Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Ischgl było na tyle atrakcyjnie, że pozwolę sobie na krótkie (jak na mnie;)) resume... Jeździłem w Alpy w różnych grupach. Z rodziną, przyjaciółmi, obozy sportowe, sam i układy mieszane. Od zeszłego sezonu doszły do tego wyjazdy z grupą narciarskich zapaleńców. Wyjazd taki to czysty relaks, nic mnie nie obchodzi, wszystko gotowe, trzeba tylko jeździć na nartach. Jak ktoś chce poszaleć tylko na nartach, to nie ma chyba lepszej opcji, 4 dni i wyjechany jestem na maksa. Do tego w grupie tacy narciarze jak Jurek czy Wiesiek i po 4 dniach wracasz z chęcią do domu (tak mi się wydawało przez 2 dni, później znowu ciągnie na alpejskie trasy). Podobny efekt dają tylko obozy sportowe, ale koszty są wtedy jak 1 do 3. Sam Ischgl nie powala cenowo. Jak nie śpisz w samej miejscowości, nie lądujesz po nartach w licznych knajpach (np Schatzi Bar i oczywiście w narciarach tylko do 20) to ceny absolutnie akceptowalne. Coś na ciepło, niedaleko Schatzi w Billi cały kurczak za 5 euro, czy frikadelle z bułką, sałatą, sosem chyba 2-3 euro, lub wielka pizza w ristorante za 10-12, takimi cenami mnie nie powaliło. Do tego świetne, zróżnicowane trasy i ogromne możliwości freeridowe. Jak na koniec listopada to prawdziwa bajka. Jeszcze muszę dodać do plusów ilość narciarzy na trasach. Wtorek to już były prawdziwe pustki. No i pełne słońce w poniedziałek i wtorek. Zresztą niech przemówią za mnie zdjęcia.

PB282642.JPG

PB282675.JPG

PB293059.JPG

PB282696.JPG

PB282710.JPG

Trochę dziwne uczucie, pełne słońce, a co jakiś czas trzeba przecierać gogle bo całe zaszronione. Poniedziałek i wtorek prawie wszystkie armaty i lance śnieżyły (lodziły). Po kilku godzinach jednak się przyzwyczaiłem. Przecież wiedziałem, że śnieżą dla Artixa.

PB282713.JPG

PB282811.JPG

PB292957.JPG

Dzięki działającym armatkom na niebie zrobiło się ciekawie, może nie było 3 słońc jak nam pokazał Jodek w Soelden, ale 2 tęcze też ciekawie wyglądały

PB282689.JPG

A ta, to mi przypominała Schladming i konstrukcję do obsługi kamer na mecie 

PB282688.JPG

W poniedziałek zjazd do Ischgl 1 był dosyć ekstremalny, ostatni odcinek to praktycznie lódPB282837.JPG

Generalnie mogę powiedzieć trasy "całe tylko moje"G0361574.JPG

PB293037.JPG

PB293019.JPG

PB293061.JPG

PB293026.JPG

PB293038.JPG

PB282809.JPG

Tłumy pod knajpami na Idalpie

PB292998.JPG

PB293054.JPG

PB293003.JPG

Do kanap kolejki

PB293001.JPG

Ciekawe zjawisko geologiczne, między Szwajcarią, a Austrią kamienne piargi, rozległość i wielkość skał odpadających przez wieki od góry skalnej zrobiło na mnie wrażenie

PB292973.JPG

W samym mieście ruchomy tunel dla leniwych lub zmęczonych (nie dotyczy Jurka i Wieśka, Oni robili za przewodników)

PB282853.JPG

Widać, że w ośrodku przygotowują kolejne trasy, tutaj w Alp Trida (dla Artixa oczywiście)PB292950.JPG


Podziękowania dla wszystkich, za pomoc w szukaniu magnesów, mimo zmęczenia z ochotą rzucili w miasto, co było niezwykle dla mnie ważne...PB282849.JPG

Wybudowali nową kolejkę gondolową, mogącą pomieścić 28 osób, mnie by wystarczyła 4 osobowa. Głupio się jeździło 4 razy z rzędu samemu, dodatkowo przede mną i za mną puste gondle. Podczas ostatniego wjazdu zostało ze mnie tyle co na tym zdjęciu... G0351571.JPG

Do dzisiaj zastanawiam się jak Jurek to czasowo ogarnia. Po powrocie na kwaterę, zdążę się tylko przebrać, a obiad już podany, sztućce, talerze i gorący posiłek gotowy w kilka minut, to samo rano, nawet w wojsku nie było takiego tempa! A byłem to wiem (w wojsku)

Pozdrawiam serdecznie!

