Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
8 godzin temu, JC napisał:

Dla zainteresowanych wynikami WorldSkitestu: www.skionline.pl/worldskitest/19-20.html

@marboru jak Twoje typy? Pokrywają się z wynikami?

Skupię się na SL.

Jestem zaskoczony wynikiem Atomików, które oceniłem bardzo nisko, najgorzej 😮 Nie wiem dlaczego, ale ta marka mi kompletnie nie leży...na innych WST również tą markę jakoś negatywnie oceniałem.

To straszna indywidualna sprawa...jak widać.

Najwyżej oceniłem Stockli, niewiele niżej Fischery - odpowiednio w wyniku testu narty numer 2 i 3. Dla mnie to numer 1 i 2...a potem przepaść.

@Mitek pewnie zaraz napisze, że tej klasy narty są prawie identyczne...ja tak nie uważam. Z 10 par tak naprawdę chciałbym tylko Lasery i Worldcupy - innych raczej nie, napiszę więcej - nawet za darmo.

W zeszłym roku sprawa oceny nart była raczej dla mnie czarno-biała. 

3 godziny temu, nicram napisał:

Miło widzieć moje Redsterki S9 na szczycie nart slalomowych :)

I tu się potwierdza, że sprawa oceny nart jest bardzo indywidualna. Ciekawe @nicram jak byś ocenił narty, które ja oceniłem? Jeździłeś może na któryś?

5 godzin temu, JurekByd napisał:

X9 cały czas wygrywają - w pełni się z tym zgadzam 🙂

Jurek na Twoich nogach, to pewnie te X9 idą jak burza :) Ja do Atomicków mam jakąś awersję...

 

Zaznaczę, że w kategorii High Performance Kobiet wygrały My Curv - @Paula oceniła je najwyżej ze wszystkich desek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marboru napisał:

@Mitek pewnie zaraz napisze, że tej klasy narty są prawie identyczne...ja tak nie uważam.

Również potwierdzam, ale w wyższej grupie ,,tzw. komórek,, twierdzę,że narty jeżdżą i zachowują się praktycznie identycznie. W zeszłym sezonie jeździłem na RC4WC SC jak i RC4 WC SL  to w praktyce zupełnie inne narty... 

Szkoda że w Fischer w grupie High Performance wstawił  RC One a nie The Curv

Nie miałem okazji jeździć na Stoeckli ale Fiszery SC w wersji sklepowej są zdecydowanie fajniejsze niż S9 Atomica. 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sariensis napisał:

...ale kompletnie mi ta narta nie leżała po moich Salomonach, być może Salomoniarze tak maja ;) , co ciekawe nie odpowiadają mi także narty Voelkl, przez wielu wręcz uwielbiane, miałem przed Salomonami I delikatnie rzecz ujmując, były słabe w stosunku do X-Maxow pod każdym względem, jedynie lżej je było nosić :) . Na Stockli chetnie bym sie przejechal.

Może coś w tym jest, co piszesz?... Choć na żadnym z trzech WST nie oceniłem Salomonów SL (jeżdżę na tych nartach) najwyżej w tej kategorii.

Zastanawiam się, czy nie kupić tych Laserów SL... miałbym już w sumie dwie pary "Szwajcarów" :) 

15 minut temu, tanova napisał:

Hmm, to ciekawe. Mnie te narty nie zachwyciły w styczniu na testach w Szczyrku. Nie zamieniłabym moich Headów na nie, choć to ponoć model z tej samej półki.

Magda na pewno jeździłaś na tych samych Curvach co Paula? Odmian tych nart jest kilka.

No, a jeśli tak - to tylko potwierdza, że sprawa doboru nart jest bardzo indywidualna i przed zakupem dobrze jest potestować kilka par :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marboru napisał:

Magda na pewno jeździłaś na tych samych Curvach co Paula? Odmian tych nart jest kilka.

