Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Wybacz, że wciągnąłem Cię w tak nierówną wymianę poglądów. Mój błąd.
To, że ktoś nazywa siebie narciarzem nic nie znaczy - trzeba nim być...- wszystko przed Tobą.
Serdeczne pozdrowienia

Cześć.
Mozesz uściślić na czym polega ta nierówność według Ciebie.
Pozdrawiam.

Moge się mylić. Moge zmienić zdanie. Mój telefon jest bardzo kiepski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doc_holl napisał:


Cześć.
Mozesz uściślić na czym polega ta nierówność według Ciebie.
Pozdrawiam.

Moge się mylić. Moge zmienić zdanie. Mój telefon jest bardzo kiepski.
 

Cześć

Po prostu zdałem sobie sprawę, że należę do sytych jak to bardzo zresztą celnie określiłeś. Stąd nie ma szans na porozumienie chyba.

Jeżeli chodzi o telefon to wybacz ale zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi???

Co do lubieni i nielubienia ludzi na stokach i w ogóle:

Lubie robić różne rzeczy dla ludzi. Moja żona zawsze mi mówi żebym już dał spokój bo się sam w różne inicjatywy ładuje i później na nic nie mam czasu. Natomiast generalnie mam o ludziach kiepskie zdanie pogarszające się z każdym rokiem. Wynika to z różnych przeżyć i sytuacji, które ludzie fundują mnie, sobie czy komuś obcemu coraz częściej niestety.

Pozdrawiam serdecznie

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mostostalu.
W temacie stopkowym: po co nam informacja o Twoim sprzęcie? Nie widzisz tu pewnej niekonsekwencji?
W sprawie SON: podziwiam Twoją wiedzę techniczną. Lektura Twoich postów spowodowała ze zacząłem patrzeć na okołostokowe instalacje z zupełnie innej perspektywy. Szanuję Twoją pasję, ale proszę nie każ mi jej podzielać. Nie odczuwam żadnego wzruszenia będąc pasażerem 50 letniego krzesełka czy podobnie wiekowego orczyka. Jeżeli mogę przywołać analogię motoryzacyjną: oldtimer nie może być podstawowym samochodem rodziny, także a może przede wszystkim z powodu szacunku dla historii techniki.
Pozdrawiam.

Moge się mylić. Moge zmienić zdanie. Mój telefon jest bardzo kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć Mitku.
Oczywiście wiele nas dzieli. Dzięki za optymizm jaki wyraziłeś w stwierdzeniu że wszystko przede mna. Niestety mam wrażenie często że wielu rzeczy już nie zdążę. Ja jednak wierzę w porozumienie ponad podziałami. Zwłaszcza że łączy nas narciarstwo jakkolwiek by go nie definiować. Pozdrawiam. Oby zima była udana.

Moge się mylić. Moge zmienić zdanie. Mój telefon jest bardzo kiepski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, doc_holl napisał:

Czesć Mitku.
Oczywiście wiele nas dzieli. Dzięki za optymizm jaki wyraziłeś w stwierdzeniu że wszystko przede mna. Niestety mam wrażenie często że wielu rzeczy już nie zdążę. Ja jednak wierzę w porozumienie ponad podziałami. Zwłaszcza że łączy nas narciarstwo jakkolwiek by go nie definiować. Pozdrawiam. Oby zima była udana.

Moge się mylić. Moge zmienić zdanie. Mój telefon jest bardzo kiepski.
 

