Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia Friday, October 28, 2016 o 08:54, adrm napisał:

No u mnie podobnie... Przydałoby się zakupić gdzieś na dniach nowe opony.

Chodzi o Corsa D którą jeżdżę w 95% po mieście... Zastanawiam się co będzie lepszą opcją - kupienie typowych zimówek czyli czyli http://www.oponeo.pl/model-opony/firestone-winterhawk-2-evo

Czy wybór trochę tańszej opcji i zainwestowanie w Dębica Frigo 2, czyli: http://www.oponeo.pl/model-opony/debica-frigo-2

 

Jak wam się wydaje?

Ja bym tych opon nie kupował.  No chyba ze masz gdzieś  konieczność podjezdzania pod stromy, zasniezony podjazd, wtedy Dębica może dać radę.  Dębica ma jedyny dobry parametr, siła ciągu na śniegu,  wiec nadaje się na śnieżne podjazdy. Reszta to licha,  nawet niebezpieczne. Firestone tez licha.  Popatrz na testy opon, może coś znajdziesz w podobnej cenie, ale lepsze do jazdy. A może kup używane felgi 15/ 14 cali i komplet opon. Będziesz miał dwa kpl kół,  no i opony o mniejszej średnicy będą sporo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Muszę  trochę dodać w kwestii  wyboru opn Dębica.  Pojawiły się ostatnio Dębica Frigo HP, czyli lepsze. Indeks prędkości V (240 km/h) oznaczenie XL, czyli wzmocnione. Testy potwierdzają świetne parametry  przy hamowaniu na lodzie i śniegu,  trakcję po osniezonych drogach. Źle jest natomiast na suchym i mokrym, to chyba stała  cecha  Dębicy  Frigo, bez względu na model. W tym przypadku doszła jeszcze jedna zła  cecha,  cena. Opony o rozmiarze 225/55x17 kosztują 640 zł sztuka. Dla przykładu Nokian wr d4  560 zł.  Czy warto kupić Dębice ?  Jak ktoś musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Muszę  trochę dodać w kwestii  wyboru opn Dębica.  Pojawiły się Opony o rozmiarze 225/55x17 kosztują 640 zł sztuka. Dla przykładu Nokian wr d4  560 zł.  Czy warto kupić Dębice ?  Jak ktoś musi.

Chyba żartujesz Andrzej z tą ceną 640 zł 

Kupiłem ostatnio do swojej padliny dokładnie taki sam rozmiar zimówek ale Continental,z ceną niecałe 600 stówek za sztukę i na bank bym nie miał rozterek co do marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcinn napisał:

Chyba żartujesz Andrzej z tą ceną 640 zł 

Kupiłem ostatnio do swojej padliny dokładnie taki sam rozmiar zimówek ale Continental,z ceną niecałe 600 stówek za sztukę i na bank bym nie miał rozterek co do marki

Mnie także zaskoczyła cena. Przytaczam ja za pewnym periodykiem motoryzacyjnym. Nie sądzę jednak aby podali złą  cenę.  Ta Frigo to opona typu HP, czyli wysokiej klasy. Jej waga, coś koło 10,7 kg  świadczy dobrze bo inne ważą ponad 11 kg, niektóre grubo ponad.  Z oponami jest trochę tak, im większy rozmiar, tym wyższa cena. Im niższy profil opony, tym wyższa cena.  Sam kiedyś zastanawiałem się dlaczego opony 15 calowe kosztują 1/3 ceny opon 17 calowycch, oczywiście tej samej firmy i tego samego typu? Dobre opony sportowe 13 lub 15 calowe kosztują od 700 zł do 1500 zł za sztukę. To dużo,  no ale sportem nie musi zajmować się każdy kierowca. To taka fanaberia, pasjonaci niech płacą.  Inna sprawa zwykła,  codzienna eksploatacja. Tu głupio jest gdy kupujemy komplet opon podwajajac wartość auta. Taka sytuacja, podobno znane są przypadki podwojenia wartości auta po zatankowaniu do pełna! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...