No, a jeśli tak - to tylko potwierdza, że sprawa doboru nart jest bardzo indywidualna i przed zakupem dobrze jest potestować kilka par :) 

To był model z kolekcji 2018-2019, a jeździłam na modelu w "męskim" malowaniu, który - jak zapewniał przedstawiciel Fischera - konstrukcyjnie jest identyczny z "My Curv". Sądzę, że znaczenie miały także warunki na stoku - plusowa temperatura i rozjeżdżony śnieg, w którym tym nartom po prostu brakło dynamiki. Być może też na twardej, zmrożonej trasie Paula miała inne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tanova napisał:

To był model z kolekcji 2018-2019, a jeździłam na modelu w "męskim" malowaniu, który - jak zapewniał przedstawiciel Fischera - konstrukcyjnie jest identyczny z "My Curv". Sądzę, że znaczenie miały także warunki na stoku - plusowa temperatura i rozjeżdżony śnieg, w którym tym nartom po prostu brakło dynamiki. Być może też na twardej, zmrożonej trasie Paula miała inne odczucia.

Podejrzewam, że mimo zapewnień przedstawiciela firmy na F, to męska/damska, jednak to nie ta sama narta. Paula jeździła na 2019/20, więc konstrukcyjnie również, to pewnie dwie różne narty - Twoja z testów i jej.) My Curv 2020 ma przepiękne malowanie, co pewnie też miało wpływ na ocenę mojej Drugiej Połowy :D W każdym bądź razie jeździła na nich jak szalona 😮 Jak na to patrzyłem, to chyba jednak nie chciałbym by je miała ;) 

Generalnie na Fischerach, o których mowa, Paula jeździła jak już stok trochę puścił i był nieco rozjeżdżony.

4 stycznia @JC organizuje ponownie testy Fischera - warto byś spróbowała tej nowej narty :) 

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboruMogło tak być - drobne niuanse czy nawet przygotowanie narty czy rzeczywiście osobiste preferencje rzutują na odczucia z jazdy. Dlatego też zgadzam się z Tobą, że taka ocena to indywidualna sprawa.

Edit: to była ta narta: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,fischer,rc4-the-curv-ti,10714.html

Poza tym w WST jednak punktem odniesienia są inne modele, więc ranking siłą rzeczy bardziej jest porównaniem kilku nart między sobą, niż obiektywnym wartościowaniem. Zresztą pisaliście nawet sami o tym w kwietniu.

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Trochę musiałem poczekać (20 lat) na ten dzień , ale stało się…

Do Polski przyjechał Gerhard Brueggler  organizator WorldSkitest! Razem odwiedzamy kilka ośrodków narciarskich. Byliśmy w Szczyrku, odwiedziliśmy Szczyrkowski i Beskid Sport Adrena oraz Skolnity w Wiśle. Następny ośrodek to Słotwiny Arena w Krynicy.

 

 

FB527E2D-B3AF-493E-B1F8-3EF28A6C2A7C.jpeg

6FB0D6DC-EECB-48C0-B212-CC814F0E324E.jpeg

FFF35C6F-20A5-4205-BFF1-79A94E3D8B3B.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JC napisał:

Trochę musiałem poczekać (20 lat) na ten dzień , ale stało się…

Do Polski przyjechał Gerhard Brueggler  organizator WorldSkitest! Razem odwiedzamy kilka ośrodków narciarskich. Byliśmy w Szczyrku, odwiedziliśmy Szczyrkowski i Beskid Sport Adrena oraz Skolnity w Wiśle. Następny ośrodek to Słotwiny Arena w Krynicy.

 

 

FB527E2D-B3AF-493E-B1F8-3EF28A6C2A7C.jpeg

6FB0D6DC-EECB-48C0-B212-CC814F0E324E.jpeg

FFF35C6F-20A5-4205-BFF1-79A94E3D8B3B.jpeg

A Jaworzyny nie chce przy okazji Słotwin zobaczyć?Mój kolega kierownik z przyjemnością by Was wywiózł  i Wam pokazał....

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JC napisał:

Trochę musiałem poczekać (20 lat) na ten dzień , ale stało się…

Do Polski przyjechał Gerhard Brueggler  organizator WorldSkitest! Razem odwiedzamy kilka ośrodków narciarskich. Byliśmy w Szczyrku, odwiedziliśmy Szczyrkowski i Beskid Sport Adrena oraz Skolnity w Wiśle. Następny ośrodek to Słotwiny Arena w Krynicy.

 

Czyżby kolejny WorldSkitest miał się odbyć w Polsce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...