Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie pojechać w góry, porady dla amatora


#osk

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Bianchi napisał:

Ja mam tam 1000 km. Dodatkowo zaprzyjaźnioną polską szkółkę dla mojego 5 letniego syna. Dlatego wybór padł na to miejsce i dlatego podałem jego cenę jako przykład. Każdy może przecież jechać tam gdzie chce.

Cześć

Ostatnio rzadko jeżdżę w Włoszech ale swego czasu pracowałem tam na nartach zdarzało się, że i po dwa miesiące w sezonie natomiast najgenialniejsze wspomnienia z jazdy - z samej jazdy! - a nie jakichś drugorzędnych dodatków mam ze Szczyrku i z Pilska i jest to związane głownie z warunkami na jakie się trafiało.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

Możecie polecić coś w miarę blisko np. w Austrii, gdzie jest powiedzmy około 50km tras w dobrej cenie?

http://www.katschi.at/

 

Się tam wybieram to musi być fajnie ;).

Pooglądaj relacje -

Mnie ich relacje zajarały ostro i mam tam być (jak wszystko się ułoży) w styczniu 2017.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ceny skipasu to wszędzie w Austrii za 6 dniowy nawet na mały ośrodek typu Hockar to wydatek 180 eu, a i tras nie za wiele tylko 19 km. Dodatkowo dochodzi zakwaterowanie przejazd i duprerele. Osk zależy jakim dysponujesz budżetem, sprawą oczywistą jest że w Austrii obłożenie tras jest o wiele mniejsze niż w Polsce. Moja propozycja jest np. Słowacja nie daleko dużego tłoku raczej nie będzie trasy może torszkę gorsze niż w Austrii ale reszta lepsza niż w Polsce np. w Białce i ceny poza sezonem wysokim w normie, stracisz mniej kasy na podróż i zakwaterowanie, ale wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, #osk napisał:

Jakie są ceny wypożyczenia nart w Polsce, mówię o całym komplecie. Czy opłaca się kupić własne narty, a jeśli nie czy chociaż własny kask jest wskazany.

Jeśli planujesz tylko jednorazowy wypad narciarski to uważam,że bez sensu jest kompletowanie sprzętu,choćby używanego.A może będziesz chciał,czy miał możliwości zaliczyć kilka weekendów narciarskich to już warto pomyśleć o skompletowaniu własnego sprzętu.

Czy to ma być używany czy nowy,no to już twoja osobista decyzja.

 

Niestety nie umiem odpowiedzieć jakie są ceny wypożyczenia sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, #osk napisał:

Jakie są ceny wypożyczenia nart w Polsce, mówię o całym komplecie. Czy opłaca się kupić własne narty, a jeśli nie czy chociaż własny kask jest wskazany.

Ceny wypożyczenia nart będą uzależnione od tego jaki dokładnie sprzęt chcesz wypożyczyć i na jak długo. Ogólnie rzecz ujmując będzie t w granicach 35-50 złotych za dobę za komplet (buty, narty, kije). Im lepszy sprzęt tym drożej. A czy opłaca się mieć własny sprzęt? Ja powiem, że tak ale oczywiście niezmiernie ważny może okazać się czynnik ekonomiczny. A to z kolei zależy od tego w jakim stopniu sprzęt ten będzie wykorzystywany. Jeśli kilka razy w roku to kupuj własny. Jeśli raz na dwa lata to wypożyczaj. Wypożyczenie sprzętu ma swoje zalety. Nie wydajesz pieniędzy na sprzęt (sporych pieniędzy!). Nie musisz go nigdzie wozić ze sobą i taszczyć. Wypożyczasz na miejscu. Zawsze możesz wypożyczyć taki sprzęt na jaki będziesz miał ochotę (SL, GS, All Mountain)i  taki który będzie najlepszym wyborem w danych warunkach pogodowych i śniegowych. Sprzęt z wypożyczalni będzie zawsze dobrze przygotowany (powinien być!!!) Jest też możliwość, że będziesz go mógł wymienić na inny w trakcie wypożyczenia. Jest więc o czym pomyśleć. I policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...