Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty GS, długość i promień


waldek~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce kupić narty GS ale przed zakupem chciałbym w tym roku wypożyczyć  parę nart i wypróbować, ale wszystkich się nie da. Jeżdżę obecnie na Fischerach Progressor 800, 175, jestem zadowolony, narty w miarę uniwersalne ale zacząłem tęsknić do tego co miałem w starych nartach, bez rockera, wąskie, twarde, trzeba było na nich sie rozpędzić żeby chciały jechać na krawędziach, ale jak już to zrobiły to była ta ,,lekkość" której brakuje mi w progressorach. Narty GS najbardziej odpowiadają stylowi jazdy który sprawia mi najwięcej przyjemności i mają budowę zbliżoną do starych nart.

Mam problem z długością  nart i promieniem, mój wzrost 190, waga 80 i tu zaczynają się schody:

-narty GS min 190 a może dłuższe? 

-rozsądny promień w nartach GS? Czy promień 35 jest do ogarnięcia, boje się że aby zacieśnić skręt to trzeba te narty mocno docisnąć, a to będzie wymagało siły, a że brakuje mi trochę wagi to mogę się męczyć. Poza tym na ten promień nawet zawodnicy narzekali. Nogi mam mocne (ćwiczyłem przed sezonem) ale jak mocne to okaże się na stoku.

-moją ulubioną marką jest Fischer i ciężko mi się przełamać żeby kupić coś innego ( wiem głupie )

- z rockerem czy bez?

Nie piszę za dużo na forum, ale cały czas czytam i bardzo cenie waszą wiedzę, dużo się przez to nauczyłem i nie oczekuję odpowiedzi ,,kup te narty" itp.

Nie piszcie proszę ,,nie wiemy jak jezdzisz itp." chce tylko o nakreślenie kierunku , w którym powinienem się skierować, ponieważ myślę ze jeżeli ktoś ma doświadczenie z nartami GS to może cos doradzić i rozwiać moje wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszy kierunek to taki jak ja obrałem- testy. Gdybym byl na Twoim miejscu jednak odrzucil bym 35 metrowe FIS-y. Mozesz ich sprobowac ale raczej nie nadaja sie do "normalnej" jazdy. Testowałem sklepowe gigantki head'a - 18 m przy 180 cm oraz dwie pary komórek 25 metrowych chyba 183 i 186. 

Ja wybralem i juz je mam w salonie  - piekne :)  

Jest tez na tym forum obszerny wątek na temat GS :)

http://www.skionline.pl/forum/topic/20096-narty-gs-dylemat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, christof napisał:

Wg mnie najlepszy kierunek to taki jak ja obrałem- testy. Gdybym byl na Twoim miejscu jednak odrzucil bym 35 metrowe FIS-y. Mozesz ich sprobowac ale raczej nie nadaja sie do "normalnej" jazdy. Testowałem sklepowe gigantki head'a - 18 m przy 180 cm oraz dwie pary komórek 25 metrowych chyba 183 i 186. 

Ja wybralem i juz je mam w salonie  - piekne :)  

Jest tez na tym forum obszerny wątek na temat GS :)

http://www.skionline.pl/forum/topic/20096-narty-gs-dylemat/

Jak już napisałem będę testował ale zapytać doświadczonych kolegów nie zaszkodzi. Sklepowe raczej mnie nie interesują, mam extremalny sposób bycia i nie lubię półśrodków.:)

Ten temat czytałem ale nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania.

34 minuty temu, fredek321 napisał:

Odpowiem tak jak zapewne nie chcesz. Jeździłem na GS-ach, teraz na SL-ach. Dlaczego? Mam 198 cm, ważę 88 i przybywa mi lat. Mam coraz mniej siły, a poza tym gdzie w Polsce pojadę gigantowym skrętem? Pozdrawiam.

Nie lubię SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłes na narcie promieniem 35m ? 

Jaki ma sens kupowanie nart komórkowych  jak nie jesteś zawodnikiem ? 

przyjemoność z jazdy wieksza ? czy szpan przed kolegami ? a może lans na stoku ? 

 

Dla mnie z nart z amatorskiej serii gs :

1 ) Stockli Laser Gs 

2) Atomic 3.0 Gs

i długo nic ......  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek który @christof cytuje to ja spłodziłem. Miałem zagwozdke, doradziłem się na forum resztę doczytałem.