Cześć

Ja tez mam takie wrażenie, ale jak patrzę na moja żonę to dociera do mnie, że jestem po prostu dupkiem bo wszystko zależy od nas tylko trzeba się jak to się mówi wziąć w garść czego i Tobie i sobie życzę.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale planuje się postawienie długiej kanapy z Soliska na Malinów. Po co..??
Co..? Stację przesiadkową zrobią...? Bez sensu... !
Z całym szacunkiem dla Twojego Zięcia ale (to tylko moje prywatne odczucie i jego zapewne nie dotyczy!) nie przepadam za parapetami na stoku. Nie mam nic do parapeciarzy jako takich ale to jednak inna specyfika jazdy, inne prędkości i zazwyczaj bardzo młoda krew. Jestem za budowaniem dla nich specjalnych half pipeów itd parkurów.. i całej tej potrzebnej im infrastruktury. Zastrzegam - nie wyrzucam ze stoku, żeby nie było że mam nowego wroga. Nie!
Mnie SB nie przypadł do gustu. Nie lubię mieć obu nóg związanych. Próbowałem kiedyś lata temu na mono ski potem na parapecie ale po rozwaleniu budy z biletami w Livigno.. odpuściłem. Podobnie nie miałem nigdy jakoś zacięcia do deskorolki choć posiadłem taką w 82 roku. ;-)
Nieraz miałem kolizję z parapetem i odpukać nigdy nic się nie stało ani mi ani im ale od jakiegoś czasu trzymam się z daleka. Jak widzę na stoku (a raczej słyszę) z tyłu za sobą to wolę się zatrzymać i przepuścić. Do cholery za to doprowadza mnie siedzenie na stoku zwłaszcza za jakimś padakiem.. Kiedyś takiemu mało łba nartami nie obciąłem w Korbielowie.
Po prostu specyfika jazdy na desce jest nieco agresywna i przy nonszalancji i wszechwiedzy niektórych młodzianów robi się niebezpiecznie. Qźwa... chyba jestem już stary... ;-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, doc_holl napisał:

Czesc Mostostalu.
W temacie stopkowym: po co nam informacja o Twoim sprzęcie? Nie widzisz tu pewnej niekonsekwencji?
W sprawie SON: podziwiam Twoją wiedzę techniczną. Lektura Twoich postów spowodowała ze zacząłem patrzeć na okołostokowe instalacje z zupełnie innej perspektywy. Szanuję Twoją pasję, ale proszę nie każ mi jej podzielać. Nie odczuwam żadnego wzruszenia będąc pasażerem 50 letniego krzesełka czy podobnie wiekowego orczyka. Jeżeli mogę przywołać analogię motoryzacyjną: oldtimer nie może być podstawowym samochodem rodziny, także a może przede wszystkim z powodu szacunku dla historii techniki.
Pozdrawiam.

Moge się mylić. Moge zmienić zdanie. Mój telefon jest bardzo kiepski.

Ależ ja nikogo do niczego nie zmuszam...  WOLNY WYBÓR. Ja staram się natomiast zarazić ludzi taką pasją! To nie jest przymus.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:

Co..? Stację przesiadkową zrobią...? Bez sensu... !

 

Jestem za budowaniem dla nich specjalnych half pipeów itd parkurów.. i całej tej potrzebnej im infrastruktury. Zastrzegam - nie wyrzucam ze stoku, żeby nie było że mam nowego wroga. Nie!

.... Qźwa... chyba jestem już stary... ;-)
 

A po co stację przesiadkową, kto się nie czuje na silach to na zjazd wsiada na "Malinowie". Takie przypadki nawet w Alpach spotkałem.

 

Co do drugiej sprawy: ale mój zięciu nie jeździ po tych urządzeniach. Jego jara zjazd z ostrymi zakrętami. :)

 

Trzecia: Tak stary jesteś :D;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że zostanie wytyczona nowa niebieska trasa na Solisko!

To prostuje większość obaw o sens przedłużenia kanapy aż na Pośredni . Oczywiście pod warunkiem że uda się od dolnej stacji 'długiego Juliana' wyciąć w zboczu trawers sensownej szerokosci. Obecnie to ścieżka 2.5 m szer o przyzwoitym nachyleniu. Spychacze będą miały co robić. . ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2016 o 06:40, Sapient napisał:

Nie nie jesteś stary jesteś tylko kapeluchem któremu przeszkadza wszystko co nowe oraz inne i nie będące w posiadaniu.

 

Hihi.. od razu widać żeś początkujący...  Kapeluchem to ja byłem w pierwszej połowie lat 70.. ;-)  drogi Kapeluchu.
Przeszkadza mi nie to czego nie mam, czy że czegoś nie mam, bo mieć wszystkiego nie sposób Przeszkadza mi za to polska bezmyślność, nonszalancja, chamstwo i brak poszanowania prawa, obyczajów i zwykłych, nawet nie pisanych zasad. Stok narciarski jest jak ulica lub jak droga rowerowa. Od razu widać kto kim jest i skąd nadjeżdża... ;-) Jak papierek lakmusowy.
Póki się tego nie zrozumie zawsze się będzie kapeluchem.

