Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski Amatorów


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Podepnę się pod temat, po co zakładac nowy

 

http://www.wnp.pzn.pl/r2019/kalendarz eliminacji pzn_19_gs.pdf

 

Dzisiaj zobaczyłam, że jest kalendarz eliminacji MPA PZN na 2019 rok.

Powiem szczerze, że nigdy w nich nie startowałam, jedynie w family cup.

Wybiera się ktoś z forumowiczów gdzies? Mam zamiar w tym roku spróbować jeśli nie pokryją się terminy z FC

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chrumcia napisał:

Podepnę się pod temat, po co zakładac nowy

 

http://www.wnp.pzn.pl/r2019/kalendarz eliminacji pzn_19_gs.pdf

 

Dzisiaj zobaczyłam, że jest kalendarz eliminacji MPA PZN na 2019 rok.

Powiem szczerze, że nigdy w nich nie startowałam, jedynie w family cup.

Wybiera się ktoś z forumowiczów gdzies? Mam zamiar w tym roku spróbować jeśli nie pokryją się terminy z FC

 

Ja już w MPA nie startuje. PZN chyba stwierdził, że na nartach można zjeżdżać tylko w 3 województwach: Małopolska, Podkarpacie Śląsk. Wycofywali się małymi kroczkami, najpierw zniknęły z Dolnego Śląska slalomy, później zabrali się za giganty, kilka lat temu ograniczyli do jednego w Czarnej Górze, a następnie wyprowadzili się ze wszystkimi eliminacjami do wspomnianych przeze mnie na początku województw. Coś więcej wie w temacie i pewnie startuje w MPA Zbyszek @lski@interia.pl . Jedynie FC potrafi jeszcze organizować Zawody w całej Polsce i BRAWO  za to, że Im się chce i pokazują, że jednak można. A narciarstwo uprawiają ludzie w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że na Dolnym Śląsku były spore problemy z frekwencją i jeszcze główny macher od MPA narzekał na problemy z organizatorem,bo organizację się deleguje na miejscowych.Nie można mieć wszystkiego-macie za to Panoramę Racławicką...A ja w tym roku chćę zaliczyć max. eliminacji...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może jakoś super nie jeżdzę na tyczkach, nigdy nie byłam na żadnym treningu ale sprawia mi to przyjemność, Family Cup nie raz udalo mi sie wygrac na eliminacjach i chętnie chcę spróbować w czymś innym wyzszej nieco rangi. Dla mnie to przede wszystkim dobra zabawa taki start. Nie nastawiam się na wygraną, tylko liczy się udział, kolejne przejechane tyczki i uśmiech na twarzy że dało sie rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak osoba, która parę razy jedynie zsunęła się trasami FM

Co to są trasy FM?

 

Cytat

nigdy nie byłam na żadnym treningu ale sprawia mi to przyjemność, Family Cup nie raz udalo mi sie wygrac na eliminacjach i chętnie chcę spróbować w czymś innym wyzszej nieco rangi.

Nie wiem jak to możliwe.

 

Wyższej rangi to na pewno jest AZS Wintercup. Tutaj lata spędzone w klubach + kilka wyjazdów na lodowiec przed sezonem to standard wśród zawodników. Również u kobiet. Poza tym to chyba najlepiej zorganizowane zawody w Polsce.

Trzeba być studentem ale obecnie każdy może się zapisać na studia. Jak się nie przyjdzie na żadne zajęcia z listy skreślą dopiero po sezonie.

 

MPA przy obecnych zimach to patologia. Jak przejadą wszyscy emeryci to rynny są już dramatycznie głębokie.

 

Edytowane przez Spiochu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spiochu napisał:

Co to są trasy FM?

 

Nie wiem jak to możliwe.

 

Wyższej rangi to na pewno jest AZS Wintercup. Tutaj lata spędzone w klubach + kilka wyjazdów na lodowiec przed sezonem to standard wśród zawodników. Również u kobiet. Poza tym to chyba najlepiej zorganizowane zawody w Polsce.

Trzeba być studentem ale obecnie każdy może się zapisać na studia. Jak się nie przyjdzie na żadne zajęcia z listy skreślą dopiero po sezonie.

 

MPA przy obecnych zimach to patologia. Jak przejadą wszyscy emeryci to rynny są już dramatycznie głębokie.

 

Cześć

No wiesz. Nie wiem czy dołożysz takim emerytom jak Blacha czy Wojtiuk nie mówiąc o Ptaku.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Spiochu napisał:

Wyższej rangi to na pewno jest AZS Wintercup. Tutaj lata spędzone w klubach + kilka wyjazdów na lodowiec przed sezonem to standard wśród zawodników. Również u kobiet. Poza tym to chyba najlepiej zorganizowane zawody w Polsce.

Trzeba być studentem ale obecnie każdy może się zapisać na studia. Jak się nie przyjdzie na żadne zajęcia z listy skreślą dopiero po sezonie.

MPA przy obecnych zimach to patologia. Jak przejadą wszyscy emeryci to rynny są już dramatycznie głębokie.

AZS Winter Cup to nie są zawody dla amatorów.