Jeśli nie startujesz w zawodach FIS to po co Ci narty r35 ? 0_o. Ja ze względu na braki w technice wziąłem mastera, za dwa/trzy sezony siądzie jakaś komóra ale na pewno nie z promieniem >35. To jest chore. Zauważ, że jeszcze kilka sezonów temu regulacje FIS nie były tak durne. Faceci mieli bodajże r27. Na mistrzostwa świata przepisy mają się znowu zmienić i narty mają być łagodniejsze. Ktoś za te regulacje wziął dobrą kasę...

Pływak dobrze radzi. Head ma w ofercie złagodzone narty komórkowe. Ich zeszłoroczna oferta:

http://www.polpunkty.pl/files/2015-of-rcng/HEAD/Oferta_HEAD_Racing_1516.pdf

@christof Jakie kupiłeś ? Przyznaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jodek1 napisał:

Jezdziłes na narcie promieniem 35m ? 

Jaki ma sens kupowanie nart komórkowych  jak nie jesteś zawodnikiem ? 

przyjemoność z jazdy wieksza ? czy szpan przed kolegami ? a może lans na stoku ? 

 

Dla mnie z nart z amatorskiej serii gs :

1 ) Stockli Laser Gs 

2) Atomic 3.0 Gs

i długo nic ......  

 

Po pierwsze naucz sie czytać z zrozumieniem, bo widzę ze z tym masz problem.

Najbardziej chodzi mi o wage i promień, myślę że to ma duże znaczenie no chyba ze sie mylę?

Po drugie, co Ci mam odpisać? Że jak sam jesteś typem człowieka który lubi szpan i lans to myślisz ze wszyscy tacy są itp. i zaczną sie głupie przepychanki które nic nie wnoszą do tematu tylko zaśmiecają to forum. Niestety ale takich tematów tutaj nie brakuje, fajny tytuł, czasem fajny początek a pózniej to już przepychanki, narzucanie własnego zdania, udowadnianie swojej racji i jakim sie jest dobrym i mądrym narciarzem, aż nie chce sie tego czytać. A przecież jest to forum dla ludzi którzy kochają ten sport i nieważne czy jest się początkującym czy zaawansowanym narciarzem i powinny być tutaj fajne dyskusje. Człowiek się uczy całe życie, a jak ktoś uważa ze wszystko już potrafi to zatrzymał sie w rozwoju.

 

13 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Ten wątek który @christof cytuje to ja spłodziłem. Miałem zagwozdke, doradziłem się na forum resztę doczytałem.

Jeśli nie startujesz w zawodach FIS to po co Ci narty r35 ? 0_o. Ja ze względu na braki w technice wziąłem mastera, za dwa/trzy sezony siądzie jakaś komóra ale na pewno nie z promieniem >35. To jest chore. Zauważ, że jeszcze kilka sezonów temu regulacje FIS nie były tak durne. Faceci mieli bodajże r27. Na mistrzostwa świata przepisy mają się znowu zmienić i narty mają być łagodniejsze. Ktoś za te regulacje wziął dobrą kasę...

Pływak dobrze radzi. Head ma w ofercie złagodzone narty komórkowe. Ich zeszłoroczna oferta:

http://www.polpunkty.pl/files/2015-of-rcng/HEAD/Oferta_HEAD_Racing_1516.pdf

@christof Jakie kupiłeś ? Przyznaj się :)

 

Tez tak myślę ze ten promień to przegięcie ale chciałem poznać wasze zdanie, zdanie ludzi którzy na takich nartach jezdzili.

Mastery biorę jak najbardziej pod uwagę. przeczytałem na tym forum ze są dużo lepsze od normalnych sklepówek wiec interesowały mnie one lub komórki, a Ty jakie kupiłeś?

Chyba skupie sie tez na masterach i przetestuje parę nart i pod koniec sezonu cos kupie.

 

13 godzin temu, FerraEnzo napisał:

christof Jakie kupiłeś ? Przyznaj się :)

Właśnie!:)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, najprawdopodobnie w tym roku wybiorę sie do Szczyrku lub Pilska na narty, możecie mi tam polecić dobrą wypożyczalnie nart.

