Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybor nart


witus78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o pomoc w wyborze nart, w gre wchodza 3 modele ktore juz posiadam, chodzi mi o to ktore najlepiej nadadza sie do nauki.

te pierwsze musze wymienic skistop tak wiec narazie sprawa w toku. Wszystkie 3 sa tez roznych dlugosci

pierwsze 170 racetiger

drugie 175 sensor2

i fishery 165

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,voelkl,racetiger-rc-psi-orange,5917.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,voelkl,sensor-2,4638.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,fischer,viron-2-2-black,4287.html

Jestem poczatkujacym narciazem wedlug skali powiedzial bym 3+,

wzrost 183cm

waga 94kg

buty jakie kupilem to:

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,15-16,salomon,x-pro-100-anthracite-black,5714.html

po sezonie koledze sie sport nie spodobal a mi pasowaly rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór masz niemal jak golfista. Co stoi na przeszkodzie spróbować każdej pary nart i wybrać najlepsze?

Buty mam identyczne ale skorupy i botki "upieczone" i dopasowane do stóp. Może będzie możliwość (jeżeli potrzeba) by i Twoje u fachowców "utermoformować" - będą pasować jak skarpety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, paolomario said:

Wybór masz niemal jak golfista. Co stoi na przeszkodzie spróbować każdej pary nart i wybrać najlepsze?

Buty mam identyczne ale skorupy i botki "upieczone" i dopasowane do stóp. Może będzie możliwość (jeżeli potrzeba) by i Twoje u fachowców "utermoformować" - będą pasować jak skarpety ;)

Pewnie ze mozna sprobowac tylko czy bede wstanie ocenic roznice jako ze jestem poczatkujacym narciazem mysle ze sa tu osoby ktore sa wstanie ocenic ktore narty beda pasowaly pod moj wzros i wage i ktore sie nadadza do tego aby rozwijac swoje umiejetnosci pozostale 2 pary sprzedam i wydam na instruktora to chyba rozsadna decyzja bedzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć

A ja Ci powiem tak Witek. Jeżeli nie jest to konieczne i - jak rozumiem po prostu masz te narty jako Twoje, czy masz do nich stały dostęp - to nie sprzedawaj tylko traktuj je wymiennie. Raz weź te raz inne. Jak masz możliwość to zabierz sobie na stok dwie pary i sobie zamieniaj. Nie traktuj tego jako "testowanie" - śmiech pusty. litość i trwoga gdy czytam o testowaniu na forach co chwila - ale jako zabawę..., zabawę bardzo edukacyjną. Co więcej, zmieniając nie zwracaj uwagi na warunki do jakich teoretycznie dana narta "bardziej pasuje". Takie zmienianie nart da Ci uniwersalność techniki i łatwość adaptacji techniki do sprzętu co jest jednym z wyznaczników dobrego narciarza.

Jeżeli tylko możesz tak zrobić to serdecznie polecam. No i zawsze będziesz miał więcej zabawy przy smarowaniu bo każda słabo przygotowana narta będzie zła.

Serdecznie pozdrawiam a jeżeli tak zrobisz to napisz wrażenia.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Mitek said:

Cześć

A ja Ci powiem tak Witek. Jeżeli nie jest to konieczne i - jak rozumiem po prostu masz te narty jako Twoje, czy masz do nich stały dostęp - to nie sprzedawaj tylko traktuj je wymiennie. Raz weź te raz inne. Jak masz możliwość to zabierz sobie na stok dwie pary i sobie zamieniaj. Nie traktuj tego jako "testowanie" - śmiech pusty. litość i trwoga gdy czytam o testowaniu na forach co chwila - ale jako zabawę..., zabawę bardzo edukacyjną. Co więcej, zmieniając nie zwracaj uwagi na warunki do jakich teoretycznie dana narta "bardziej pasuje". Takie zmienianie nart da Ci uniwersalność techniki i łatwość adaptacji techniki do sprzętu co jest jednym z wyznaczników dobrego narciarza.

Jeżeli tylko możesz tak zrobić to serdecznie polecam. No i zawsze będziesz miał więcej zabawy przy smarowaniu bo każda słabo przygotowana narta będzie zła.

Serdecznie pozdrawiam a jeżeli tak zrobisz to napisz wrażenia.

Tak narty sa wylacznie moja wlasnoscia ;) i jeszcze dokupilem deske snowbordowa nie wiem kiedy znajde na to wszystko czas, raczej sie nie uda ze wzgledu na inne obowiazki, ale czas pokaze. Dzieki za rade jak wszystko sie ulozy to na pewno skorzystam, co do smarowania to wlasnie w tym roku sie za to wziolem ze wzgledu na ilosc nart na stanie plus narty ktore posiada rodzina to jest co robic.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek dobrze pisze. Pojeździj na wszystkich, w różnych warunkach i wtedy zecyduj. Racetigerów bym nie skreślał, bo to dobra narta. Jesteś na poziomie 3, to wkrótce ci się zachce lepszej narty. W pierwszej kolejności odrzuciłbym Fishery, bo krótkie jak na ciebie i plastikowa nartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Plywak napisał:

Mitek dobrze pisze. Pojeździj na wszystkich, w różnych warunkach i wtedy zecyduj. Racetigerów bym nie skreślał, bo to dobra narta. Jesteś na poziomie 3, to wkrótce ci się zachce lepszej narty. W pierwszej kolejności odrzuciłbym Fishery, bo krótkie jak na ciebie i plastikowa nartka.

