Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kurtki softshelowej ??


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, andrzej1982 napisał:

Softshel 500-600 zł, nie ustępuje niczym tym z Lidla i Decathlon, na wiosenne narty lepszy jest polar,

Widocznie nie rozumiesz czym jest softshell, a czym polar.
 

Polar ma główną funkcję izolacyjną jest przewiewny i nie chroni od wiatru!
Softshell głównie ma bardzo dobrze oddychać i chronić od wiatru.

Jeżeli szukasz softshella prawdziwego to:
- musi chronić od wiatru
- dobrze oddychać (jeżeli będzie posiadał membranę to pogorszy ona oddychalność i to znacząco)
- nie koniecznie musi chronić od deszczu (może posiadać DWR, ale bez membrany)

Czy suwaki pod pachami są konieczne? Jeżeli jest to dobry softshell to nie! ponieważ softshell bardzo dobrze oddycha.
Natomiast dużo softshelli posiada ociepliny oraz membrany, a wtedy suwaki pod pachami są dobrym rozwiązaniem.

A co z ociepliną? ja jestem przeciwnikiem, ponieważ jak jest ciepło to wole cienkiego SS, a jak jest zimniej to ubieram warstwę izolacyjną pod SS (polar, chociaż częściej polarstretch)

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem, za 500-600 zł kupie rozsądny softshel ?


W tych pieniądzach znajdziesz naprawdę ciekawego SS
Ja z własnego doświadczenia dorzucił bym jeszcze
Zwróć uwagę czy dół krótki posiada możliwość ściągnięcia ściagaczem lub obszyty jest elastyczną lamówką, tak samo zakończenie rękawów - rzepy Velcro lub lamówka - przydatna rzecz podczas jazdy na nartach w wietrzne dni. Trzecia dodatkowa kieszonka na piersi - idealne miejsce na smartfona, gps. Boczne kieszenie jak najdłuższe i jak najwyżej umiejscowione - nie kolidują z pasem biodrowym plecaka lub uprzężą. Wysoka garda, jeśli przeszkadza zawsze można rozsunąć trochę zamek. No i oczywiście dwu kierunkowy zamek przydatny np w Wc.
Ja najcześciej używam SS z membraną typu stormwall - blokująca tylko wiatr natomiast niezle oddychająca.


Pozdrawiam
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak pisze MajorSki.

Jak poszukiwałem dla siebie softshell'a to priorytetem była dla mnie oddychalność. I dlatego szukałem bez membrany. Jeżeli dla ciebie będzie co innego ważne to szukaj z membraną. Kupiłem na jesień softshell Marmota za około 450PLN (bez membrany) po przecenie.

Sam mam do sprzedania softshell Dynafit Mercury w podobnej cenie - okazał się za ciasny. Jak by coś to na priv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobrazować różnicę w oddychalności materiałów warto oglądnąć ten filmik:



Osobiście mam SS firmy BD (z przeznaczeniem na turystykę i skitury), ale nie do końca mógłbym polecić go typowo na narty, raczej szukałbym grubszego >500g
Rozglądnąłbym się na wyprzedażach znanych marek BD, Marmot, Mammut, Salewa, Dynafit itp, ewentualnie zerknął do Decathlonu (są Softshelle Simonda w cenach ok 200-250zł).

Ewentualnie ciekawą opcją jest też Neoshell, niby membrana, ale wygląda na to, że bardzo dobrze oddycha, osobiście nie mam, ale w wielu testach czy relacjach całkiem dobrze wypada. Kto wie, czy cienka koszulka + neoshell nie sprawdziłby się całkiem fajnie na nartach.

 

Tutaj porównanie kurtek membranowych:


 

 

Pozdr

Tomek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zakupem oglądnąłem i przeczytałem dużo i ten filmik także.  Dzięki za przytoczenie go w dyskusji.

Ja się bardzo pocę więc obrazowo to do mnie przemówiło i kupiłem bez membrany ale bez zasuwaków pod pachami.

Na mokre i bardziej surowe warunki zimowe mam inne kurki w tym typowo narciarskie lub po prostu reguluje warstwami w zależności od warunków na stoku - pierwsza warstwa cieńsza/grubsza lub zakładam druga warstwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nic nie zastąpi wywietrzników - są ważniejsze od tkaniny. A już szczególnie na nartach w upalny dzień. A co do reszty:

- elastyczna tkanina
- kaptur 
- możliwie duża kieszeń na piersi
- zasuwanie kieszenie boczne
- krój anatomiczny (dobry ruch rąk)
- nietypowy ale raczej ciemny kolor
 

Pozdro

Wiesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...