 

 

Edytowane przez waldek~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jodek1 napisał:

Jezdziłes na narcie promieniem 35m ? 

Jaki ma sens kupowanie nart komórkowych  jak nie jesteś zawodnikiem ? 

przyjemoność z jazdy wieksza ? czy szpan przed kolegami ? a może lans na stoku ? 

 

Dla mnie z nart z amatorskiej serii gs :

1 ) Stockli Laser Gs 

2) Atomic 3.0 Gs

i długo nic ......  

 

Cześć

Właśnie takie posty Jodku Drogi mnie doprowadzają do szału. To, że coś jest dla Ciebie dobre nic nie znaczy z punktu widzenie kogokolwiek.

Czemu obrażasz kolegę sugerując mu niskie pobudki? jeździłeś na takich nartach? Wiesz coś na ten temat?

Jest takie powiedzenie: kibic z dala się nie .....

Waldek

Syn ma 14 lat i w zeszłym roku z paru par które miłą do dyspozycji wybrał damskiego GS. Na Masterze czuł się jak na SL. Jest troszkę niższy od Ciebie i sporo lżejszy ale nie ma żadnych problemów z "ogarnięciem" takiej narty. Przejście do śmigu nawet na większej prędkości jest szybkie i automatyczne. Przyjemność z jazdy na jakimkolwiek stoku gdzie jest trochę miejsca super.

Czy może to być jedyna narta...

Dla mnie przez wiele lat najdłuższa dostępna gigantka była zasadniczą nartą. Obecnie po pojawieniu się Masterów, uważam że jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które szczyt możliwości mają już za sobą z różnych względów ale ...dlaczego nie.

Narty z pewnością wymagają trochę więcej zaangażowania i trzeba porządnie jeździć śmigami żeby traktować GS jako podstawową nartę do trasowej amatorszczyzny ale gryźć nie gryzie.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, waldek~ napisał:

Tez tak myślę ze ten promień to przegięcie ale chciałem poznać wasze zdanie, zdanie ludzi którzy na takich nartach jezdzili.

Mastery biorę jak najbardziej pod uwagę. przeczytałem na tym forum ze są dużo lepsze od normalnych sklepówek wiec interesowały mnie one lub komórki, a Ty jakie kupiłeś?

Chyba skupie sie tez na masterach i przetestuje parę nart i pod koniec sezonu cos kupie.

Ja wziąłem warldcup rebels i.speed pro. Płyta ta sama co w komórkach zawodniczych, brak rockera. Waga 78, 178cm wzrostu, narta 180, R18.

Mitek namawiał na nartę dłuższą z większym promieniem. Ja nie chciałem robić takiego przeskoku, dlatego świadomie wziąłem mastera. A za sezon, dwa chcę kupić komórkę.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Właśnie takie posty Jodku Drogi mnie doprowadzają do szału. To, że coś jest dla Ciebie dobre nic nie znaczy z punktu widzenie kogokolwiek.

Czemu obrażasz kolegę sugerując mu niskie pobudki? jeździłeś na takich nartach? Wiesz coś na ten temat?

Jest takie powiedzenie: kibic z dala się nie .....

Waldek

Syn ma 14 lat i w zeszłym roku z paru par które miłą do dyspozycji wybrał damskiego GS. Na Masterze czuł się jak na SL. Jest troszkę niższy od Ciebie i sporo lżejszy ale nie ma żadnych problemów z "ogarnięciem" takiej narty. Przejście do śmigu nawet na większej prędkości jest szybkie i automatyczne. Przyjemność z jazdy na jakimkolwiek stoku gdzie jest trochę miejsca super.

Czy może to być jedyna narta...

Dla mnie przez wiele lat najdłuższa dostępna gigantka była zasadniczą nartą. Obecnie po pojawieniu się Masterów, uważam że jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które szczyt możliwości mają już za sobą z różnych względów ale ...dlaczego nie.

Narty z pewnością wymagają trochę więcej zaangażowania i trzeba porządnie jeździć śmigami żeby traktować GS jako podstawową nartę do trasowej amatorszczyzny ale gryźć nie gryzie.

Pozdrowienia serdeczne

Mtku, a ty widziales gdzies na zawodach GS aby zawodnicy jezdzili kiedykolwiek  smigiem ? :D

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, artix napisał:

Enzo, Masz jakies filmy z testow tych nart ?

