Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dawno mnie tu nie było (na forum), ale nie mogę się powstrzymać od skrobnięcia kilku słów. Też byłem na "Masterze" w niedzielę i podzielam zdanie marboru co do warunków. Natomiast ciśnie mi się na usta refleksja dotycząca osób piszących i udzielających porad na Tym forum. Widząc umiejętności jazdy człowieka który brał udział w WST z ramienia Polski przestaję czytać wyniki ww testu. Nie dziwię się że NTN Was wyszydził (raczej wypowiedź Piotra_67) w zeszłorocznym magazynie http://ntn.pl/uploads/online/18_nr3/#13/z  (pod tytułem "niusa" INTERNET). Pozdrawiam narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krono napisał:

Dawno mnie tu nie było (na forum), ale nie mogę się powstrzymać od skrobnięcia kilku słów. Też byłem na "Masterze" w niedzielę i podzielam zdanie marboru co do warunków. Natomiast ciśnie mi się na usta refleksja dotycząca osób piszących i udzielających porad na Tym forum. Widząc umiejętności jazdy człowieka który brał udział w WST z ramienia Polski przestaję czytać wyniki ww testu. Nie dziwię się że NTN Was wyszydził (raczej wypowiedź Piotra_67) w zeszłorocznym magazynie http://ntn.pl/uploads/online/18_nr3/#13/z  (pod tytułem "niusa" INTERNET). Pozdrawiam narciarzy.

Uważasz że testy pana od "wiraży" są bardziej miarodajne? 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Uważasz że testy pana od "wiraży" są bardziej miarodajne? 

Uważam, że najbardziej miarodajne są własne umiejętności. Ja jeżdżę na siedmioletnich nartach i śmieszy mnie coroczna zmiana sprzętu, który różni się tylko malowaniem. Ciekawe są tylko radykalne zmiany konstrukcyjne - np. wprowadzenie "UVO" przez Volkla, "prop tech" przez Rossi i tegoroczna radykalna zmiana geometrii i wprowadzenie grafenu przez Head'a. Dwie pierwsze pary nart (SL) testowałem w trakcie otwartych prezentacji (mylnie zwanych testami) i nie rzuciły mnie na kolana na tyle żeby zmieniać leciwe już deski. Czekam na testowanie tegorocznych Head'ów. Dlatego nie służę radami i już nie dopytuję nikogo dopóki sam nie przetestuję. Nie aspiruję i nie rwę się do wszelkiej formy i treści testów WST, czy NTN choć znam "z widzenia" kilka osób które brały udział w testach NTN i bez urazy, ale marboru przy nich to "cienki Bolo" (ja też pomimo posiadania papierów instruktora SITN PZN). PEACE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krono napisał:

Dawno mnie tu nie było (na forum), ale nie mogę się powstrzymać od skrobnięcia kilku słów. Też byłem na "Masterze" w niedzielę i podzielam zdanie marboru co do warunków. Natomiast ciśnie mi się na usta refleksja dotycząca osób piszących i udzielających porad na Tym forum. Widząc umiejętności jazdy człowieka który brał udział w WST z ramienia Polski przestaję czytać wyniki ww testu. Nie dziwię się że NTN Was wyszydził (raczej wypowiedź Piotra_67) w zeszłorocznym magazynie http://ntn.pl/uploads/online/18_nr3/#13/z  (pod tytułem "niusa" INTERNET). Pozdrawiam narciarzy.

 

38 minut temu, krono napisał:

Uważam, że najbardziej miarodajne są własne umiejętności. Ja jeżdżę na siedmioletnich nartach i śmieszy mnie coroczna zmiana sprzętu, który różni się tylko malowaniem. Ciekawe są tylko radykalne zmiany konstrukcyjne - np. wprowadzenie "UVO" przez Volkla, "prop tech" przez Rossi i tegoroczna radykalna zmiana geometrii i wprowadzenie grafenu przez Head'a. Dwie pierwsze pary nart (SL) testowałem w trakcie otwartych prezentacji (mylnie zwanych testami) i nie rzuciły mnie na kolana na tyle żeby zmieniać leciwe już deski. Czekam na testowanie tegorocznych Head'ów. Dlatego nie służę radami i już nie dopytuję nikogo dopóki sam nie przetestuję. Nie aspiruję i nie rwę się do wszelkiej formy i treści testów WST, czy NTN choć znam "z widzenia" kilka osób które brały udział w testach NTN i bez urazy, ale marboru przy nich to "cienki Bolo" (ja też pomimo posiadania papierów instruktora SITN PZN). PEACE :D

Cieszę się Kolego, że zaszczyciłeś mój wątek niezwykle profesjonalnymi wpisami dotyczącymi zarówno narciarstwa, sprzętu narciarskiego jak i zwyczajnie przyjaznym podejściem do ludzi, którzy mają tą samą pasję. Dziękuję za merytoryczne i niezwykle cenne uwagi. Szacun! Cieszę się również, że doskonale rozumiesz ideę World Ski Testu.

