Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Miłe złego początki


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

W tą piękną niedzielę wybraliśmy się (Jaro-W, Marcin i ja) kolejką na Skrzyczne. 

Chciałem Marcinowi pokazać epicki zjazd do Buczkowic czyli 7 km wszystkiego po trochu. Jest tu enduro, dh, flow i turystyczny szlak.

Było pięknie, ale do czasu. Gdzieś w 1/3 zjazdu nasz przejazd przecinał trasę FIS. Tutaj na Marcina czyhała na trawersie płytko zakopana w ziemi stalowa rura do naśnieżania na którą Marcin najechał. Przednie, wilgotne koło straciło gwałtownie przyczepność, a Marcin wyleciał jak z katapulty i upadł na pień ściętego drzewa. Wstał, trochę go przytkało i dał znać kciukiem, ze jest OK. Tak się wydawało. Zjechaliśmy jeszcze do auta. Marcin odczuwał coraz większy ból poniżej żeber.

W szpitalu okazało się, że jest pęknieta śledziona i krwotok w jamie brzusznej. Pierwsze 2 doby zadecydowały o tym, że śledziona zostanie zachowana i obejdzie się bez interwencji chirurga. Przewidywany pobyt w szpitalu to 3 tygodnie.

Muszę bardzo pochwalić lekarzy i pozostały personel ze szpitala dziecięcego w Bielsku za bardzo dobrą opiekę nad synem.

Mówią, że wyjdzie z tego. Sezon narciarski dla Marcina raczej stracony

I tak to rower i infrastruktura narciarska przeplatają się wzajemnie.

 

 

 

 

 

 

20161023_141010.jpg

20161023_144910.jpg

20161023_144913.jpg

20161023_145204.jpg

20161023_152307.jpg

20161023_152317.jpg

20161023_152324.jpg

20161023_154106.jpg

20161023_151511.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, człowiek całe życie się uczy. Zauważyłem, że rower w górach jest bardziej niebezpieczny od nart. W zimie wszystko przykryte jest miękką kołdrą a w lecie co rusz coś wystaje z trawy. Ale młody jest, wyliże się bez szwanku, życzę Marcinowi żeby pozostała mu z tego wydarzenia ostrożność na każdym kroku, "śmigu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to takie stworzenie, że pcha się tam gdzie niebezpiecznie.

Mimo odniesionych ran po czasie znowu wraca do tego przyjemnego niebezpieczeństwa.

Ja po skomplikowanym złamaniu obu nóg i ręki w 2008 roku odpuściłem tylko jeden sezon narciarski.

Marcin po złamaniu obu rąk 3 lata temu też miał roczną przerwę w sportach, chociaż tydzień po zdjęciu gipsu pływał już w Adriatyku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin szybko "wyliże się" i powróci do pełni zdrowia. Innej możliwości nie przyjmuję do świadomości i tego Mu życzę z całego serca.

Byłem światkiem tego zdarzenia i jestem pełen podziwu i uznania dla Marina, że pomimo poważnego urazu jakiego doznał zdołał o własnych siłach, na rowerze zjechać na dół do Buczkowic, po czym podjechać 5 km. do samochodu zaparkowanego w centrum Szczyrku. Duży szacun !.

Uważam, że miejsce to powinno zostać jak najszybciej zabezpieczone i oznaczone, aby w przyszłości nikt inny nie wpadł w tą pułapkę. Nawet próba pokonania tej rury butem trekingowym kończy się poślizgiem.

Marcin posiada doskonałe umiejętności poruszania się na rowerze enduro w górach. Udowodnił to niejednokrotnie na wspólnych wyprawach, oraz na zawodach Enduro Trials. Dlatego uważam, że to nie brak umiejętności doprowadził do upadku a brak odpowiedniego oznakowania wystającego kawałka stalowej rury.

Pozdrawiam JaroW

 

skrzyczne1.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...