Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Powiedzcie mi, czy te narty...


sure

Rekomendowane odpowiedzi

...do tych butów (i do mnie) będą pasowały? :)

Bez obaw, nie jest to pytanie "psychologiczne". Zimno na dworze się zrobiło, wiec sezon narciarski się zbliża, chciałabym się do niego lepiej przygotować. Czas zmienić stare narty na coś innego i chcę to zrobić rozwojowo, ale też mądrze. Mnóstwo wiedzy znalazłam na forum, jest parę wątków - instrukcji. Ale jednak nie na wszystkie pytania mam odpowiedzi (albo było ich za dużo, a mam za małe doświadczenie, żeby sama ocenić ;) )

Pozwolicie, że was jednak pytaniami trochę "pomęczę"? 

 

1. Płeć - K

2. Wiek – 50  L

3. Waga - 60

4. Wzrost - 165

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 9 -14 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na: około 5

(wg skali forumowej 
/www.skionline.pl/forum/topic/11071-skala-umiejętności/   )

7. Moje buty to – Salomon x-pro 70w

8. Teraz jeżdżę na nartach/model – jakiś staary dynastar cross 154 cm, 104/69/96, są dość miękkie i mam wrażenie, że teraz mi już przeszkadzają jechać ;)  co jakiś czas narty z wypożyczalni, ostatnio łatwe i nierozwojowe były Rossi Unique któreś (albo to wina śniegu, bo warunki na stubai-u w ostatnim sezonie w kwietniu były wyjątkowo słabe)

9. Preferuję styl jazdy - zazwyczaj długim  skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach, ale w dobrych warunkach i jeśli się przygotuje kondycyjnie, próbuję też krótkich, staram się poprawiać technikę, żeby takie "ładniejsze" kreski zostawiać, jazda cięta wygląda pięknie, niestety rzadko mi się udaje :(

Zdarza mi się też na krótszych odcinkach zboczyć z trasy i pojechać po puchu, nie nazwałabym tego jazdą pozatrasową, bo mam trasę pod bokiem. Moje stare narty nie za bardzo się też do tego nadają.

Lubię „poranny sztruks”, zazwyczaj jednak dłuższe wypady na narty zdarzają mi się wiosną, przez większość dnia śnieg jest bardziej miękki, są odsypy, a w końcu muldy. A jeździć się chce!

10. Upatrzyłam sobie narty – Head Absolut Joy. Super Joy się obawiam, bo wydaje mi się, że będą za trudne. W drugiej kolejności np. Fischer Breeze (bo Trinity też się obawiam) :( 

11. Mój budżet na narty to około – do 1,5k (chętnie mniej)

 

 

Pytania:

  1.  czy wybrane narty Head nie będą za twarde do butów? Przy moje wadze jeszcze te buty „trzymają” do końca dnia, ale po przeczytaniu różnych wątków forumowych myślę, że flex 70 to jednak nie za dużo.
  2. Jaką długość nart wybrać: 158cm (jest ofka na nowe narty w necie), 154cm (są tzw. potestowe). Wybrane narty maja rocker, ale podobno rocker rockerowi nierówny, czy to praktycznie da się w nich odczuć, że będą reagowały jak krótsze (tzn, czy słusznie jest wybrać dłuższe narty w moim wypadku). Korzystałam z kalkulatorów, podają jakiś szerszy przedział.
  3. ...a jeżeli owe „potestowe”, które kuszą ceną niższą o 30%, to czy nie strach, że mi się rozpadną pod  butem? Z drugiej strony, czy z moim stylem jazdy jestem w stanie je zużyć, mimo że jestem na stoku do ostatnich krzesełek, to jednak nie mogę się porównywać z zawansowanymi narciarzami
  4. Inne sugestie, ktoś coś?

W poście o doborze nart na forum jest przestroga, żeby unikać nart „wybaczających błędy”. A te Heady lekkie, niedrewniane i „kobiece”.  Napiszcie szczerze, czy ja przypadkiem nie chcę wywalić pieniędzy  błoto?? :(  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio! 70 flex? myślę że na śmietnik! to jest dobre miejsce. 

i nie żartuję jeżeli to jeszcze but z marketu... to tam jest jego miejsce! 

a jak lubisz miękkie pod nartami... wiosna itd... to raczej nie head! to nie jest dobrym wyborem. HEAD na twarde the BEST!

 Pomyśl o nartach typu ALL np. K2

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jasiek napisał:

A tak serio! 70 flex? myślę że na śmietnik! to jest dobre miejsce. 

i nie żartuję jeżeli to jeszcze but z marketu... to tam jest jego miejsce! 

a jak lubisz miękkie pod nartami... wiosna itd... to raczej nie head! to nie jest dobrym wyborem. HEAD na twarde the BEST!

 Pomyśl o nartach typu ALL np. K2

Ten Head Absolut Joy jest opisywany jako "elastyczny i intuicyjny". Eh, ten marketing...  :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam... latałem na head'ach ale wszystkie na których śmigałem były twarde jak kamień, szybkie jak... "struś pędziwiatr' albo inny Gonzales ale na miękkie???  może?

