Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zermatt - Cervinia startuje


Jeeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Właśnie tu jestem na wyjeździe szkoleniowym i muszę powiedzieć że wszystko rewelacyjnie przygotowane. Mimo że na dziś Zermatt jest kompletnie bez śniegu, to sama zjazdówka aż do miasteczka usypana sniegiem, zratrakowana. Ciekawe wrażenie: jedziesz po białej nitce przez miasteczko, obok ciebie czarna asfaltówka i zielona trawa. Ani ja ani nikt z uczestnikóew mojego szkolenia jeszcze tak przygotowanego zjazdu nie widzieliśmy.

W Zermatt pusto, zero ludzi - ale może to cena franka odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 17.12.2016 o 22:51, Bogdan B-13 napisał:

Początek sezonu to Sylwester i Nowy Rok

Chyba jednak cena franka ma tutaj znaczenie, tak pusto w tygodniu świąteczno-sylwestrowym to jeszcze tam nie było

nawet knajpy były słabo zaludnione

 

IMG_6359.JPG

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
9 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

Nie rozumiem tej zależności pomiędzy kursem franka a frekwencją po szwajcarskiej stronie.

Przecież karnet Cervinia-Zermat kupowany we Wloszech obejmuje także część szwajcarską.

Ale piwo kosztuje po szwajcarsku:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to o czym wspominałem:

Na nowym forum wątki jakoś mi uciekają. I to niezależnie jak ustawiam "forum".

To jest najlepszy przykład. Taka fajna relacja ze stycznia a ja teraz dopiero oglądnąłem i zalajkowałem.

 

Również Jeeb ci dziękuję i pozdrawiam.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr_67 napisał:

To jest właśnie to o czym wspominałem:

Na nowym forum wątki jakoś mi uciekają. I to niezależnie jak ustawiam "forum".

To jest najlepszy przykład. Taka fajna relacja ze stycznia a ja teraz dopiero oglądnąłem i zalajkowałem.

Mam tak samo :(

Wystarczy, że dzień, bądź dwa mnie nie ma w miarę na bieżąco w sieci i ucieka...

...pytanie jak dużo mi uciekło?

To co Tobie Piter, czyli relacja Jeeb'a również.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

Przecież karnet Cervinia-Zermat kupowany we Wloszech obejmuje także część szwajcarską.

Byłem na trzech wyjazdach w Dolinie Aosty w tym 6 dni jeździłem w kompleksie n.Cervinii-Valturnache. Karnet :Dolina Aosty kupowany w Aoście obejmuje między innymi  Breuile-Cervinię  (ważny tez m.innymi na Monte Rosa, la thuile...),ale nie obejmuje szwajcarskiego Zermatu . Żeby tam pojeździć trzeba sporo dopłacić za jeden dzień w kasie S.N. Cervinii lub Valturnache ,które też wchodzi w skład kompleksu narciarskiego C.-Z.-V. Dlatego mimo ,że 6 razy jeździłem po włoskiej stronie na szwajcarską stronę nie przejechałem ani razu.Wstawię fotkę z zeszłorocznego wyjazdu bo był HIPER-SUPER WYJAZD narciarsko-turystyczny.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończenie, bo już nie mogę edytować poprzedniego postu. Sporo narciarzy w Cervinii-Valtournenche  jeździ posiadając skipass Dolina Aosty , który nie obejmuje Zermatu. Dlatego tam dużo większe ,,obłożenie'' stoków. Na fotce skipassu rozpisane duże kompleksy narciarskie na pomniejsze części np. Monte Rosa to Gresseney la Trinite , Gressoney Sant Jean . Pozdrawiam

plato rosa.jpg

skipass.jpg

Edytowane przez janek57
poprawka
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tytus Atomicus napisał:

Być może coś się zmieniło. Ja byłem tam ponad 10 lat temu.

Kurs CHF w stoasunku do PLN i € , przed 10 laty za 100 € wymieniali 160 CHF a w grudniu 2016 tylko 107 CHF

Przykładowo cena międzynarodowego skipassa kupionego w Cervinia to 315 euro za 6 dni a w Zermatt 434 CHF

podobnie jest z cenami noclegów i wyżywienia.

Adekwatnie do tego wszystkie ceny dla zarabiających w Euro podskoczyły o 50% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Breuil-Cervinia rok temu (pierwszy tydzień kwietnia. Problemem jest tam pogoda - wiatr, całkowite zachmurzenie - przez połowę pobytu przejście na szwajcarską stronę było zamknięte, tzn. nie było możliwości powrotu: nie chodziła kolejka na Klein Matterhorn ani orczyk na Plateau Rosa po stronie szwajcarskiej. Karnet włoski faktycznie pozwala na jazdę po stronie włoskiej gdzie tras jest mnóstwo z najdłuższą czerwoną Ventina z Plateau Rosa do Valtournenche ok. 20 km. Jednak te po stronie szwajcarskiej podobały się mojej żonie bardzie, a zjazd z Klein Matterhorn do Zermatt to też dobre 20 kmj.