Szkoda, że na stoku nie podszedłeś do nas (skoro nas rozpoznałeś) i zwyczajnie nie porozmawiałeś :( Ja, moi Przyjaciele, jesteśmy ludźmi bardzo otwartymi i chętnie poznalibyśmy kogoś tak niezwykłego jak Ty - Mistrza Narciarstwa. Trochę mi przykro, że nie znalazłeś dla nas choć chwili...ale rozumiem, że Twój czas jest niezwykle cenny a Twoja osoba mogłaby olśnić nas swoim blaskiem.

Widzisz, dlatego jestem "cienki Bolo", bo dopiero się uczę - dobre rady, wskazówki od posiadacza papierów instruktora SITN PZN byłoby dla mnie z pewnością niezapomnianą lekcją i przygodą zarazem.

Szkoda, że nie było z nami Piotra_67 - znam go od wielu lat osobiście i na tyle co go poznałem, to również chętnie by Ciebie poznał. Uwierz mi, że pomimo tego, że jest amatorem, podobnie jak ja - chętnie czegoś nowego by się nauczył od prawdziwego eksperta jakim niewątpliwie jesteś.

Na koniec, w swoim i Piotra_67 imieniu, chciałem Cię przeprosić, że uczestniczyliśmy w WST...i sprostować, że nie występowaliśmy tam z ramienia Polski ale tak zwyczajnie, ze swojego ramienia na skutek zaproszenia Skionline.pl

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia gdzieś na stoku, jeśli oczywiście nie urazimy Twojego majestatu naszymi skromnymi osobami.

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krono napisał:

...Nie dziwię się że NTN Was wyszydził (raczej wypowiedź Piotra_67)....

Witam.

Wywołałeś mnie do „tablicy” to jestem.

Szczerze ci powiem, że czytałem ten numer NTN-u i nie zauważyłem tego „artykułu”.

Jestem w szoku :). Zacytowali mnie w taaaaakim czasopiśmie. Dzisiaj mam sen z głowy ;).

A tak na poważnie, to ja ten tekst odebrałem zupełnie inaczej.

Nie przeceniaj mnie, panu Tomkowi po prostu moja wypowiedź świetnie podeszła do tego aby wbić szpileczkę w konkurencję i tyle.

Szkoda tylko, że wypowiedź wyrwana z kontekstu. Jakby się chciało komuś czytać więcej (inne posty w tamtym temacie) to wiedziałby, że "testowaliśmy" z Mariuszem narty AR i Open Space – więc narty zupełnie cywilne, na jakich jeżdżą właśnie narciarze naszego pokroju czyli - AMATORZY.

SL trafiły nam się w bonusie jako dodatkowy test w trzecim dniu (NTN pisze że są dwa dni testów, to był dodatkowy dzień i się trafiło, a „testerów” było tylko kilku)no i pogoda była faktycznie tragiczna. Na to wpływu chyba nie mieliśmy :D. Normalnie SL wcześniej testowali zawodnicy PŚ i zawodnicy jakichś lokalnych szkół narciarskich ze SkiWelt-u. My byliśmy tylko dodatkiem i jak widać nie mieliśmy wielkiego wpływu na wynik.

No i  jedno pytanko na koniec – tak wrzucając kamyczek do testu NTN-u – ilu ludzi (może być procentowo) kupujących cywilne czy inaczej sklepowe slalomki jeździ na nich tylko po twardym sztruksie i oczywiście na tyczkach?

 

Pozdrawiam.

