Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, waldek~ napisał:

A Ty przemyśl pytanie.

Cześć

To Ty spokojnie się zastanów Waldek. Idea testu jest taka, że testuje się narty nie wiedząc na czym sie jedzie. Duża ilość dobrych testerów daje wartość statystyczną w postaci oceny. Na stronie World Skitest:

www.skionline.pl/worldskitest

Masz podane szczegółowe wyniki oraz oceny nart w poszczególnych ocenianych walorach. Czego chcesz więcej po prostu nie wiem.

Pozdrowienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, waldek~ napisał:

nie było można napisać opinii testerów na temat każdej narty

Trudno o szczegółową i rzetelną ocenę, kiedy dostajesz nartę na jeden przejazd na trasie nie dłuższej niż 1000 m.Do tego warunki szybko ulegały zmianie - rano twardo, wręcz lodowo, po południu ciapa. Każdy tester dostał małą karteczkę, gdzie na szybkości oceniał wrażenia w 5 punktach od 1 do 10. Wielokrotnie było tu już pisane, jak to wygląda. Narty były zaklejone i nie zawsze wiedziałem na czym jadę. Kilka miesięcy później, na maila, dostałem swoje oceny poszczególnych nart. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

To Ty spokojnie się zastanów...

 

10 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Trudno o szczegółową....

Mitek dziwię się że Ty nie rozumiesz o co mi chodzi. Jeżeli jest tak jak piszecie to tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu że takie testy są bez sensu i jest to bardziej impreza marketingowa.
Teraz przykład: mamy narty x i są super, skrętne, dynamiczne, ale wymagają ciężkiego narciarza żeby mógł je dobrze docisnąć. W teście bierze udział 30% takich narciarzy, osoby te oceniają te narty jako genialne i dają im najwyższe oceny. Pozostałe 70% ocenia te narty dużo gorzej ze względu na swoją niską masę. Narty zajmują 8 miejsce, a mogą te narty być dużo lepsze od tych które zajęły pierwsze miejsce, pod warunkiem że narciarz będzie miał odpowiednią masę. Oczywiście ten przykład można również odwrócić w drugą stronę. Takie informacje byłyby dla mnie bardziej cenne.
Opisy nart w teście wyglądają dla mnie jak przepisane kawałki z jakiegoś reklamowego artykułu niż rzetelny opis nart.
Gdzie są testy nart GS i Masters? Takie towarzystwo testowało narty i nie było tam nart Masters?
Johnny naprawdę na karcie nie można nic od siebie napisać na temat każdej narty?
To że nie wiesz na jakich nartach jedziesz nie ma przecież znaczenia bo oceniasz na karcie x narty x.
Jeszcze w tamtym roku bym się tego testu nie czepiał ale wraz ze wzrostem mojego skromnego doświadczenia zmieniają się poglądy na pewne rzeczy.
Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wiem dlaczego akurat mojemu zdaniu się dziwisz bo akurat w kwestii testów jest ono od wielu lat niezmienne. Testy typu WST to jedyne w miarę miarodajne testy. Pisałem to zresztą zawsze, nie rok temu a 10 i 20 też.

Każdy element subiektywny ( nie ujęty w szerszej próbie statystycznej) w testach narciarskich jest bez wartości  ze względu na ilość zmiennych jaka wpływa na odczucia z jazdy. Podobnie jak z radami typu wypożycz sobie i sprawdź jak ci się jeździ a jak będzie fajnie to kup. Bzdury po prostu.

Narty są albo obiektywnie dobre albo obiektywnie złe i nie zależy to od wagi, dociśnięcia (wyjątkowo drażniący mit - wybacz ale tak jest) czy czegokolwiek innego. Jedyne co my możemy zrobić to jeździć technicznie na tyle dobrze i uniwersalnie aby umieć automatycznie adaptować technikę do charakterystyki narty - jedna z podstawowych cech dobrego narciarza.

Reszta nie ma znaczenia.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska... zastanówcie się sami...

Dostajesz narty... wjeżdżasz... zapinasz pod nogi... !!! zlatujesz trasą 1000m? :o  i każą Ci napisać opinię! nawet w skali od...do... no to chyba jaja są! 

Ja mogę powiedzieć coś o nartach po 4-5 dniach intensywnego jeżdżenia a najlepiej po sezonie! 

i to są testy po których my laicy wybieramy narty!!!! 