Jeśli jest nadzieja na co najmniej dwa dni dobrej pogody warto kupić karnet internationali, który pozwala na korzystanie ze wszystkich wyciągów, kolei i pociągów (np. z Zermatt na Gornergrat) zarówno po stronie włoskiej jak i szwajcarskiej z zastrzeżeniem, że pierwszy wjazd na górę musi być po stronie włoskiej, ale taki sam karnet szwajcarski jest o ok 100 euros droższy.

Do karnetu włoskiego można było dokupić 1 dzień pozwalający na jazdę w Zermatt, ale jak już pisałem przy dwóch dniach 6-dniowy internationali wychodził w tej samej cenie.

Dodatkowo od naszych hotelarzy dostaliśmy kartkę, po okazaniu której mieliśmy możliwość zakupu karnetów 7 dni w cenie 6 lub 6 dni w cenie 5.

WP_20160406_20_18_51_Pro.thumb.jpg.eb487e91eddf034f2b2bae97bf47bf89.jpg

Monte Cevinio (Matterhorn) od strony włoskiej.

WP_20160406_10_49_32_Pro.thumb.jpg.20bcfc274ce0f6b7bbba210c5da93b6e.jpg

Schronisko na Plateau Rosa na granicy włosko szwajcarskiej - od jakiegoś czasu można tu przekraczać granicę kursuje potężny wagon z Włoch (żadnej kontroli granicznej nie było).

WP_20160406_14_06_03_Pro.thumb.jpg.29ed0f766c43c7f4f54c7ce3a4e98983.jpg

W prawo do Szwajcarii, w lewo do Włoch.

Ponieważ zazwyczaj płacę kartą, to cen raczej nie pamiętam, a skoro już wyjechałem to nie liczę, żeby nie było mi przykro, ale pamiętam, że małe piwo na Gornergrat w Szwajcarii kosztowało 5 CHF - płaciłem gotówką przelicznik 5 CH = 5 Euros

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia ‎23‎.‎02‎.‎2017 o 21:29, krzysie napisał:

Byłem w Breuil-Cervinia rok temu (pierwszy tydzień kwietnia

 

Pierwszy tydzień marca a śniegu tyle co w ubiegłym sezonie w połowie kwietnia

Wczoraj zjechałem do Valtournenche i o 10 rano było + 12 stopni i dywanik sztucznego śniegu

IMG_9035.thumb.JPG.203f7194cbb3d7dc9775700e47ef77dd.JPG

na łąkach już krokusy

IMG_9036.thumb.JPG.00ddc629d7f0ab7444639957e68f1dc4.JPG

w niższych częściach Zermatt podobnie, nawet kozice skubią trawkę 

IMG_9096.thumb.JPG.62b21ce487bcddf53e3ca0f561fbda78.JPG

ale znacznie lepszy śnieg na północnych zboczach Zermatt

IMG_9097.thumb.JPG.eb4d3c66f4211637bee6df7174c95c69.JPG

czarna Nationale pod wyciągiem Patroularve

IMG_9105.thumb.JPG.970f8654fa7b0aac988d262435028304.JPG

i rejon Hirli pod północną ścianą Matterhornu, można było pojechać conieco obok trasy

IMG_9161.thumb.JPG.d2ec1a7fb9d077ca1339f21459f475bd.JPG

miejmy nadzieję że zima jeszcze wróci w tym sezonie

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
15 minutes ago, Jeeb said:

mam nadzieję że będzie 

A jedziesz ? Bo ja się wybieram :)

On 15.03.2019 at 16:03, Capricorn said:

była dostawa białego

http://www.cervinia.it/en/inverno/meteo/bollettino-neve

w górnych partiach na pewno będzie jeżdżenie... w końcu sezon trwa do 5 maja.

A  jak jest teraz - mogę powiedzieć za tydzień:)

To napisz jakie warunki ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 16.03.2019 at 19:29, moloo said:

A jedziesz ? Bo ja się wybieram :)

To napisz jakie warunki ...

Dzisiaj rano było bardzo twardo i szybko, ale nie lodowo. Ok. 11.00 zjechałem do valtournenche i zaczęło być miękko. Na dole było 15 stopni. Przejazd do Zermatt zamknięty ( jutro chyba tez), ale od wtorku bezwietrznie i lampa. A już od jutra zimniej... wjazd na plateu rosa był otwarty i zaliczony. Ludzi od 10.30 coraz więcej ale sporo weekendowych więc od jutra będzie luźniej. Od jutra będziemy startować z Cervinii więc jak tylko otworzą przejazd do Zermatt  to będziemy spędzać dni po "właściwej" stronie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...