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostostal masz bardzo niemiły zwyczaj oceniania ludzi których nie znasz. Ja tego nie rozumiem. Z twoim postów bije po prostu jakąś zawiścią. Ktoś ma lepszy telefon czy samochód, już to jest dla Ciebie problem. Kogoś stać na narty w alpach to od razu uruchamia Ci się jakaś agresja. Ktoś jeździ gorzej na nartach to już "mamuśka" albo "kapeluch". Ja w pełni jestem w stanie zrozumieć, że lubisz stary sprzęt i puste trasy (no, puste trasy to chyba akurat każdy lubi), bo to kwestia gustu, ale tego szufladkowania ludzi nie jestem w stanie pojąć.

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Przemekc1 napisał:

Mostostal masz bardzo niemiły zwyczaj oceniania ludzi których nie znasz. Ja tego nie rozumiem. Z twoim postów bije po prostu jakąś zawiścią. Ktoś ma lepszy telefon czy samochód, już to jest dla Ciebie problem. Kogoś stać na narty w alpach to od razu uruchamia Ci się jakaś agresja. Ktoś jeździ gorzej na nartach to już "mamuśka" albo "kapeluch". Ja w pełni jestem w stanie zrozumieć, że lubisz stary sprzęt i puste trasy (no, puste trasy to chyba akurat każdy lubi), bo to kwestia gustu, ale tego szufladkowania ludzi nie jestem w stanie pojąć.

No widzisz, gościowi któremu przeszkadza chamstwo, nonszalancja, brak zasad itp. jedzie równo po wszystkich. Tzw. podwójne standardy :) Modne w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemekc1 napisał:

. ............., że lubisz stary sprzęt i puste trasy (no, puste trasy to chyba akurat każdy lubi), .............................

Ja też lubie, ale gdy jadę swoją bawarą a przede mną ciężarówka a za nią stado pand w kapeluchach, muszę wyprzedzać co najmniej  cztery od razu,

bo ostatnie trzy czujnie pilnują żeby nie było miejsca, to mnie krew zalewa>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Przemekc1 napisał:

Ten wielki krater pośrodku to coś naturalnego, czy to jest zbiornik do naśnieżania? Patrząc na to zdjęcie wydaje się być ogromny, czy zbiornik który ma powstać w Szczyrku ma być podobnych rozmiarów?

Na mapce tras ten krater jest zaznaczony jako jeziorko - chyba zbiornik do naśnieżania. Na mapce to ta większa niebieska plama

11p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MOSTOSTAL napisał:

Hihi.. od razu widać żeś początkujący...  Kapeluchem to ja byłem w pierwszej połowie lat 70.. ;-)  drogi Kapeluchu.
Przeszkadza mi nie to czego nie mam, czy że czegoś nie mam, bo mieć wszystkiego nie sposób Przeszkadza mi za to polska bezmyślność, nonszalancja, chamstwo i brak poszanowania prawa, obyczajów i zwykłych, nawet nie pisanych zasad. Stok narciarski jest jak ulica lub jak droga rowerowa. Od razu widać kto kim jest i skąd nadjeżdża... ;-) Jak papierek lakmusowy.
Póki się tego nie zrozumie zawsze się będzie kapeluchem.

Mostostal powinieneś się przeprowadzić do Czech tam byś się odnalazł. U nich nigdy nie było cięcia skalpelem i całkowitego odcinania się od przeszłości. Nadal cenią i stosują wiele rozwiązań z minionej epoki, które dla Polaków są złe tylko dlatego, że kojarzą im się z PRLem choć były zdecydowanie lepsze od pseudoliberalimu w wydaniu styropianowo-solidarnościowym poświęcone kadzidłem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęsknota za tak miłą koledze @Mostostalowi ski-egzotyką wymaga pewnego zaopatrzenia... ;) a mianowicie: dobre, najlepiej skórzane rękawice dla pewnego uchwytu na linie (często kapiącej smarem) "wyrwirączki", no i dobre narty do szybkiego udeptania stoku w zastępstwie przereklamowanego ratraka - to absolutne minimum. Proponuję zestawik, który z nadmiarem spełnia te wymagania, kosztuje co prawda około 70 tysięcy dolarów :P, ale prawdziwy pasjonat "starego" z pewnością doceni coś "nowego", tak samo egzotycznego.

lac.jpg

Edytowane przez keisyzrk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...