Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam nart dla średniozaawansowanych - lata temu jeździłam dużo na wąskich klasycznych nartach. Potem około 10 lat przerwy, a rok temu na nowo pokochałam narty, tylko moje narty wyglądają teraz jak eksponat muzealny. Chociaż nadal mi się na nich dobrze jeździ;) Nie wiem jednak na co się zdecydować. Wpadły mi w oko 2 modele: Fisher Trynity i Rossignol unique 6 w xelium. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym nartami? W planach mam jazdę tylko na przygotowanych/ratrakowanych szlakach - pewnie Białka, może Kasprowy. W tym roku raczej Alpy nie wchodzą w grę. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłam profesjonalną zawodniczką. Ale od dziecka jeździłam na nartach. Dla mnie z nartami to trochę jak z samochodem. Owszem, można jeździć pożyczonym i testować, ale swój samochód znasz, wiesz kiedy i jak przyspiesza itp. Lubię moje stare narty bo wiem, gdzie i jak mogę na nich jechać, gdzie się zmieszczę itp. Może się mylę, ale jeżeli dobrze mi się jeździ na nartach starego typu, to nie powinnam przesiadać się na miękkie narty, które skręcają za narciarza. Rossignole 6 z opisu nie są dla zawodowców, ale właśnie dla narciarzy średniozaawansowanych, a Fisher z opisu też mi się sposobał. Opis opisem, a osobiste doświadczenie ze sprzętem to inna sprawa. Dlatego poprosiłam Was o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, osobiste odczucia mają znaczenie przy jeździe zawodniczej. My zwykli zjadacze chleba odróżnimy Trinity od Pure, choć pewnie nie wszyscy. Narta ma nas nie męczyć, jazda ma być przyjemnością, a nie walką. Nadal nie wiemy, jak jeździsz ile masz siły itd., czy stok bardzo twardy Cię przeraża, czy wręcz odwrotnie. Też kilka(naście?) lat temu przesiadałem się z dawnych GS-ów na "nowe" narty. Mogę zapewnić, że przyjemność jazdy jest wielokrotnie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jesteś osobą z doświadczeniem i znajomością techniki. Ważna jest przede wszystkim posiadana przez Ciebie świadomość odciążenia i dociążenia oraz z ogarnięta psychika na poziomie osoby jeżdżącej po wszystkim. Z tego punktu widzenia Rossignol jest w ogóle nie dla Ciebie, Trinity lepsze.

Ja jednak uwzględniając Twoja historię jazdy szukałbym narty nie radykalnie taliowanej o długości w okolicach wzrostu jeżeli to możliwe bez rockera. Na przykład;

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,rossignol,hero-elite-lt,8156.html

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Asia napisał:

hmmm, dalej nie wiem, co zrobić, ale dzięki za wszystkie opinie;)

 

Cześć

To znaczy czego oczekujesz? Że przyniesie Ci ktoś narty do domu? Dostałaś konkretne propozycje oparte na tym co napisałaś. Może gdzieś jest nadinterpretacja albo Ty coś napisałaś nie tak.

Jeżeli natomiast jest tak jak to opisałaś to sugestia jest gotowa. Jeżeli coś nie jest jasne to pytaj, postaram się pomóc.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...