Narty - skionline.pl
Jump to content
 • Similar Content

  • By fredek321
   Dziś czekając na ślubną, przy dolnej kanapie COS obserwowałem podchodzących do wyciągu. Widok był śmieszny i smutny jednocześnie. Ludzie nie potrafią podejść jodełką, schodkować, wykonać zwrotu przestępowaniem o zwrocie przez przełożenie dziobów nie wspominam. Do czego służą kije zapomniało (albo nigdy nie wiedziało) ponad 50%.
  • By Magda
   Hej, szukam łatwych i średnio-trudnych tras dla początkujących w okolicach Beskidu Śląskiego. Ostatnio byłam na Zagroniu, ale górny odcinek trasy był nawet trochę za stromy jak na moje umiejętności.. jest w okolicy coś fajnego i długiego ? :biggrin:
  • By FerraEnzo
   Panowie i panie,
   spotkałem się w sieci z wieloma ćwiczeniami wykonywanymi na jednej narcie. Najpopularniejsze to tzw. javelin turns (wybaczcie angielską nazwę, po naszemu to będzie skręt oszczepowy ?).
   Zacząłem to ćwiczyć, na prawej noce przy małej prędkości nie ma dużego problemu. Na lewej to już inna bajka...ale ja nie o tym.
   Czy takie ćwiczenie rozwija nas w jakikolwiek sposób ? Czy jest to taka jazda dla samej jazdy ? Stawiam na pierwszą opcję. Nie ma szans aby wykonać to ćwiczenie siedząc na tyłach, piszczel nogi dolnej dotyka języka, równowaga musi być...co więcej widziałem takie ćwiczenia w wykonaniu wielu sportowców (na stoku i w necie). Dlatego obstawiam, że jest to ćwiczenia wartościowe nie tylko efektowne.
   Prosiłbym o Wasze opinie. Ćwiczyć ? Zwłaszcza w obliczu planowanego rozwoju w kierunku jazdy sportowej ?
   Po pierwszym razie kolana powiedziały zdecydowane NIE, po kolejnych razach ból już nie występował.
   Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=FrMHKDjC4XI
   Czy po opanowaniu tego ćwiczenia można przejść do jazdy na jednej narcie bez zmiany nogi w momencie przejścia ze skrętu w skręt ? 
   M.
  • By FerraEnzo
   Koledzy i koleżanki,
   szperając w internecie za źródłami opisującymi technikę i taktykę jazdy, trafiłem na informacje nt. roli górnej narty w skręcie.
   Często pojawiają się informacje, że w nowoczesnym narciarstwie górna narta jest obciążona w podobnym stopniu jak dolna. Co więcej trafiłem na informację, że stopa i dolna część nogi narty górnej ma być rotowana w stronę przeciwną do skrętu - skręcając w prawo, narta prawa jest nartą górną. Kostki, kolana, przechylenie następuje w prawą stronę, ale stopa i dolna część nogi (wg. źródła na które się powołuje) powinna być kierowana w stronę przeciwną (na zewnątrz skrętu) - w ten sposób uzyskamy odpowiednie ułożenie nart w skręcie, poprawimy sylwetkę itp.
   Co Wy na to ?
    
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...