Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pilną poradę. Head Supershape Magnum.


bartek1980

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Twardsza narta o promieniu ponad 18m, która ma służyć do ugruntowania podstaw nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

Pozdrowienia

A to dziwne, bo mi polecałeś Mastera albo nawet komórkę. U mnie nie tyle chodziło o ugruntowanie podstaw co o uporządkowanie techniki - czy to aż tak wiele zmienia w kontekście doboru nart ? Gdzie jest ta cienka linia ?

Ps. Wiedziałeś, że autor ma natrzaskane 70 godzin z instruktorami ? Wiem, że to żaden gwarant dobrej jazdy, ale czy mówimy tu o ugruntowaniu podstaw ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FerraEnzo napisał:

A to dziwne, bo mi polecałeś Mastera albo nawet komórkę. U mnie nie tyle chodziło o ugruntowanie podstaw co o uporządkowanie techniki - czy to aż tak wiele zmienia w kontekście doboru nart ? Gdzie jest ta cienka linia ?

Ps. Wiedziałeś, że autor ma natrzaskane 70 godzin z instruktorami ? Wiem, że to żaden gwarant dobrej jazdy, ale czy mówimy tu o ugruntowaniu podstaw ?

Z tymi 70 godzinami to już sam nie wiem czy dokładnie tyle. Gdzieś miałem karteczkę gdzie zapisywałem z kim ile jeździłem. Może było tego mniej ale na pewno ponad 50. Z tym, że wiecie i instruktorzy na Lubelszczyźnie też są różni. Tak jak z tymi nartami - człowiek czasami się cieszył, że w ogóle się do kogoś dopchał. Poszukam też nagrań ale mam raczej te z początku nauki bo wtedy mnie to najbardziej kręciło i wtedy chciałem zobaczyć jak jadę. Teraz mam lepszą kamerkę i mocowania to będę się namiętnie nagrywał. Poza tym w ramach szkolenia grupowego też będą nas nagrywać to będę miał coś do zaprezentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmów jakiś konkretnych na daną chwilę nie mam. Nie miał mnie za bardzo kto nagrywać i w sumie nie miałem czym. Mam zamiar dokupić szelki do kamery to wtedy będę mógł poprosić kogokolwiek nawet instruktora o nałożenie ich i nagrywanie mnie. Bo wiązania przy moim kasku i narcie średnio się sprawdzą, a jeżdżenie z jakimś monopodem lub kamerą przypiętą do kijka narciarskiego to średni pomysł. Na daną chwilę mam tylko to z narty

201602291655.mp4:

i ewentualnie to;

201602291658.mp4

 

Na ostatnim przez chwilę widać mnie w czerwonej kurtce i czarnych spodniach. Ale w chwili obecnej reprezentuję zdecydowanie wyższy poziom: 201602291607.mp4

 

Edytowane przez bartek1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FerraEnzo napisał:

Hehe, nie wiem czy po tych filmikach ktoś będzie Cię w stanie ocenić. Ten stok z pierwszego filmu nie głupi :)

Z tego co pamiętam Bachledova ski trasa furmanec1. Dokupię szelki. Będę każdorazowo prosił instruktorów aby mnie filmowali i każdą lekcję potem analizował.

Edytowane przez bartek1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Piszę żeby się pochwalić. Kupiłem head worldcup ispeed pro. Dziękuję za dyskusję i porady od użytkowników forum oraz za te na skrzynkę email. Zmotywowało mnie do wszechstronnej oceny sytuacji, zapoznania się z różnymi informacjami, filmikami itp. Mam nadzieję, że tak jak dzisiaj się cieszę z zakupu tak samo będę się cieszył lo pierwszych jazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎13‎.‎11‎.‎2016 o 14:04, bartek1980 napisał:

Dzięki za filmik. Obejrzałem i teraz wiem skąd ta cena. Narty to sezon 2015/2016. Trochę się różnią na zewnątrz od tych aktualnych. Zamiast napisu graphen jest znaczek keers. Ciekawe jakie są różnice w środku. Czy są inaczej zbudowane? Różnica w cenie to prawie 1 tyś. pln. Co o tym sądzicie? Langi też kupiłem we wcześniejszym modelu ale tam wiem, że poza pomarańczowymi wstawkami nie ma różnic.

Witam

Pomarańczowe są szybsze :), a tak na poważnie to jest duża różnica w bucie wewnętrznym, bardziej trzyma kostkę, jest ciaśniejszy.

Przymierzałem te dwa modele (ale rs130, wybrałem pomarańczowy) i jest naprawdę duża różnica, ale to wszystko zależy od szerokości stopy i wcześniejszy model może być dla Ciebie lepszy.

Najważniejsze to żeby dobrze stopę trzymał i dobrze się jeździło.

