedziela 18.12.

9:15 Alta Badia 1. przejazd slalomu giganta mężczyzn

10:30 Val d'Isere supergigant kobiet

12:15 Alta Badia 2. przejazd slalomu giganta mężczyzn


  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus:

 

Poniedziałek 19.12. a w zasadzie to już wtorek

1:30 Alta Badia slalom gigant równoległy mężczyzn

Wtorek 20.12.

10:15 Courchevel 1. przejazd slalomu giganta kobiet

13:15 Courchevel 2. przejazd slalomu giganta kobiet

Czwartek 22.12.

17:30 Madonna di Campiglio 1. przejazd slalomu mężczyzn

20:30 Madonna di Campiglio 2. przejazd slalomu mężczyzn

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dumpling Zębowa Wróżka napisał:

 

Poniedziałek 19.12. a w zasadzie to już wtorek

 

1:30 Alta Badia slalom gigant równoległy mężczyzn

Nie wierze, Eurosport zamiast ciekawych wieczornych zawodów (godz. 18) pokazuje "hit" szmacianej ligi... SZCZYT już osiągnięty. 

A gigant równoległy wrzuca jako ochłap na nocną ramówkę. :mad:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wrzucam w odpowiednim miejscu, ale ...

http://www.fis-ski.com/freestyle-skiing/ski-cross/events-and-places/event=39085/race=9952/

 

SUPER Gratulacje dla Karoliny!!!

Rywalizuje już wiele sezonów i mam nadzieje że się wreszcie przełamała.

Ski Cross mógłby się pojawiać częściej w transmisjach sportowych. Bardzo spektakularne widowisko, wymagające wszechstronnych umiejętności narciarskich i instynktu do rywalizacji bezpośredniej.

Karolina tak dalej!!!

Cicho na forum i w mediach, a to chyba jeden z największych sukcesów narciarstwa alpejskiego w Polsce od lat...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dan-D napisał:

Nie wiem czy wrzucam w odpowiednim miejscu, ale ...

http://www.fis-ski.com/freestyle-skiing/ski-cross/events-and-places/event=39085/race=9952/

 

SUPER Gratulacje dla Karoliny!!!

Rywalizuje już wiele sezonów i mam nadzieje że się wreszcie przełamała.

Ski Cross mógłby się pojawiać częściej w transmisjach sportowych. Bardzo spektakularne widowisko, wymagające wszechstronnych umiejętności narciarskich i instynktu do rywalizacji bezpośredniej.

Karolina tak dalej!!!

Cicho na forum i w mediach, a to chyba jeden z największych sukcesów narciarstwa alpejskiego w Polsce od lat...

Niestety Skicross nie jest konkurencją narciarstwa alpejskiego. Jest jedną z konkurencji narciarstwa dowolnego. Dziwi mnie to ogromnie, wielu zawodników w skicrossie wywodzi się z narciarstwa alpejskiego. Wystarczy oglądnąć jakiekolwiek zawody skicrossowe, aby poznać genezę tej dyscypliny. Z całą resztą zgadzam się z Tobą. Niezwykle widowiskowa, a niektóre kraje (np Francja), gromadzą więcej kibiców i większe zainteresowanie jak APŚ. Bezpośrednie ściganie bark w bark, jest niezwykle emocjonujące, do tego jest to jedna z najniebezpieczniejszych i kontuzjogennych konkurencji narciarskich. A Karolina Riemen-Żerebecka pokonała kilka medalistek Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata. Wszak to konkurencja olimpijska. Przegrała jedynie z liderką PŚ Kanadyjką Marielle Thompson. Może w Azji jakiś medal...

Karolina Riemen-Żerebecka

Czyż nie wygląda to pięknie.

PS Informację o tym sukcesie wkleił w innym wątku kolega Gira.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

Niestety Skicross nie jest konkurencją narciarstwa alpejskiego. Jest jedną z konkurencji narciarstwa dowolnego. Dziwi mnie to ogromnie, wielu zawodników w skicrossie wywodzi się z narciarstwa alpejskiego. ..

Dokładnie!

Dlatego dla mnie to konkurencja bliższa narciarstwu alpejskiemu ( również sprzęt to jakby nie patrzeć WORLD CUP!)

Pytanie:

Czy zdarzyło Wam się kiedyś przejechać chociaż namiastką trasy do ski crossu???

Osobiście podniosłem sobie kiedyś ciśnienie i poziom endorfin wydzielonym ( chociaż krótkim) odcinkiem w alpach.

Była to raczej miniaturka , ale daje namiastkę trudności i radości!

Polecam i fajnie by było gdyby takie coś pojawiło się w snow parkach, a może pojawia się a ja nic o tym nie wiem?:$

Ale odbiegłem od tematu!!!!

