Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić to, czego część z Was już doświadczyła, czyli pojechać na Free Ski z jakimś biurem podróży.
Ponieważ szykuje się pierwszy od wielu lat sezon, w którym raczej nie założę kurtki z charakterystycznym napisem na plecach postanowiłem przetestować różne formy narciarskich wyjazdów.
Najbliższy urlop to okolice 10-18 grudnia, więc czas na free ski. 

Dlatego odwołując się do Waszego doświadczenia, proszę o poradę odnośnie:
1) destynacji
2) sprawdzonego biura

Założenia są dość proste:
- chcemy jechać i nie troszczyć się o nic, czyli leniwie wsiąść do autokaru i zajechać na miejsce, stok mieć pod nosem i cieszyć się z wyjazdu
- pojedziemy w kilka osób (dwie ew. trzy pary), więc przydałyby się trasy o różnym stopniu trudności (będą też osoby początkujące)
- zależy nam na w miarę pewnej pogodzie

Ja to już oczywiście jestem zdecydowany na Tignes (wiem, wiem - ponoć można tam spotkać wielu pijanych Brytyjczyków w tym czasie) ze względu na PŚ w Val d'isere :D:x ale jak na razie jestem jedyną osobą z całej bandy, do której argument zawodów trafia w stu procentach - moi towarzysze nie podzielają do końca tego entuzjazmu.

 

Także będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź, a po powrocie na pewno wstawię relację - jak to mam w zwyczaju B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że nie traktujesz hasła Free Ski = Livigno (albo inna Marilleva) i nie dostajesz gorączki na myśl dojazdu autokarem do Francji ;)

A jak do Francji, to klasyczne 3 pewniaki w tym terminie: 3 Doliny (najlepiej Val Thorens), Tignes, albo Les 2 Alpes. Osobiście jakoś nie przepadam

za Tignes - dość drogo i brytyjska patologia w większym stopniu niż gdzie indziej, ale znów bez przesady. Wielu będzie miało odmienne zdanie :)

Co do biura - jak dla mnie w zasadzie dowolne, które jedzie w interesujące miejsce w interesującym terminie. Ich praca, to dowiezienie Cię na miejsce

i wręczenie kluczy do apartamentów i skipassów. Kwatery w wersji budżetowej zawsze są ciasne (dla wygodnickich może to być szok), niezależnie od biura podróży,

ale za to bezpośrednio przy stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Nie nastawiam się na żaden konkretny kierunek - mogą być Włochy, może być Austria, może być Francja. Bez różnicy, ważne, żeby było dobrze! Ja się napaliłem na Puchar Świata, dlatego Val d'Isere na tapecie, ale z całej ekipy tylko mnie na tym zależy, więc myślę, że inne kierunki mogą być nawet bardziej pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że jedziesz z biurem podróży, to Austria raczej blado wypadnie. Mało wyjazdów, mało chętnych, bo większość ludzi jedzie w tym kierunku na własną rękę. Do tego możesz wylądować w hotelu poza ośrodkiem narciarskim z codziennym dojazdem autokarem, będąc uzależnionym od całej grupy. Brrr...

Do Włoch znajdziesz pewnie najwięcej ofert. Ja bym odfiltrował te klasyczne Free-Ski, czyli Livigno i Val di Sole itp. Uważam to za patologię - gęsto na stokach, warunki śniegowe niepewne (dot. zwłaszcza Val di Sole). Dolomity to już lepsza opcja, choć już nie tak tanio, a i z kwaterą blisko stoków będzie większy problem. No i też z racji początku sezonu może zdążą naśnieżyć dużo tras, a może niekoniecznie...

Biorąc poprawkę na to, że dla mnie Francja jest zawsze pierwszym wyborem, to nie będę super obiektywny, ale w podanych przez Ciebie warunkach (wyjazd zorganizowany, blisko stoków), uważam, że to będzie najlepsza opcja. Bo jest wysoko, a co za tym idzie dość pewnie śniegowo. Dużo tras, po prostu dobrze. Ale będą też minusy, o których trzeba wiedzieć. Raz, że dość daleko, a dwa, że kwatery są ciasne. Mi to drugie nie przeszkadza, ale różnie to z ludźmi bywa. Z dużym ubawieniem obserwuję miny ludzi, którzy tam lądują pierwszy raz mając jakieś oczekiwania, co do komfortu :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fafek napisał:

w podanych przez Ciebie warunkach (wyjazd zorganizowany, blisko stoków), uważam, że to będzie najlepsza opcja. Bo jest wysoko, a co za tym idzie dość pewnie śniegowo. Dużo tras, po prostu dobrze. Ale będą też minusy, o których trzeba wiedzieć. Raz, że dość daleko, a dwa, że kwatery są ciasne. Mi to drugie nie przeszkadza, ale różnie to z ludźmi bywa. Z dużym ubawieniem obserwuję miny ludzi, którzy tam lądują pierwszy raz mając jakieś oczekiwania, co do komfortu :P

Już pomijając wątek PŚ, to własnie dlatego najbardziej kusząca wydaje się być Francja :) Dziękuję za poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mogę polecić wyjazd z Krakowa firma " Dolomity" a popularnie zwana "Grupą z AGH" (byłem z nimi kilka razy, było Super !!! ) jest tak jak chcesz: Hotel Kanada w Predazzo , śniadanie, obiadokolacja, dość dobre zaplecze ,sauna, basen,  itp codzienny transfer na stoki (3 lub 4ry ośrodki) wyjazd w tym roku 9-tego Grudnia wieczorem powrót do Krakowa 17 w godzinach porannych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

szukam wyjazdu w marcu   Austria lub WŁochy - jestem instruktorem narciarskim wiec moge za darmo dac wsparcie techniczne w gre wchodzi takze kwiecien

znam PILSKO SZCZYRK  i WISŁA

moje oczekiwania . wyjazd z Bielska Białej

ciepły pokój .jedzienie normalne ..alkohol ilosci minimalne.

jestem nauczycielem WF -    adres strony www.andrzejski.pl   komorka 693-313-152

moj budżet to 1500 do 2000 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...