Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy 183/85 testowałem w zeszłym sezonie model o długości 170 cm i jeździło się rewelacyjnie. Niestety w wypożyczalni nie mieli nart o długości 177 cm, ale osoba tam pracująca mówiła, że miała okazję jeździć na tych i na tych i dla tego wzrostu polecała 177 ze względu na jak to się wyraziła lepszą stabilność na zmrożonym stoku.

Sam mam zamiar kupić te narty i chyba pójdę w długość 177.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat. Mój wzrost i waga 183cm i 78kg, Jeździłem kilka sezonów na nartach SL długości 170cm. Jeździło mi się rewelacyjnie.  W tym roku mam okazję kupić w dobrej cenie takie same slalomki tylko nowszy model o dlugości 165cm. Nie będą za krótkie czy raczej nie odczuje tych 5cm różnicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego jeźdźca powyżej 175 cm narta najlepsza pow 175 cm a najlepiej 180 cm. Oczywiście do normalnej amatorskiej jazdy a nie tłuczenia tyczek slalomowych. Takie moje zdanie na podstawie własnych doświadczeń. Ja mam 175/75 i nartę 186. Mam też slalomówkę Hot Fire, no jeździć się da, ale po co tyle roboty. O stabilności przy większym speedzie nie ma co dyskutować. Z moich obserwacji. Ja widziałem na trasach narciarskich kilku dosłownie kilku jeźdźców co jechało krótkim skrętem takim jakim się powinno jeździć na krótkiej narcie. 95 % narciarzy ma narty krótkie a jedzie skrętem długim i oczywiście skrętem ślizgowym a nie ciętym, więc po co im przy krótkie narty? Ja tego nie pojmuję, Pozdrawiam.

 

PS A doradców sklepowych to trzeba brać z przymrużeniem oka, No chyba, że ma  się namiary do sprawdzonego sklepu ze stażem i kadrą nie z przypadku.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lokiec3 napisał:

Dla każdego jeźdźca powyżej 175 cm narta najlepsza pow 175 cm a najlepiej 180 cm. Oczywiście do normalnej amatorskiej jazdy a nie tłuczenia tyczek slalomowych. Takie moje zdanie na podstawie własnych doświadczeń. Ja mam 175/75 i nartę 186. Mam też slalomówkę Hot Fire, no jeździć się da, ale po co tyle roboty. O stabilności przy większym speedzie nie ma co dyskutować. Z moich obserwacji. Ja widziałem na trasach narciarskich kilku dosłownie kilku jeźdźców co jechało krótkim skrętem takim jakim się powinno jeździć na krótkiej narcie. 95 % narciarzy ma narty krótkie a jedzie skrętem długim i oczywiście skrętem ślizgowym a nie ciętym, więc po co im przy krótkie narty? Ja tego nie pojmuję, Pozdrawiam.

 

PS A doradców sklepowych to trzeba brać z przymrużeniem oka, No chyba, że ma  się namiary do sprawdzonego sklepu ze stażem i kadrą nie z przypadku.

Cześć

Jest jedno małe ale Łokieć. Ty umiesz jeździć. ;)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A podepnę się pod temat.

Jeśli chodzi o narty nie-slalomowe to im dłuższa tym lepsza (w granicach rozsądku). Na pewno dłuższa niż wzrost. To już było mówione na forum wiele razy i większość użytkowników się przychyla do tej opinii.

A co w przypadku slalomki w dodatku komórkowej ? Jeśli zawodowcy jeżdżą na 165cm, to zwykły śmiertelnik jaką powinien brać ? Juniorksa 158 ? Czy może zwykła seniorksa 158 ?

Chyba, że siła jest to 165 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał o wzroście :) Wiesz, po co brać komórkę 165 i nie móc jej później docisnąć. O to mi chodziło. Ja wiem, że taki Hirscher (172cm) wali w gigantach równo ale on ma technikę i power :D

Jak sam pisałeś wcześniej, nie sztuką jest kupić krótkie narty i jeździć dłuuugimi skrętami. Stąd pytanie czy do swobodnej jazdy i może tyczek, komórka slalomowa to taka fisowska czy może krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nart ' fis-owskich do sl' wynika bardziej z przepisów niż z preferencji. Do jazdy amatorskiej oczywiscie może być krótsza. Tyle ze z tym kłopot bo producenci robią zwykle tylko długości minimalne wg przepisów. Tj męska 165 i damska 150. Poza tym jeżeli chcesz jeździć nie tylko po lodowym betonie to docenisz dodatkowe cm...




  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...