Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, kiedy koledzy i koleżanki zmieniacie opony ?
W związku z nadchodzącym ochłodzeniem kusi mnie zmienić już w następny weekend. o.O

Ps. Wraz ze zmianą auta dostałem (kupiłem) od poprzedniego właściciela, roczne opony zimowe Goodyear - jest jeden problem. Opony te to typowe śniegowce. Gość je sprowadzał ze Szwecji, dostosowane pod kolce, a bieżnik jak w traktorze. Miał ktoś do czynienia z taka gumą ? Nie wiem jak to się będzie zachowywało na asfalcie, dodatkowo są szerokie 235/45/17. W Polsce raczej rzadko zalega śnieg na drogach.

@artix Może Ty miałeś w Skandynawii do czynienia z takimi oponami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie z takimi Goodyearami na Skandynawię,tylko 225-pamiętam,że rewelacyjnie trzymały w kopnym śniegu,w ostatnim roku dodzierałem przez lato i także było extra na mokrym asfalcie a potem pojechałem na tor do Kielc i na suchym je skończyłem,ale po sporym wysiłku...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach, gdy nie było jeszcze powszechnie stosowanych opon zimowych, doginałem wiele razy z nartami na plecach po kilka kilometrów, by móc trochę pozjeżdżać. Nie tęsknię za tym. Gdy czytam jak ktoś pyta, czy w marcu,albo kwietniu może jechać w Alpy na lodowiec na letnich oponach, to bolą mnie zęby!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jutro mam zamiar wymienić! ale w motorze :D zjechałem na łyso a do końca listopada na czymś trzeba śmigać.

W samochodzie opony wymieniam na zimowe tak jak mówi teoria czyli: jak temperatura dzienna spada do około +5. Opona zimowa powyżej tej temperatury nie ma tych parametrów ani właściwości do której została stworzona. Nie wspominając że zjeżdża się o wiele szybciej niż powinna. 

Rozumie osoby które mieszkają w rejonach górskich ale poza tymi terenami to chyba jeszcze długo za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jasiek napisał:

W samochodzie opony wymieniam na zimowe tak jak mówi teoria czyli: jak temperatura dzienna spada do około +5. Opona zimowa powyżej tej temperatury nie ma tych parametrów ani właściwości do której została stworzona. Nie wspominając że zjeżdża się o wiele szybciej niż powinna. 

Rozumie osoby które mieszkają w rejonach górskich ale poza tymi terenami to chyba jeszcze długo za wcześnie.

Wolę zużyć wcześniej trochę bieżnika w oponach, niż być zaskoczony (jak drogowcy) podczas pierwszego opadu śniegu i rozwalić samochód lub co gorsza  przejechać kogoś, jadąc na wymianę opon po białej drodze. Rozumiem, że jak w styczniu jest przez 2 tygodnie np. +12 stopni to zmieniasz na letnie?

Pozdrawiam serdecznie.

PS Szkoda, że nie spotkaliśmy się na bieszczadzkich szlakach 1-2 10. A może się gdzieś minęliśmy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marionen napisał:

...Rozumiem, że jak w styczniu jest przez 2 tygodnie np. +12 stopni to zmieniasz na letnie?

Pozdrawiam serdecznie.

PS Szkoda, że nie spotkaliśmy się na bieszczadzkich szlakach 1-2 10. A może się gdzieś minęliśmy?

Wiesz nie zmieniam ale wiesz jak mi ich szkoda... one aż płaczą! jak pociągniesz autostradą... to słyszysz ten ból znikającej gumy a wraz z nią pieniędzy :( poza tym wcale wtedy nie są bezpieczne. 

AD PS. A co do połonin... no to zawsze można zwalić na JC bo zawiesił forum :D Ale "co się odwlecze... to itd"  np. w ten weekend byłem znów w Kotlinie Kłodzkiej :o

Pozdrawiam

PS. a wracając do gum, to nie mam zamiaru się wymądrzać ani kłócić tylko pisze jak sam robię.

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Jeeb, wiem że jesteś starszy i pewnie bardziej doświadczony, ale w kwestii opon nie dam się przekonać. Mieszanka opony zimowej przy +30 nie będzie zachowywać się tak jak dużo twardsza opona letnia. Ekonomicznego uzasadnienia też nie odnajduję. Ile przejeździsz na takiej zimowej oponie "ciorając" ją w lecie ? Sezon / dwa ?

I nie przeszkadza Ci to do czasu. W krytycznej sytuacji (obyś w obliczu takiej nie stanął) może zabraknąć tych kilku parametrów, które np. pozwoliłyby wyjść z poślizgu czy uniknąć czołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2016 o 10:35, FerraEnzo napisał:

Jak w temacie, kiedy koledzy i koleżanki zmieniacie opony ?
W związku z nadchodzącym ochłodzeniem kusi mnie zmienić już w następny weekend. o.O

Ps. Wraz ze zmianą auta dostałem (kupiłem) od poprzedniego właściciela, roczne opony zimowe Goodyear - jest jeden problem. Opony te to typowe śniegowce. Gość je sprowadzał ze Szwecji, dostosowane pod kolce, a bieżnik jak w traktorze. Miał ktoś do czynienia z taka gumą ? Nie wiem jak to się będzie zachowywało na asfalcie, dodatkowo są szerokie 235/45/17. W Polsce raczej rzadko zalega śnieg na drogach.

@artix Może Ty miałeś w Skandynawii do czynienia z takimi oponami ?

Cześć

To zależy od samochodu. Przez ostatnie dwa sezony nie zmieniałem w ogóle - nie było takiej potrzeby a mały śnieg czy lód problemem nie jest (4x4). Trochę szerokie te opony jak na zimówkę rzeczywiście. Spróbuj może zamienić na jakiś komplet bardziej dostosowany do specyfiki obecnych zim i węższy zdecydowanie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...