 

 

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę nie spiesz się. Raz że ja na razie nie dam rady a po drugie ciągle nieczynny FIS no i Czyrna. Jedynie ucieszyłbyś się z Golgoty i samej góry Pilska. To za mało oprócz naszego towarzystwa aby zapamiętać ten pobyt na całe życie. Trzeba też sprawdzać na stronie Cos-u i u nas co z fisem bo dranie często w soboty zamykają trasę na zawody albo tak po prostu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 

37 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Tylko proszę nie spiesz się. Raz że ja na razie nie dam rady a po drugie ciągle nieczynny FIS no i Czyrna. Jedynie ucieszyłbyś się z Golgoty i samej góry Pilska. To za mało oprócz naszego towarzystwa aby zapamiętać ten pobyt na całe życie. Trzeba też sprawdzać na stronie Cos-u i u nas co z fisem bo dranie często w soboty zamykają trasę na zawody albo tak po prostu.

Ja jestem niezwykle spokojny i cierpliwy, będę czekał na Was do skutku. Jako przykład podam, do Soelden wybieram się 12 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, czekałem i się doczekałem. O 7.20 jesteśmy pod gondolą. Armatki śnieżą, a śniegu poza  trasami brak. Ale to i tak chyba jedyny ON w Tyrolu w którym w ciągu ostatniego miesiąca spadł śnieg. W ciągu 2 lat zmienił się nie do poznania. Większość infrastruktury technicznej wymieniona. Dostępność tras na karnecie również wzrosła. Poznajcie? OI000041.jpg

OI000037.jpg

 

Wujot uprawia skitoury bez nart. Co się Stało? 

OI000035.jpg

OI000034.jpg

OI000031.jpg

OI000030.jpg

OI000029.jpg

 

Jurek "wymiata"

OI000026.jpg

OI000022.jpg

OI000036.jpg

OI000028.jpg

Sorki, ale idę bo muszę gdzieś iść. Jeszcze się odezwę. Za godzinkę albo dwie! 

Edytowane przez marionen
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień do południa dość spokojny, później nabrał tempa . Zaliczamy wiele tras, jeszcze nie ogarniam całego ośrodka. Trzeba kilku dni, żeby to wszystko zjeździć. OI000025.jpg

OI000023.jpg

Nasi (nasze)OI000024.jpg 

Jurek że Swoim najnowszym nabytkiem. Jutro go poproszę, to może pozwoli ich dotknąć.  

OI000040.jpg

OI000022.jpg

OI000020.jpg

OI000019.jpg

OI000018.jpg

OI000017.jpg

OI000014.jpg

OI000011.jpg

OI000006.jpg

Tego budynku nikt nie rozpoznaje, na tej wysokości (około 2000 m). Piwosze  co z Wami?OI000009.jpg

Edytowane przez marionen
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że dla Ciebie to łatwizna. Niestety do świąt raczej nic nie dopada. Na trasach śniegu jest dostateczna ilość. Jednak w wielu miejscach bardzo zlodzone odcinki, zwłaszcza te niżej położone. Po południu niektóre trasy niebieskie trudniejsze od czarnych, tak to jest na sztucznym śniegu.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, marionen said:

Czekałem, czekałem i się doczekałem. O 7.20 jesteśmy pod gondolą. Armatki śnieżą, a śniegu poza  trasami brak. Ale to i tak chyba jedyny ON w Tyrolu w którym w ciągu ostatniego miesiąca spadł śnieg. W ciągu 2 lat zmienił się nie do poznania. Większość infrastruktury technicznej wymieniona. Dostępność tras na karnecie również wzrosła. Poznajcie? OI000041.jpg

OI000037.jpg

 

 

OI000034.jpg

 

 

OI000022.jpg

 

OI000028.jpg

 

Oczywiście poznajemy. 

Saalbach, Hinterglemm i Leogang.:)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...