Nic tylko płakać! albo po prostu olać! :) 

Aby wybrać narty trzeba je..... prze...te...sto...wać!!!!

BRAVO! najlepiej na sobie a nie na dziwnych ludkach... dziennikarz, niby zawodnik, człowiek od forum, albo inny co się tam znalazł bo się okazja zdarzyła! 

PS. ja jak ktoś pyta a co byś polecił? to odpowiadam: weź wybierz sobie ze stajni..., pojeździsz, ocenisz... i... I NIE MA INNEJ OPCJI! żadne doradzanie... sranie! to kto ktoś uważa za rewelka to ja za "taka sobie" a ja mówię REWELACJA a on "taka sobie"! no i POGADANE! :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jasiek napisał:

Ludziska... zastanówcie się sami...

Dostajesz narty... wjeżdżasz... zapinasz pod nogi... !!! zlatujesz trasą 1000m? :o  i każą Ci napisać opinię! nawet w skali od...do... no to chyba jaja są! 

Ja mogę powiedzieć coś o nartach po 4-5 dniach intensywnego jeżdżenia a najlepiej po sezonie! 

i to są testy po których my laicy wybieramy narty!!!! 

Nic tylko płakać! albo po prostu olać! :) 

Aby wybrać narty trzeba je..... prze...te...sto...wać!!!!

BRAVO! najlepiej na sobie a nie na dziwnych ludkach... dziennikarz, niby zawodnik, człowiek od forum, albo inny co się tam znalazł bo się okazja zdarzyła! 

PS. ja jak ktoś pyta a co byś polecił? to odpowiadam: weź wybierz sobie ze stajni..., pojeździsz, ocenisz... i... I NIE MA INNEJ OPCJI! żadne doradzanie... sranie! to kto ktoś uważa za rewelka to ja za "taka sobie" a ja mówię REWELACJA a on "taka sobie"! no i POGADANE! :) 

Cześć

Dokładnie tak jak piszesz tylko ja bym tego nie nazwał testami a normalnym użytkowanie po prostu. Po 4-5 dniach w miarę ogarnięta technicznie osoba oswoi każdą nartę. Dlatego też jedynym kryterium wyboru powinna być grupa nart, którą kupujący jest zainteresowany ( i tu można a nawet trzeba jeżeli się wcześniej na przykład na SL nie jeździło pożyczyć jedną, dwie trzy pary aby poznać jak zachowuje się narta danej grupy) a później wybrać najładniejszą w najlepszej cenie i jeździć.

Najlepszą nartą dla każdego jest ta którą w danej chwili ma pod butem - inne się nie liczą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Rok minął, zbliża się wielkimi krokami, kolejna edycja WorldSkitestu. W tym roku test nart odbędzie się w regionie SkiAmade w miejscowości St.Johann im Pongau w terminie 3-6.04.2018.

Będzie okazja przetestować nowe propozycje wiodących producentów nart oraz spotkać i pojeździć z gwizdami Alpejskiego Pucharu Świata.

I tu pytanie. Kto z Was chciałby wziąć udział w teście?

Mam jedno wolne miejsce. Oferujemy bezpłatny udział w dwóch dniach testów, udział w imprezach towarzyszących, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym (z Pawłem) i wyżywienie. Osoba, która chciałby pojechać, dobrze żeby miała transport dla siebie i dla Pawła, w towarzystwie którego spędzi testowe dni.

Ktoś chętny?

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marionen napisał:

Chętni to są wszyscy, chyba że komuś termin nie pasuje. To ty Jacek musisz zdecydować kogo chcesz zabrać, w kolejności od najbardziej do najmniej (gdyby jednak ktoś z jakichś powodów jednak nie mógł)!

Ktoś będzie musiał podjąć decyzję kto pojedzie, niech to będę ja ;)
Proszę o wpisy, kto ma ochotę pojechać, ma wolne w tym terminie, dysponuje transportem i zabierze Pawła?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JC napisał:

Ktoś będzie musiał podjąć decyzję kto pojedzie, niech to będę ja ;)
Proszę o wpisy, kto ma ochotę pojechać, ma wolne w tym terminie, dysponuje transportem i zabierze Pawła?

Rozumiem, jestem chętny, mam wymienione możliwości, ale nie pcham się na siłę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...