Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pilną poradę. Head Supershape Magnum.


bartek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam prośbę. potrzebuję pilnej porady. Chciałbym dzisiaj kupić narty. Ze względów oczywistych nie będę w stanie ich przetestować przed zakupem. Opieram się tylko na opiniach, forach itp. Ten sezon to dopiero mój trzeci ale jeździłem dosyć intensywnie. W tym ponad 70 godzin z instruktorami. Myślę, że jeżdżę już stosunkowo dobrze. Sprawnie poruszam się na krawędziach krótkim i długim skrętem. Jak zmieniam instruktora i początkowo nie wspominam od kiedy jeżdżę to nowy instruktor ocenia mnie jako osobę jedzącą już kilka dobrych lat. W tym roku w styczniu szykuje mi się wyjazd do Włoch. Chciałbym kupić nowy sprzęt przed wyjazdem. Dotychczas używałem Rossignol Pursuit 12/13 o długości 163cm - takie ja w tym linku: https://ramasport.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3253&lang=pl . Buty Rossignol Alias sensor o twardości 75. Tydzień temu kupiłem Lange 110RS, a dzisiaj przymierzam się do Head Supershape Magnum w rozmiarze 170cm. Są w dobrej cenie bo około 1700pln - narta z 2016r. Czy to dobry kierunek? Czy poczuję różnicę? Czy ta narta umożliwi mi progres? Czy będzie dużo lepsza od dotychczas używanej. Bo jeśli nowa narta nie będzie znacząco lepsza od dotychczas posiadanej to w sumie szkoda kasy i po co mi dwie podobne narty. Dodam, że moja waga obraca się w zakresie 82-86 kg. Wzrost: 178 cm. Wiek: 36 lat. Proszę o Wasze opinie. Rozważałem też Voelkl RaceTiger oraz Voelkl Code(jako bardziej uniwersalną). Haed też ma sporo dobrych opinii, jest tańszy i może będzie mniej wymagający dla kogoś z trzyletnim stażem. Póki co jeżdżę głównie w Polsce: Świeradów, Białka oraz w sezonie prawie codziennie mini ośrodki na Lubelszczyźnie bo tam mieszkam - Rąblów, Kaziemierz Dolny, Chrzanów. Siłą rzeczy jeżdżę po przygotowanych trasach. Szukam narty w miarę uniwersalnej ale takiej, która umożliwi dalszy rozwój. Lubię jeździć krótkim skrętem na krawędziach ale chciałbym mieć nartę do wszystkiego.

Dzięki!

Sorry za ten słowotok.

Proszę o szybkie opinie bo tak się napaliłem, że chyba po południu śmigam do sklepu.

Zapomniałem dodać rozważałem też atomic xti.

Edytowane przez bartek1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik. Obejrzałem i teraz wiem skąd ta cena. Narty to sezon 2015/2016. Trochę się różnią na zewnątrz od tych aktualnych. Zamiast napisu graphen jest znaczek keers. Ciekawe jakie są różnice w środku. Czy są inaczej zbudowane? Różnica w cenie to prawie 1 tyś. pln. Co o tym sądzicie? Langi też kupiłem we wcześniejszym modelu ale tam wiem, że poza pomarańczowymi wstawkami nie ma różnic.

Edytowane przez bartek1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest znaczna, przede wszystkim w konstrukcji .Kers jest w obu modelach. Mam wczesniejszy model ktory ostatnie dwa lata mial tylko inna szate graficzna. Narty zbieraly mega opinie w kazdych testach.  Czekam na okazje aby pojezdzic na nowym modelu :)

Moim zdaniem najwiekszy plus to przedluzenie krawedzi bocznej na max, co powoduje ze narta stanie sie "dluzsza narta" majac ta sama dlugosc co stary model. 

 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z moimi Rossignol Pursuit 12/13? Bo jeśli tak to we Włoszech w wypożyczalniach pewnie będzie dużo nowych nart. Pojeździłbym na Hedach, Voelklu Code Uvo i na Rossignol Hero ST i innych wrócił do Polski i kupił świadomie. Z drugiej strony cena 1700pln kusi. Kolejne wyprzedaże dopiero w marcu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bartek1980 napisał:

Pojeździłbym na Hedach, Voelklu Code Uvo i na Rossignol Hero ST i innych wrócił do Polski i kupił świadomie.