Ten tekst o emerytach to totalna dyskryminacja... 99% narciarzy w Polsce (i nie tylko) marzy by tak jeździć. Zaproponuj organizatorom,  że dopóki zimy w Polsce się nie zmienią to w MPA startować mogą tylko narciarze w wieku od (powiedzmy) 20 do 35 lat i pod warunkiem, że nie będą robić rynien.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No wiesz. Nie wiem czy dołożysz takim emerytom jak Blacha czy Wojtiuk nie mówiąc o Ptaku.

Tych dwóch pierwszych nie znam ale Ptaka czy Cichego na pewno nie dogonię.

Cytat

Ten tekst o emerytach to totalna dyskryminacja... 99% narciarzy w Polsce (i nie tylko) marzy by tak jeździć. Zaproponuj organizatorom,  że dopóki zimy w Polsce się nie zmienią to w MPA startować mogą tylko narciarze w wieku od (powiedzmy) 20 do 35 lat i pod warunkiem, że nie będą robić rynien.

Chyba mnie nie zrozumieliście. Dyskryminacja (młodszych) to jest na zawodach MPA bo nie ma losowanych numerów i nigdy nie będę miał szansy pojechać po w miarę równej trasie. Przynajmniej dopóki się nie zestarzeję.  To, że Emeryci jeżdżą doskonale jest oczywiste, gdyby tak nie było, nie robili by rynien przy samej tyczce. Nie zamierzam umniejszać osiągnięć starszych roczników ale na tych zawodach są one faworyzowane. Inna sprawa, że najlepsi z amatorstwem za wiele wspólnego nie mają, choćby wspomniany Ptak.

Cytat

AZS Winter Cup to nie są zawody dla amatorów. 

Ale amator może w nich wystartować.Nie trzeba mieć licencji FIS ani sprzętu wg norm. (chyba że coś się zmieniło) Ja kilka razy brałem udział i bardzo mi się podobało (i nawet nie byłem ostatni).

Cytat

A ja wiem, nie dołoży. Gdyby potrafił, to nie pisał by takich..

Oczywiście, że nie ale będę starał się gonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl AZS Winter Cup to faktycznie TOP zawodów w Polsce, na czele oczywiście z Akademickimi Mistrzostwami Polski.

Organizacja, frekwencja i poziom absolutnie ponad innymi cyklami w Polsce, startują byli/aktualni zawodnicy, brakuje co roku tylko dosłownie paru, którzy nadal próbują sił za granicą. Choć i tacy wpadają jak termin spasuje.

Wracając do tematu MPA, to pewnie sam, jak co roku postaram się parę zawodów zaliczyć - zapewne głównie w beskidach z racji ograniczeń czasowych. Dobrze, że jest więcej eliminacji w styczniu ( zobaczymy jak z zimą będzie ), bo później jak okres feryjny się rozkręci na dobre, to osobiście jestem lekko wyłączony. 

Z trasą zgoda, ale osobiście nie wiem jak to inaczej rozwiązać. Wszystko zależy od zimy, zdarzały się eliminacje na których trasa nawet podczas moich przejazdów ( zazwyczaj jestem w ostatniej 10 na starcie ) dalej była praktycznie nie ruszona. Wiadomo, częściej się jeździ w dziurach, wtedy zdecydowanie trudniej pokonać "starszych" chłopaków, ale zawsze jest walka 😀

Osobiście bardzo mnie ciszy fakt, że znów znalazło się miejsce na parę eliminacji SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
13 minut temu, pasazer85 napisał:

Mistrzostw Polski Amatorów i do tego eliminacji i do tego trening, za dużo TVP się naoglądałeś ;)

Nie wiem co ma do tego telewizja bo ja dostałem zaproszenie na trening na maila.

Komunikat dla wszystkich zestresowanych ZAWODY Puchar Szczyrku 2020 by Head jak i oficjalne treningi odbywają się zgodnie z planem. Wyciąg na dolinach rusza jutro i z samego rana widzimy się na treningu! 

82799830_520466695258990_830320999702252

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Ale tak jest z naturą,organizatorzy niewinni...

Winni, bo mogliby ustawić start na Grzebieniu, rozumiem że dostosowują trudność trasy do poziomu uczestników. ;) 

Zbyszek w tamtym roku byliśmy na innych zawodach  https://wintergame.pl/harmonogram/  niestety w tym roku już wypadł gigant na Bieńkuli, a najdłuższy gigant w Polsce planowany na 14.03.2019 też ma male szanse, bo FIS rzadko jest czynna poniżej Dolin. Miejmy nadzieję że jeszcze przyjdzie zima w tym sezonie. 

Pozdrawiam

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Winni, bo mogliby ustawić start na Grzebieniu, rozumiem że dostosowują trudność trasy do poziomu uczestników. ;) 

Zbyszek w tamtym roku byliśmy na innych zawodach  https://wintergame.pl/harmonogram/  niestety w tym roku już wypadł gigant na Bieńkuli, a najdłuższy gigant w Polsce planowany na 14.03.2019 też ma male szanse, bo FIS rzadko jest czynna poniżej Dolin. Miejmy nadzieję że jeszcze przyjdzie zima w tym sezonie. 

Pozdrawiam

To,co zdarzyło się w zeszłym roku,zupełnie nas rozpuściło i chyba było anomalią...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...