Jup,

https://www.youtube.com/watch?v=9N-Z-Fno0JY Ten już nawet wrzucałem na forum.

https://www.youtube.com/watch?v=e63qzb94yvY   Ta sama narta tylko bez płyty RDX - zwróć uwagę na warunki.

https://www.youtube.com/watch?v=_0CzuFzo4jA POV

I testy na gigancie - https://www.youtube.com/watch?v=lKRWPWI2JNs 

I recenzja - http://www.yellowgentian.com/ski-reviews/piste/head-worldcup-rebels-i-speed

Edit. Chyba że chodziło Ci o filmy prezentujące mnie na tej narcie. Takich nie mam, ale na pewno w sezonie coś nagram.

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, FerraEnzo napisał:

Jup,

https://www.youtube.com/watch?v=9N-Z-Fno0JY Ten już nawet wrzucałem na forum.

https://www.youtube.com/watch?v=e63qzb94yvY   Ta sama narta tylko bez płyty RDX - zwróć uwagę na warunki.

https://www.youtube.com/watch?v=_0CzuFzo4jA POV

I testy na gigancie - https://www.youtube.com/watch?v=lKRWPWI2JNs 

I recenzja - http://www.yellowgentian.com/ski-reviews/piste/head-worldcup-rebels-i-speed

Edit. Chyba że chodziło Ci o filmy prezentujące mnie na tej narcie. Takich nie mam, ale na pewno w sezonie coś nagram.

Hihi, no o twoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FerraEnzo napisał:

 

@christof Jakie kupiłeś ? Przyznaj się :)

 

3 godziny temu, waldek~ napisał:

Właśnie!:)

hej koledzy giganciarze ;)

Head WC Rebels i.GS RD 186 cm promień 25  ale.....!! ale przez 2 dni w Alpach testowałem także Head'y i.speed pro których szczęśliwym posiadaczem jest @FerraEnzo :)Szczęśliwym ponieważ wg mnie narta jest super! Stabilna fajnie się prowadzi w długich skrętach na dużej prędkości, przejście z krawędzi na krawędź szybkie, przy wyjściu ze łuku ma kopa i co ważne na stoku - w ułamku sekundy daje się zmusić także do ciasnych skrętów. Oczywiście wymaga to w miarę przyzwoitej techniki. Jeździłem na nich cały dzień od porannego sztruksu aż do wieczornych muld. Nie jest to chyba narta dla początkującego ale Wy nimi nie jesteście. Tak czy inaczej każdemu kto chce kupić taka lub inną nartę polecam testy. Już w Polsce testowałem Head WC Rebels i.GS RD no i kupiłem.  Do tych nart naprawdę trzeba być silnym i przygotowanym, podczas testów miałem jednak cały czas banana na twarzy na przemian z grymasem bólu gdy uda paliły. To kawal wymagającej narty wiedziałem o tym - przetestowałem  - kupiłem. A teraz staram się trzymać formę aby zima mieć z nich radość. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, christof napisał:

 

hej koledzy giganciarze ;)

Head WC Rebels i.GS RD 186 cm promień 25  ale.....!! ale przez 2 dni w Alpach testowałem także Head'y i.speed pro których szczęśliwym posiadaczem jest @FerraEnzo :)Szczęśliwym ponieważ wg mnie narta jest super! Stabilna fajnie się prowadzi w długich skrętach na dużej prędkości, przejście z krawędzi na krawędź szybkie, przy wyjściu ze łuku ma kopa i co ważne na stoku - w ułamku sekundy daje się zmusić także do ciasnych skrętów. Oczywiście wymaga to w miarę przyzwoitej techniki. Jeździłem na nich cały dzień od porannego sztruksu aż do wieczornych muld. Nie jest to chyba narta dla początkującego ale Wy nimi nie jesteście. Tak czy inaczej każdemu kto chce kupić taka lub inną nartę polecam testy. Już w Polsce testowałem Head WC Rebels i.GS RD no i kupiłem.  Do tych nart naprawdę trzeba być silnym i przygotowanym, podczas testów miałem jednak cały czas banana na twarzy na przemian z grymasem bólu gdy uda paliły. To kawal wymagającej narty wiedziałem o tym - przetestowałem  - kupiłem. A teraz staram się trzymać formę aby zima mieć z nich radość. 