Gratuluje zakupu nart i życzę dużo fajnej zabawy na stoku, nie zapomnij napisać wrażeń z jazdy jak już na nich pojeździsz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2016 o 21:18, FerraEnzo napisał:

A to dziwne, bo mi polecałeś Mastera albo nawet komórkę. U mnie nie tyle chodziło o ugruntowanie podstaw co o uporządkowanie techniki - czy to aż tak wiele zmienia w kontekście doboru nart ? Gdzie jest ta cienka linia ?

Ps. Wiedziałeś, że autor ma natrzaskane 70 godzin z instruktorami ? Wiem, że to żaden gwarant dobrej jazdy, ale czy mówimy tu o ugruntowaniu podstaw ?

Cześć

Co najmniej 10 lat jazdy - cienka linia dzieląca od podstaw do w miarę uporządkowanej techniki.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bartek1980 napisał:

No to luz. Za 7 lat będę miał uporządkowaną technikę i ze 3 pary zjechanych ispeed pro. ?

 

Cześć

Przez siedem lat -nawet intensywnie jeżdżąc nie trzeba zarżnąć 3 par nart. Nie przywiązuj wagi do nart (modelu, firmy, typu (skoro wymieniasz to znaczy, że przywiązujesz)) to wtedy może będzie trochę szybciej. ;)

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Przez siedem lat -nawet intensywnie jeżdżąc nie trzeba zarżnąć 3 par nart. Nie przywiązuj wagi do nart (modelu, firmy, typu (skoro wymieniasz to znaczy, że przywiązujesz)) to wtedy może będzie trochę szybciej. ;)

Pozdrowienia serdeczne

Traktuj moje niektóre posty z przymrużeniem oka. Wiadomoj ako początkujący narciarz trochę się jaram sprzętem ale bez przesady. Poprostu cieszę się z nowego zakupu i odliczam dni kiedy dojdzie przesyłka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek...trochę ? :D

Ja też się jaram, po prostu cieszy mnie nowy zakup. Niemniej bardziej cieszą postępy niż kupno nowych desek czy butów..."są rzeczy których nie kupisz za pieniądze"...czy jakoś tak ;)

Daj znać w piątek jak poszło.

22 godziny temu, Mitek napisał:

Co najmniej 10 lat jazdy - cienka linia dzieląca od podstaw do w miarę uporządkowanej techniki.

Chyba, że mówimy o 10 latach nieświadomej jazdy i zmarnowanym czasie...Może nie do końca zmarnowanym bo przynajmniej mentalnie człowiek gotowy, ale wyplenić złe nawyki będzie trudniej niż myślałem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!! W końcu dzisiaj pojeżdżone na nowej nartce. Wrażenia o.k, nawet super. Co prawda śnieg był wolny bo była odwilż i nie posmakowałem prawdziwej prędkości. Jak na te warunki odczucia były niezłe. Szkoda, że nie przypiąłem starej narty mimo, że miałem w bagażniku bo wtedy miałbym konkretne porównanie odnośnie tego o ile nowe są naprawdę szybsze. Co mogę powiedzieć - narta stabilna i szybka. Pomimo niezbyt długiej i stromej trasy nie odczuwałem dyskomfortu pomimo zmiany promienia z 13 na 18m. Dzisiaj miałem też po raz pierwszy na nogach nowe buty i tu był mały problem. Musiałem robić przerwy, odpinać klamry itp. i dlatego przyjemność z jazdy była ograniczona. Wiem jedno -  będę z tej narty zadowolony. Miałem trochę obawy odnośnie tego jak będę nimi manewrował. Jak porównałem ciężar z poprzednimi to wydawały mi się dwa razy cięższe. Jak w domu przypiąłem je do nogi to miałem takie odczucia jakby ktoś mi metalowe kule do nóg przyczepił. Na stoku jednak wszystko minęło. Po 2 godzinach czułem się tak jakbym te narty miał od dawna. Jak buty się ułożą i przyjdzie mróz to wiem, że dopiero wtedy pokażą prawdziwy pazur. Nie mogę też doczekać się wyjazdu w prawdziwe góry ale wiem, że na naszych lubelskich stokach jazda na nich to również będzie niezła frajda. Dzięki za wsparcie i wskazówki. Temat uważam za zamknięty. Taka narta wydaje się być naprawdę bardzo uniwersalna. Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Plywak napisał:

Jakbyś mógł, to wrzuć filmik na Youtube, nie każdemu będzie się go chciało ściągać w obecnej postaci.

Co do nart, to bardziej podobały mi się dzioby w poprzednich wersjach :) taki kształt dzioba coś daje ?

Nie wiem czy coś daje.  Nie jeździłem na wcześniejszych. Pozatym za cienki jestem aby się wypowiadać. Dopiero poznaję te narty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko! Teraz tylko jeździć, jeździć i jeździć :)

Wrzuć sobie ten filmik do tematu analiza wideo i na pewno ktoś udzieli Ci fachowych porad, co robisz źle, co można poprawić itp.

Pływak ja wiem, że Tobie bardziej podobają się zeszłoroczne heady, mi też :) Bartek też chciał kupić ale już nie było rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...