 

PS: Szkoda, że piszesz o tym w temacie wyjazdów Mariusza, mogłeś to wrzucić do wątku WST 2015 czy WST 2016.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, krono napisał:

Uważam, że najbardziej miarodajne są własne umiejętności. Ja jeżdżę na siedmioletnich nartach i śmieszy mnie coroczna zmiana sprzętu, który różni się tylko malowaniem. Ciekawe są tylko radykalne zmiany konstrukcyjne - np. wprowadzenie "UVO" przez Volkla, "prop tech" przez Rossi i tegoroczna radykalna zmiana geometrii i wprowadzenie grafenu przez Head'a. Dwie pierwsze pary nart (SL) testowałem w trakcie otwartych prezentacji (mylnie zwanych testami) i nie rzuciły mnie na kolana na tyle żeby zmieniać leciwe już deski. Czekam na testowanie tegorocznych Head'ów. Dlatego nie służę radami i już nie dopytuję nikogo dopóki sam nie przetestuję. Nie aspiruję i nie rwę się do wszelkiej formy i treści testów WST, czy NTN choć znam "z widzenia" kilka osób które brały udział w testach NTN i bez urazy, ale marboru przy nich to "cienki Bolo" (ja też pomimo posiadania papierów instruktora SITN PZN). PEACE :D

Fajnie ze zauważyłeś ze coś się wydarzyło w ostatnim czasie jeżeli chodzi o konstrukcje nart, ale nie fajnie ze nie rozróżniasz narty z przed siedmiu lat od narty np z przed dwóch.

Jest jeszcze inna kwestia. Mianowicie gdy ktoś w tamtym sezonie lubił narty Sl. w tym juz nie jest zmuszony. Może odnalazł w sobie free-ridera lub pochłonął go GS.

Albo, jeszcze inaczej, ma porostu kasę i nikomu nic do tego. 

Mam nadzieje ze po "próbach" nowych Head napiszesz coś rozsądnego. 

Witaj w gronie zapaleńców. Tu tak łatwo nikt się nie poddaje. >:(:P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinajcie się tak wszyscy bo Wam żyłki pękną :mad: Właśnie dzięki Waszym i podobnym fachowym poradom (w tym WST i NTN) kilka lat temu "kasiasty MISZCZ ze wsi Wawa" totalnie nie panując nad sklepowymi slalomkami rozpieprzył mi kolano :( Od tej pory zostały mi tylko w szufladzie nie unifikowane papiery instruktorskie i rekreacyjne ślizganie się po krynickich stokach. A do Was nie podszedłem bo jak się zorientowałem skąd Cię kojarzę (w wolnych chwilach przeglądam od kilku lat anonimowo to i inne fora) to się już się zebraliście. PEACE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krono napisał:

Nie napinajcie się tak wszyscy bo Wam żyłki pękną :mad: Właśnie dzięki Waszym i podobnym fachowym poradom (w tym WST i NTN) kilka lat temu "kasiasty MISZCZ ze wsi Wawa" totalnie nie panując nad sklepowymi slalomkami rozpieprzył mi kolano :( Od tej pory zostały mi tylko w szufladzie nie unifikowane papiery instruktorskie i rekreacyjne ślizganie się po krynickich stokach. A do Was nie podszedłem bo jak się zorientowałem skąd Cię kojarzę (w wolnych chwilach przeglądam od kilku lat anonimowo to i inne fora) to się już się zebraliście. PEACE :P

Krono, a o co Ci właściwie chodzi? Co jedno z drugim ma wspólnego. Please...:x 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mifilim napisał:

Krono, a o co Ci właściwie chodzi? Co jedno z drugim ma wspólnego. Please...:x 

Ano właśnie. Z przykrością muszę stwierdzić, że oprócz niedoleczonego kolana jakieś pozostałości traumy związanej z wypadkiem przesłaniają obiektywne  postrzeganie rzeczywistości.   Testy organizuje ktoś. Ten ktoś zaprasza kogoś. Ten kogoś proponuje udział komuś i ten jedzie. Jeździ na nartach i ocenia. Widocznie taka ocena, zwykłego amatora, jest dla organizatora także cenna.  Bo i kto przeważnie kupuje narty? Tylko ci z jakimiś tam papierami stowarzyszeń narciarskich? Chyba nie. @Krono namieszał, oberwało się tym ze stolicy, szpanerom, bogatym, tym bez papierów narciarskich, tym z nowym sprzętem, tym nie wnikającym w nowinki techniczne nart, tym odważnie jeżdżącym  ...  @Krono, nie czytaj testów i nie rozglądaj się na stoku. Będziesz miał  łatwiejsze życie! 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzięki Waszym i podobnym fachowym poradom (w tym WST i NTN) kilka lat temu "kasiasty MISZCZ ze wsi Wawa" totalnie nie panując nad sklepowymi slalomkami rozpieprzył mi kolano [emoji20]


Tłumaczysz czyjąś głupotę i brak rozwagi tym, że Marboru i Piotr_67 pojechali na WST i ocenili jazdę na nartach?

