Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty GS vs Master GS, Voelkl vs Rossignol


JacksonP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na nadchodzący sezon chciałbym kupić nowe gigantki. Dotąd śmigałem na standardowych gigantkach typu Atomic Redster D2 Gs czy Head ISpeed. Teraz zastanawiam się czy wybrać coś z kategorii Master Gs, czyli np Rossignol Hero Master 185cm, czy zostać przy standardowych gigantkach Volkl  Speedwall Gs Uvo 185cm. Jak obie narty się sprawują? Jakie inne narty z obu grup polecacie? Dodam że mam 184cm wzrostu, ważę 74kg. Swoje umiejętności oceniam na 8, startuję w lokalnych zawodach na prostych gigantach. 

Pozdrawiam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wszystkie narty, które wymieniłeś są dość podobne (parametrami) do Masterów i ze standardem GS nie maja wiele wspólnego. Wybór jest więc dość iluzoryczny. Może raczej zadaj sobie pytanie czy nadal chcę Mastera albo nartę zbliżoną czy normalnego GS. Jeżeli to amatorskie proste giganty to pozostałbym przy Masterach.

Serdecznie pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale co to tak naprawdę znaczy sklepowa gigantka?

Myślę, że to są stosunkowo podobne narty. Nigdy nie jeździłem na sklepowej gigantce - oprócz Mastera... :)

Porównując z nartami niesklepowymi - czyli jak rozumiem z tzw. komórkami jest to znakomita i uniwersalna narta do zabawy na cały dzień z jednocześnie umożliwiająca konkretna jazdę a nawet ściganie. Zakup jakiejkolwiek narty nigdy nie będzie krokiem do przodu. Można sobie kupić DH (parafrazując nieco to podejście) i będziesz od razu na szczycie tylko jaki to ma sens? Tak bym to ocenił na dzisiaj.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywaliśmy sobie ,zamieniając narty,Rossignola Hero Master (185 cm,23m) z komórką gigantową Nordica (193,27) sprzed kilku sezonów-nienaganne twarde warunki,obie narty nienagannie przygotowane,bo prosto po zawodach w Val Gardena.

To jednak zupełnie co innego.Master był bez porównania skrętniejszy-po zamianie był prawie jak slalomka,Nordica

wchodziła na krawędź przy dużo większej szybkości,ale była wówczas znacznie bardziej stabilna niż Master...

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć-Sam kiedyś miałem ten problem z gigantkami,do niedawna śmigałem na Head gs rd-178 lub 183 promienie do 25m i brałem udział w wielu lokalnych zawodach i CO?

Dupa blada-prawie wszystkie zawody dla amatorów są ustawiane na stokach wąskich i nie za długich-oprócz AMP,Co skutkuje ustawieniami mocno zacieśnionymi i wszystkie narty twarde o promieniach powyżej 25m praktycznie nie dają rady o przepraszam my amatorzy nie dajemy rady

I ja też zmieniłem narty na mastera Rossignol 185/23 promień i jeszcze jedną 176/18,teraz wiem że mogę docisnąć każdy skręc,nawet najbardziej podkręcony gigant daje radę

To pytanie musi zadać sobie każdy kto chciałby spróbować amatorskich zawodów-do przemyśleń przed sezonem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...