Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zermatt - Cervinia startuje


Jeeb

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę z Materhornem od właściwej strony. Jakieś 15 lat temu przestałem robić zdjęcia na nartach - na wszystkich są jakieś góry lub ludzie z piwem i/lub apfelstrudlem😉. Ale tę  górę sfotografuje na pewno. Z kronikarskiego obowiązku dodam że dzisiaj było duuuzo zimniej i bardzo wietrznie. Oraz mało ludzi, dużo Polaków. W naszym ośrodku apartamentowym jest nasz bus z 6 osobami i jeszcze 2 inne z SRC i WE. Od jutra zapowiadana jest pogoda "cud malina". A teraz idziemy zrobić roberka... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie, krótkie podsumowanie.

Pierwszy raz byłem od włoskiej strony i miałem obawy czy będzie wystarczająco dużo czasu na transfer do Szwajcarii i zwiedzenie tej części. Nie ma z tym problemu, my jeździliśmy przez Theodoulpass - ok. 8,45 z Cervinii, ok. 9.00 otwierali górne krzesła Bontadini i o 9.30 można być w Zermatt. Ten przejazd to w sumie 16 km, w tym 11 km zjazdu. Można oczywiście przebić się na Rothorn przez Gornergrat czyli nie przez miasto. Pamiętam dyskusję w jakimś wątku na temat długości najdłuższych zjazdów: z Klein Matterhorn - do Valtournenche 15,2 km ( w tym 200 m krzesła po drodze), do Cervinii - 9 km czystej jazdy.

Pogoda to 6 dni słońca, pierwsze 2 dni wiatr i brak przejazdu przez grań więc zwiedzanie włoskiej strony (dłużej niż 2 dni bym się tam nudził, ale to moja opinia). Nowa kolejka (2018 rok)  na Klein Matterhorn przepiękna - wagoniki projektowane przez Pinifarina, pojemność 28 osób siedzących na wygodnych kanapach, wagoniki idą "ciągiem" a nie jak poprzednio 2 wielkie wagony na 150 osób na stojąco, kolejki brak.

Podziękowania dla JurekByd który natchnął mnie jesienią do zwiedzania tego ośrodka od strony Aosty - sprawdziło się świetnie (bo mieliśmy bardzo dobrą pogodę)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
9 godzin temu, Jeeb napisał:

2019.04.14.JPG

2019.04.15.JPG

2019.04.16.JPG

2019.04.17.JPG

2019.04.18.JPG

2019.04.19.JPG

2019.04.20.JPG

2019.04.21.JPG

2019.04.22.JPG

2019.04.23.JPG

2019.04.24.JPG

2019.04.25.JPG

2019.04.26.JPG

Kiedy tam się kończy sezon? W tym roku to chyba będzie bez przerwy przy takiej ilości śniegu, muszę tam kiedyś wpaść się ponudzić ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gruchauho napisał:

Rewelacyjna pogoda i na zdjęciach widać że pusto.

był jeszcze tekst ale jak wkleiłem foty to zniknął, potem edytowałem, pisałem jeszcze raz i też się nie chciało wkleić bo przekroczyłem jakiś limit ???

To były wspaniałe 2 tygodnie wielkanocne .- 7,5 dnia lampa, 3,5 zadyma i 2 dni bez słońca ale z minusowymi temp. i doskonałym śniegiem

Przez 3 dni można było pojeździć w PUCHU, dawno nie było takich warunków w 2 ostatnich tygodniach kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 23:58, Jeeb napisał:

to w takim Szczyrku nudzisz się po 2 godzinach ? 😃

Jakkolwiek to nie zabrzmi - to wolę mieć większy wybór tras niż mniejszy 😉 A w Szczyrku nie byłem i się raczej nie wybieram... Z racji miejsca zamieszkania na 1 czy 2 dni mam do wyboru kilkadziesiąt ośrodków w Sudetach. Na dłuższy wyjazd wolę pojechać w Alpy... Fajnie było zobaczyć jeszcze raz na Twoich zdjęciach Monte Cervinio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
56 minut temu, Jeeb napisał:

sezon zimowy wystartował 1 listopada, dobre warunki pomiędzy 2900 a 3800P1020360.thumb.JPG.20aeac591fe0c0f6344bd131d6b819da.JPGP1020361.thumb.JPG.793045d577ce977930a3ea3bd3f37763.JPGP1020385.thumb.JPG.8b405b567dd02832b2d01dd1b00959f2.JPGP1020375.thumb.JPG.d5ae88c89aca4ab9e8028af4c5b54341.JPG

P1020343.thumb.JPG.227a35b70d698e963383397deb34baee.JPG

Warto tam pojechać po nowym roku, czy jest oblężenie świąteczne? Gdzie polecałbym się zatrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jeeb napisał:

w Zermatt jest oblężenie ale tylko 20% ma narty więc na wyciągach tłoku nie ma, czasmi zdarzy się 5 minut do odstania

Lepiej zatrzymać się w Zermatt czy Cervinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Jeeb napisał:

w Styczniu bywa często taka pogoda że nawet przez cały tydzień nie ma połączenia pomiędzy ośrodkami

musze koniecznie się tam wybrać, juz zacząłem nawet planowanie przy okazji biznesowego wyjazdu do Kolonii pod koniec listopada, ale np. Zugspitze w Ga-Pa zamknięte ( a mówią, że to lodowiec), Zermatt za bardzo zbacza z trasy, w sumie to z Kolonii najlepiej pojechać do Akwizgranu a nie na narty kurczę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...