Wysoko mierzysz. Na tym forum Mitek napisał:

"Odczucia z jazdy to sprawa dostępna dla naprawdę doświadczonych narciarzy. Myślę, że trzeba jeździć przynajmniej kilkanaście lat na dobrym poziomie i mieć konkretną przeszłość sportową aby móc analizować zachowanie się nart. " i jest to świnto prowda.

Jeżdżę 42 lata i nie podejmuję sie porównywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilka sezonów na Rally. Brat ma Magnumy te które Ty chcesz kupić. Narty fajne, ale czy dla ekspertów ? Ja nim na pewno nie jestem.

I to jest taka sama nartą jaką masz teraz (identyczna geometria, rocker). Po co Ci druga para identycznych nart ?

Twierdzisz, że jeździsz dobrze. Może zamiast tego poszukaj narty bardziej sportowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Wysoko mierzysz. Na tym forum Mitek napisał:

"Odczucia z jazdy to sprawa dostępna dla naprawdę doświadczonych narciarzy. Myślę, że trzeba jeździć przynajmniej kilkanaście lat na dobrym poziomie i mieć konkretną przeszłość sportową aby móc analizować zachowanie się nart. " i jest to świnto prowda.

Jeżdżę 42 lata i nie podejmuję sie porównywania.

A co ma wspólnego analizowane z pojeżdżeniem i sprawdzeniem, która z nart najlepiej mi podchodzi. Nie trzeba chyba być Ingemarem Stenmarkiem aby poczuć, która nartą lepiej się jeździ. Analizować to sobie mogą kolesie z Magazynu NTN ja chcę po prostu kupić narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, FerraEnzo napisał:

Jeździłem kilka sezonów na Rally. Brat ma Magnumy te które Ty chcesz kupić. Narty fajne, ale czy dla ekspertów ? Ja nim na pewno nie jestem.

I to jest taka sama nartą jaką masz teraz (identyczna geometria, rocker). Po co Ci druga para identycznych nart ?

Twierdzisz, że jeździsz dobrze. Może zamiast tego poszukaj narty bardziej sportowej ?

Dzięki. Super pomoc. Zwróciłeś moja uwagę na coś co trochę nie dawało mi spokoju. Jeśli ten Head będzie na tyle podobny do Rossignola jakiego mam i który ma niecałe 3 lata i jest w dobrym stanie to może rzeczywiście lepiej pomyśleć o mocno sportowej narcie. Muszę się bliżej przyjrzeć się tej serii Hero Rossignola i wypożyczyć  Volkl racetiger speedwall sl uvo żeby się przekonać czy sobie z nią poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bartek1980 napisał:

A co ma wspólnego analizowane z pojeżdżeniem i sprawdzeniem, która z nart najlepiej mi podchodzi. Nie trzeba chyba być Ingemarem Stenmarkiem aby poczuć, która nartą lepiej się jeździ. Analizować to sobie mogą kolesie z Magazynu NTN ja chcę po prostu kupić narty.

Jeśli chcesz porównać SL z GS-em, czy z freereidem to oczywiście jak najbardziej, ale jeśli chcesz porównywać trzy górnopółkowe SL to trzeba być wymienionym IS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fredek321 napisał:

Jeśli chcesz porównać SL z GS-em, czy z freereidem to oczywiście jak najbardziej, ale jeśli chcesz porównywać trzy górnopółkowe SL to trzeba być wymienionym IS.

To najwyżej pojeżdżę i zobaczę, która najlepiej komponuje się z moją narciarska garderobą. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FerraEnzo napisał:

Jeździłem kilka sezonów na Rally. Brat ma Magnumy te które Ty chcesz kupić. Narty fajne, ale czy dla ekspertów ? Ja nim na pewno nie jestem.

I to jest taka sama nartą jaką masz teraz (identyczna geometria, rocker). Po co Ci druga para identycznych nart ?

Twierdzisz, że jeździsz dobrze. Może zamiast tego poszukaj narty bardziej sportowej ?

Nawet poczatkujacy pojedzie na sportowej narcie tak jak i Ferrari malolat bez prawa jazdy,  ale kto wykreci najlepszy czas na torze ? ;)

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...