PS. ja uwielbiam wiosenne narty, jak wielu moich znajomych z tego forum (których pozdrawiam i życzę Johny powrotu do zdrowia!!! ) i uwierz mi albo nie... jak spotykamy się na Chopku pod koniec kwietnia i wszyscy mamy K2!

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, najbardziej uniwersalna narta na twarde i miękkie to K2 Rictor 

PS. i dziękuję wszystkim na tym forum  którzy mi ją polecili! Andy... Johnny... itd 

PS2. i co z tymi wyprawami w tatry? a co z tym grillem? HELLO!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na tych http://www.skionline.pl/worldskitest/k2-amp-rictor-82-xti,testy,13-14,narty-allmountain-mezczyzni,770.html 

REWELACJA... wiem piszą dla mężczyzn! nie wiem co to za różnica? ale nigdy nie byłem kobietom i nie zamierzam przynajmniej w najbliższym czasie :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jasiek napisał:

Ja jeżdże na tych http://www.skionline.pl/worldskitest/k2-amp-rictor-82-xti,testy,13-14,narty-allmountain-mezczyzni,770.html 

REWELACJA... wiem piszą dla mężczyzn! nie wiem co to za różnica? ale nigdy nie byłem kobietom i nie zamierzam przynajmniej w najbliższym czasie :D

Ocenione jako doskonałe. I nie takie "experckie", może powinnam spróbować?

Btw, już się tu nauczyłam że kobiece sa dla kobiet, a męskie dla wszystkich 9_9

Edytowane przez sure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak piszesz 10 sezonów... i naprawdę wiesz o co chodzi (albo nawet zaczynasz kumać) to nie będziesz żałować!

ja jeżdżę od 40 sezonów czyli prawie podobnie jak Ty i uwierz cały czas się uczę! a ta narta to jedna z lepszych które mam w "stajni" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jasiek napisał:

a jeżdżę od 40 sezonów czyli prawie podobnie jak Ty

A ja jeżdżę od 40-ki, czyli rzeczywiście  p r a w i e  podobnie :)

p.s. i z poczuciem, ze pierwsze 40 lat życia zmarnowałam nie jeżdżąc na nartach!

     ...mam dużo zapału, jak widać, ale to niestety nie znaczy, że dużo umiem :/

Edytowane przez sure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moge polecic narty Head Joy. Ciekawosc nie pozwolila mi nie wyprobowac tych nart. Testowalem na wiosne w plusowych temperaturach i na rozjechanym stoku.

Narta naprawde pozwala na wiele i pojedzie po wszystkim. Jezeli ma sie odwage do daje wiele radosci na stoku. Jezdzilem wlasnie chyba na 155.

Co do dlugosci to najlepiej jak sama ocenisz na jakiej sie najlepiej czujesz.

Proponuje wypozyczyc na probe .

 

Kolejna propozycja dla kobiety moze byc Rossi. Rownie przyjemna narta. Polecam.

 

 

DSC_0173.JPG

DSC_0383.JPG

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, Artix. Widzę z avatarka, że jesteś użytkownikiem Heada :)

Zerknęłam na opis narty Head Joy ze zdjęcia, po kolorze i nazwie - to chyba Head Total Joy z 15./16? Porównuję do moich upatrzonych Head Absolut Joy z tego rocznika, wymagania i zastosowanie oznaczone na paskach - takie samo, ten Absolut na parę więcej technologii (takie tajemniczo brzmiące słówka), jak: Power Sidewall Jacket, Compozite core (znaczy, ze kompozytowe tylko? bez drewna?), ślizg UHM (przy tych niebieskich jest UHM-C, czy to ma jakieś znaczenie?). Total ma 85 pod butem, Absolut 79 - to juz chyba istotne?

Rossich jeszcze nie rozszyfrowałam...  :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi to chyba experience 84. Ja mam takie tylko 88. Narta bardzo dobra, wszechstronna ale trudna.

Szerokość pod butem ma bardzo wielkie znaczenie. Nawet  kilka milimetrów robi kolosalną różnicę w prowadzeniu i zachowaniu narty.

I tak jak Ci Artix radzi, najlepiej wypróbować na sobie. Nie każdy lubi szeroką nartę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że moje stare miały pod butem 69, to byłaby spora różnica. Ale tamte w trudniejszych warunkach nie wyrabiały, po muldziastym stoku się na nich często halsowałam od brzegu do brzegu. 

Może racja, ze powinnam najpierw te narty wypróbować, nie kupować teraz. Trochę się boję, że mi te wyszukane w necie resztki kolekcji z poprzednich sezonów wykupią i wypróbowywanie na nic. Kolejne modele tych absolutów są już inne (a przynajmniej inaczej opisywane i szata się różni)...  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek napisał:

Szerokość pod butem ma bardzo wielkie znaczenie. Nawet  kilka milimetrów robi kolosalną różnicę w prowadzeniu i zachowaniu narty.

 

Racja, dodatkowo narta szersza pod butem jest wolniejsza przy zmianie krawędzi. Coś za coś.

Może całkiem zrezygnujesz z kobiecych desek i weźmiesz np. takie heady jak ma artix w avatarze (Rally), lub blixniaczy model Magnum. Występują w różnych długościach, a można na nich cuda robić. I na twardym i na miękkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...