Przepraszam

i pozdrawiam

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam początki gdy powstała w Polsce Kadra Skicrossu. To chyba sezon 2007 lub 2007/08. Ta kadra to dwie kobiety i 3 facetów, tj Dagmara Krzyżyńska, Karolina Riemen, Michał Kałwa, Marcin Orłowski i Wojciech Zagórski. Pierwsze zawody jakie oglądałem to Międzynarodowe Mistrzostwa Czech w Spindlerov Mlyn na Horni Misecky w 2007r. Dagmara przeszła do kadry Skicross rok po Olimpiadzie w Turynie (25 w gigancie). W dorobku kilkadziesiąt tytułów Mistrzyni Polski, 3 złota Uniwersjady, Zwycięstwo w Pucharze Europy w 2003/04 gigant w Abetone i wiele innych sukcesów (także tenis ziemny i kolarstwo górskie), wygrał tam również męskie zawody Ivica Kostelic (taki kiedyś mieliśmy poziom i jeszcze Katarzynę Karasińską - zwłaszcza slalom). Nie wiem jak Karolina, ale Dagmara pierwszy raz w zawodach w Skicrossie wystąpiła właśnie w MM Czech. Do finału dostały się dwie nasze dziewczyny i dwie Czeszki. Finał niezwykle emocjonujący, prowadzi Dagmara przed Czeszką i Karoliną. Niestety tuż przed wirażem i padokiem Czeszka najeżdża Dagmarze na tyły nart i obie leżą, a na nie wpadają Karolina i druga Czeszka. Wszystkie dziewczyny zdezorientowane, jedna Czeszka zgubiła nartę. Pierwsza wstaje Karolina i pędzi do mety, ja się drę do Dagmary wstawaj i dawaj do mety bo wszystkie leżą. Dagmara tego w pierwszej chwili nie widziała, bo leżała pierwsza. Na szczęście ruszyła przed Czeszką i był 2 w pierwszych swoich zawodach. Na tym sezon Skicrossowy w 2007r się zakończył. Wśród mężczyzn wygrał oczywiście Tomas Kraus, absolutny mistrz przez wiele lat. Wyróżniał się tym, że miał niesamowity start, wygrywał zawody na pierwszych 20 metrach. Po zawodach miałem okazję zjechać po trasie. Śmigiem dało się zjechać, ale tam gdzie oni skakali po kilkadziesiąt metrów, to ja skakałem 0.5 m. Trasę zaliczyłem, choć to była najłatwiejsza jaką widziałem, powodów do dumy jednak brak (nie ten styl). W następnym sezonie (pierwszym całym) Dagmara zdobywa Puchar Europy w generalce, a w PŚ we Flein zajmuje 8 msc. W 2008 Karolina łamie nadgarstek i sezon ma z głowy, a Dagmara startuje sama plus chłopaki. W 2009 wraca Karolina, a podczas treningu przed pierwszymi zawodami PŚ w Sankt Johann Dagmara rozwala całkowicie kolano i w wieku 28 lat kończy niestety zawodniczą karierę. I Olimpiada w Vancouver zostaje do podbicia tylko dla Karoliny. Chłopakom nie udało się osiągnąć znaczących sukcesów, obecnie najbliżej czołówki jest Mateusz Habrat. Jeszcze pozwolę sobie napisać o samych zawodach. Najpierw są treningi, co najmniej 2. Każdy zjeżdża sam i opracowuje strategię, jak pokonać przeszkody, wchodzić w zakręty itd. Eliminacje zaczynają się od jazdy na czas, każdy indywidualnie. Nie wiem czy coś się nie zmieniło, ale eliminacje przechodziły 32 dziewczyny z najlepszymi czasami i dobierane czwórkami 1-32-16-17 itd. Dalej to wszyscy wiedzą. U panów rywalizacja większa była i u nich z eliminacji wchodziło 64 z najlepszymi czasami. Dalej tak samo jak u kobiet. Nieco inaczej rozgrywane były zawody w Ameryce Północnej Skicross X-Games. Bo tam na trasach rywalizowało po 6 zawodników (ale kasa była większa, jak i ryzyko wypadku). To by było na tyle.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2016 o 17:17, pawelb91 napisał:

Nie wierze, Eurosport zamiast ciekawych wieczornych zawodów (godz. 18) pokazuje "hit" szmacianej ligi... SZCZYT już osiągnięty. 

A gigant równoległy wrzuca jako ochłap na nocną ramówkę. :mad:

A jednak będzie Live już za niecałą godzinkę.:)

Lista startowa bardzo interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawelb91 napisał:

I wygrał jednokijkowiec :D

Basen musiał zaczekać, bo my też oglądaliśmy na jakimś ORT czy coś takiego. Przez tego Francuza na stok wylęgną tabuny jednokijkowców. Mogło być jeszcze gorzej, gdyby zgubił 2 kijki. Całe trasy pełne bezkijkowców. Znowu słabiutko Team Austria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marionen napisał:

Basen musiał zaczekać, bo my też oglądaliśmy na jakimś ORT czy coś takiego. Przez tego Francuza na stok wylęgną tabuny jednokijkowców. Mogło być jeszcze gorzej, gdyby zgubił 2 kijki. Całe trasy pełne bezkijkowców. Znowu słabiutko Team Austria.

Ale piszesz o tym basenie z piękną włoską zawartością ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...