Co do kolana, to rozumiem Twoją wściekłość (sam mam z jednym problem - dla odmiany 2 lata temu miałem pękniętą łąkotkę w drugim kolanie), ale nie rozumiem, dlaczego pośrdenio obwiniasz o to uczestników WST czy NTN. W sobotę trochę pocharatałem sobie kolano na chodniku tak, że nie mogę normalnie chodzić (jedynie o kulach), ale nie obwiniam znajomych pracowników służby oczyszczania miasta za oblodzony chodnik tylko zarządców tych pracowników (a także siebie za brak wystarczajacej uwagi).
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mifilim napisał:

mogłeś zajrzeć na ...kawę :ph34r:

Michał, tej niedzieli w Chęcinach, byłem po andrzejkach - nie pomyślałem, wybacz :)

8 godzin temu, Bumer napisał:

Ano właśnie. Z przykrością muszę stwierdzić, że oprócz niedoleczonego kolana jakieś pozostałości traumy związanej z wypadkiem przesłaniają obiektywne  postrzeganie rzeczywistości.   Testy organizuje ktoś. Ten ktoś zaprasza kogoś. Ten kogoś proponuje udział komuś i ten jedzie. Jeździ na nartach i ocenia. Widocznie taka ocena, zwykłego amatora, jest dla organizatora także cenna.  Bo i kto przeważnie kupuje narty? Tylko ci z jakimiś tam papierami stowarzyszeń narciarskich? Chyba nie. @Krono namieszał, oberwało się tym ze stolicy, szpanerom, bogatym, tym bez papierów narciarskich, tym z nowym sprzętem, tym nie wnikającym w nowinki techniczne nart, tym odważnie jeżdżącym  ...  @Krono, nie czytaj testów i nie rozglądaj się na stoku. Będziesz miał  łatwiejsze życie! 

Andrzej trafiłeś w sedno.

7 godzin temu, leitner napisał:

W sobotę trochę pocharatałem sobie kolano na chodniku tak, że nie mogę normalnie chodzić (jedynie o kulach)...

Jeszcze raz Marcinie - zdrowia :)

 

Myślę, że zbyt mocno odbiegliśmy od tematu, a to nie ma sensu. Wracając do niego - podkreślę raz jeszcze: Inauguracja sezonu była bardzo udana.

 

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolega krono zapewnia taką "rozrywkę" już od 2007, przejrzenie tych kilkunastu postów spłodzonych w ostatniej dekadzie mówi wszystko ;)

Marboru&company, czekałam na Waszą pierwszą relację, czekam na następne, dla nich i kilku pozytywnie zakręconych osób jeszcze zaglądam na to forum. Spokojnego dnia wszystkim, niech nas dzisiaj nikt nie wk**** :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krono napisał:

Nie napinajcie się tak wszyscy bo Wam żyłki pękną :mad: Właśnie dzięki Waszym i podobnym fachowym poradom (w tym WST i NTN) kilka lat temu "kasiasty MISZCZ ze wsi Wawa" totalnie nie panując nad sklepowymi slalomkami rozpieprzył mi kolano :( Od tej pory zostały mi tylko w szufladzie nie unifikowane papiery instruktorskie i rekreacyjne ślizganie się po krynickich stokach. A do Was nie podszedłem bo jak się zorientowałem skąd Cię kojarzę (w wolnych chwilach przeglądam od kilku lat anonimowo to i inne fora) to się już się zebraliście. PEACE :P

Cześć

Nie jestem zbytnio związany z Warszawą choć mieszkam tu już ponad 40 lat ale nie jest zbyt miły taki tekst. Ja wiem czy to pachnie jak Peace?