 

Aż bym Ci chciał zaśpiewać jakąś pieśń chwalebną! Dzięki, że się tu zjawiłeś i napisałeś te kilka cennych słów! :D Napisz coś o sobie, jakie masz parametry ? Ile jeździsz ? Jeździsz giganty na tyczkach ?

Z którymi wiązaniami dopadłeś te i.GS ? FF pro 16 ? Czy może Evo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artix napisał:

Mtku, a ty widziales gdzies na zawodach GS aby zawodnicy jezdzili kiedykolwiek  smigiem ? :D

Cześć

A jaki związek ma jazda wyczynowa z wykorzystaniem narty wyczynowej do jazdy rekreacyjnej bo nie bardzo rozumiem?

Znam wielu zawodników lub byłych zawodników, którzy wykorzystują narty wyczynowe do jazdy rekreacyjnej i prezentują nienaganny śmig. Jaki jest cel Twojej uwagi poza faktem popisania się, że widziałeś przynajmniej jedne narciarskie zawody?
Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, christof napisał:

@FerraEnzo mam wiązania FF  bez  EVO :/  - małżonka już i tak okazała się świętą kobietą, że pozwoliła zakupić te narty ;) 

pozdrawiam

Spoko, tak tylko zapytałem. Evo dla amatora są zbędne. Co nie zmienia faktu, że te FF16 sprawiają wrażenie naprawdę solidnych!

Co by nie było całkiem offtop'a. @waldek~ jak będziesz kupował to zwróć uwagę na wiązania. Zwłaszcza na allegro jest wielu sprzedawców, którzy oferują narty odrobinę taniej od konkurencji, ale w aukcji małym drukiem wiązanie dwie klasy niższe.

A MItek z Artix'em to nigdy nie przestaną :D A nie możecie sobie tak koegzystować ?

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarzy i odnośników do przedmówców.

Z GS FIS czy też tak zwanych FIS w stajni jest:

  • Fischer 193 cm, r 27 około;
  • Stockli 185 cm, r 27
  • Elan 182 cm, r 23
  • Rossi (na wyciągnięcie ręki) 182 cm, r 23
  • Blizzard 180 cm, r 20 (masters)
  • Kneissl 180 cm, r 21+

do tego ujeżdżone:

  • head 186 cm, r 29,8
  • head 184 cm, r 26+ coś tam nie pamiętam

Dlaczego tyle i takie ? Bo:

  • jest nas dwóch, syn i ja;
  • są narty do jazdy dowolnej; 
  • są narty treningowe, też używane do jazdy dowolnej;
  • są narty startowe, tez "profanowane" do jazdy dowolnej :D
  • były różne etapy GS jeżdżenia;
  • nudno tak z jedną nartą;
  • były takie fajne okazje do kupienia, że jak nie kupić

Na stok jeżdżę (jazda dowolna) z dwiema parami zawsze (czasami trzema), jeżeli stok i warunki pozwalają. Na początku jest GS. Jak się zwali ludzi, zmuldzi, zryje etc. to nie katuję się przerostem formy (różnorodna technika i wszechstronne umiejętności) nad treścią (GS FIS) tylko zjeżdżam, przepinam się na SL i "bawię" jazdą inaczej.

Co nie zmienia faktu, że i sam z siebie i w tracie treningów bez tyczek z GS bywa i "śmiganie" i skakanie i NW i inne "cudaki" :) (cudzysłowy użyte specjalnie).

Mam 173 i waham się 88 kg +/- 1.

Można z tego wysnuć, że mam nie po kolei pod kopułą, w tym inny przerost formy nad treścią.

Można z tego wysnuć wnioski dla siebie.

Pozdrawiam,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I co myślisz, że jazda na nartach 193cm mając 78 kg (no wielkim nie jesteś chłopem ale aż tak małym...;)) nie jest skandalicznym szpanerstwem.

Mylisz się. Każdy szanujący się narciarz powinien kupować narty pod wymiar i potrzeby ... (domu) a że większość ówczesnych mistrzów narty dłuższe niż 180 cm widziała tylko na zdjęciach a świadomość odciążenia i dociążenia i innych znanych od lat technik (Solden i Levi nie oglądali) jest dla nich enigmą to trudno.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...