Cześć

Mnie zupełnie nie o to chodziło, żeby cokolwiek wybierał. Witek ma rzadka na tym etapie edukacji możliwość wykształcenia w sobie naturalnej adaptacji techniki do narty. Nieważne czy ta technika będzie idealna czy nie ale, myślę, że po jakimś czasie uzyska świadomość, że tu nie ma co wybierać. Po prostu biorę nartę taką jaką mam i jeżdżę odpowiednio modyfikując technikę.

To tak jak z jazdą po nieratrakowanym. Większość pisze, że "poza trasy się nie wybiera" (mając zazwyczaj na myśli przytrasowy freeride) bo się boi i nie ma o tym pojęcia, że to jest łatwe i ograniczenia tkwią w psychice zazwyczaj.

Podobnie z nartami. Dobieranie narty "pod siebie: świadczy o braku świadomości tego co się umie i braku możliwości adaptacyjnych.

Mam nadzieję, że po takich zabawach Witek zrozumie, ze pytanie "jakie narty?" jest z gruntu złe.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A ja Ci powiem tak Witek. Jeżeli nie jest to konieczne i - jak rozumiem po prostu masz te narty jako Twoje, czy masz do nich stały dostęp - to nie sprzedawaj tylko traktuj je wymiennie. Raz weź te raz inne. Jak masz możliwość to zabierz sobie na stok dwie pary i sobie zamieniaj. Nie traktuj tego jako "testowanie" - śmiech pusty. litość i trwoga gdy czytam o testowaniu na forach co chwila - ale jako zabawę..., zabawę bardzo edukacyjną. Co więcej, zmieniając nie zwracaj uwagi na warunki do jakich teoretycznie dana narta "bardziej pasuje". Takie zmienianie nart da Ci uniwersalność techniki i łatwość adaptacji techniki do sprzętu co jest jednym z wyznaczników dobrego narciarza.

Jeżeli tylko możesz tak zrobić to serdecznie polecam. No i zawsze będziesz miał więcej zabawy przy smarowaniu bo każda słabo przygotowana narta będzie zła.

Serdecznie pozdrawiam a jeżeli tak zrobisz to napisz wrażenia.

 

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A ja Ci powiem tak Witek. Jeżeli nie jest to konieczne i - jak rozumiem po prostu masz te narty jako Twoje, czy masz do nich stały dostęp - to nie sprzedawaj tylko traktuj je wymiennie. Raz weź te raz inne. Jak masz możliwość to zabierz sobie na stok dwie pary i sobie zamieniaj. Nie traktuj tego jako "testowanie" - śmiech pusty. litość i trwoga gdy czytam o testowaniu na forach co chwila - ale jako zabawę..., zabawę bardzo edukacyjną. Co więcej, zmieniając nie zwracaj uwagi na warunki do jakich teoretycznie dana narta "bardziej pasuje". Takie zmienianie nart da Ci uniwersalność techniki i łatwość adaptacji techniki do sprzętu co jest jednym z wyznaczników dobrego narciarza.

Jeżeli tylko możesz tak zrobić to serdecznie polecam. No i zawsze będziesz miał więcej zabawy przy smarowaniu bo każda słabo przygotowana narta będzie zła.

Serdecznie pozdrawiam a jeżeli tak zrobisz to napisz wrażenia.

Witam

Mam takie pytanie.Chce kupić nowe narty ,jedną pare bo mnie na więcej nie stać.Wypożyczam trzy różne narty i sobie jeżdże.Sytuacja jest taka że na jednych jeżdzi mi się wyrażnie lepiej i teraz co ,mam kupić obojętnie które bo testowanie przez amatora nie ma sensu czy jednak te które mi pasowały ,a może rzucić monetą ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mstasko said:

 

1) Witam

Mam takie pytanie.Chce kupić nowe narty ,jedną pare bo mnie na więcej nie stać.

 

2) Mnie zupełnie nie o to chodziło, żeby cokolwiek wybierał. Witek ma rzadka na tym etapie edukacji możliwość wykształcenia w sobie naturalnej adaptacji techniki do narty. Nieważne czy ta technika będzie idealna czy nie ale, myślę, że po jakimś czasie uzyska świadomość, że tu nie ma co wybierać. Po prostu biorę nartę taką jaką mam i jeżdżę odpowiednio modyfikując technikę.

To tak jak z jazdą po nieratrakowanym. Większość pisze, że "poza trasy się nie wybiera" (mając zazwyczaj na myśli przytrasowy freeride) bo się boi i nie ma o tym pojęcia, że to jest łatwe i ograniczenia tkwią w psychice zazwyczaj.

1) Jak cie nie stac to dlaczego nowe mnie stac na nowe ale wole wydac na uzywane a najlepiej takie ktore nie byly za wiele uzywane lub prawie wogole  wystarczy troche poszukac wlasnie w taki sposob jestem juz posiadaczem 3 par a najlepiej jak masz mozliwosc poszukania gdzies za granica najlepiej UK tam czesto trafiaja sie narty prawie jak nowe fishery o ktorych tu wspominalem sa jak nowe ja nie widze na nich  zadnych sladow uzytkowania. Zimowe hobby to i tak tylko sezonowe u mnie wiecej idzie w szose.

2) Zrobie pewnie tak jak sugerujesz choc mozliwe ze tych fisherow sie pozbede bo czytajac forum wychodzi ze one na moj wzrost faktycznie krotkie.

 

IMG-20161201-WA0022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...