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2016 o 21:07, marboru napisał:

10.JPG

 

OK. Zacznę powoli, bo widzę że przez parę lat wiało tu nudą i wzajemnym przyklaskiwaniem sobie. Niech powyższe zdjęcie będzie wyjaśnieniem tego czego nie możecie zrozumieć z poprzednich moich postów. Umiejętności tego  Pana są najwyżej na "3" a ujeżdża i.Rally które nawet wg producenta są przeznaczone dla DOSKONAŁYCH NARCIARZY !!! Przecież każdy producent posiada niższe modele bardziej odpowiadające umiejętnościom, ale liczy się LANS. Nie piszcie dyrdymałów że są "rozwojowe" i przydadzą się na parę lat. Właśnie tak nakręceni przez WAS ludzie kupują ZBYT WYMAGAJĄCY SPRZĘT !!! Może nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak opiniotwórczym portalem (i forum) jesteście razem z NTN-em (nie rozumiem czemu traktujecie NTN jako konkurencję). Przez lata stojąc w kolejce, jadąc na krześle słyszę teksty typu: "bo moje ... zajęły pierwsze miejsce w WST", "a moje polecili mi na skionline", "a moje to miały 5* i VIP" (czytują też SKI MAGAZIN) "a moje to, a moje tamto ..." A potem jazda jak na ww zdjęciu :D:PxD I to właśnie ten widok "KALECZĄCEGO" narciarza na tak wymagających nartach jeżdżącego z człowiekiem który brał udział w WST, VIP-em i weteranem Tego forum skłonił mnie do skrobnięcia kilku GORZKICH i OSTRYCH słów. LUDZIE WAS SŁUCHAJĄ I WAM WIERZĄ A POTEM ROBIĄ SOBIE KRZYWDĘ !!!! Kogo obraziłem? Marboru (i siebie też) nazwałem "cienkim Bolkiem" w stosunku do LEPIEJ jeżdżących testerów - chyba nie, bo z tego co pamiętam to sam o sobie pisał że był jednym ze słabiej jeżdżących testerów.

Edytowane przez krono
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRONO, BUMER podsumował wszystko celnie i bez złośliwości, tak na chłopski rozum, a ja dodam jeszcze coś od siebie. Bardzo współczuję Ci kontuzji, z tego co piszesz poważnej, ale tak widocznie musiało się stać, że w danym miejscu i czasie ten ktoś wjechał w Ciebie. Po prostu miał miejsce wypadek, tak jak wiele wypadków ma miejsce na drogach, a przyczyną których wcale nie jest samochód z wysokiej półki czy niskiej, nowy czy stary, a CZŁOWIEK. To on decyduje o wszystkim, to on popełnia błąd czy szereg błędów, które prowadzą do zdarzenia. I czy ten ktoś jechałby na nartach na których jechał, czy na nartach właściwych wg Ciebie do jego stylu i umiejętności, to naprawdę nie ma żadnego znaczenia. To on a nie narty, przecenił swoje możliwości, popełnił błąd i stało się. 

Co do nart tych z wyższej półki, czy wg. testerów w testach WST czy NTN czy jeszcze innych przeznaczonych w konkluzji dla bardzo dobrze jeżdżących jak m.in. wspomniana przez Ciebie i określona seria Performance Heada (Speed, Magnum, Rally, Titan), to raczej dotyczy to nie tego, kto na tych nartach powinien jeździć, a tego, kto z jeżdżenia na nich odniesie największą korzyść, najbardziej wykorzysta jej cechy, przeznaczenie. Po prostu osoba umiejąca jeździć, dająca sobie radę w różnym terenie i warunkach spokojnie będzie czerpała radość z jazdy na tych nartach, a one nie zrobią jej krzywdy, nie zabiją jej. Co najwyżej ta osoba wykorzysta w 50-70% jej możliwości, a nie w 100%, mając w zanadrzu jeszcze zapas bezpieczeństwa.To tak jak z samochodami.

Powiedz mi KRONO dla kogo robione są te testy? Dla zawodników? Raczej dla rzeszy narciarzy o różnych umiejętnościach, bo to oni są głównymi nabywcami nart. I bardzo dobrze, że na takie testy zapraszani są amatorzy, że oni mogą spróbować tych nart, porównać i wypowiedzieć się. Bo większość klientów będzie właśnie takich jak oni. A że nie jeżdżą jak Marcel Hirscher czy inni zawodnicy nie tylko z PŚ, to od razu należy ich negować, wyśmiewać i obwoływać gorszymi? Tak, gorzej jeżdżą, ale nart wcale gorzej nie testują, a to jest TEST, a nie ZAWODY. A co do warunków w jakich ci amatorzy testowali tak dodatkowo SL, to były jakie były, nie trafili na mróz, sztruks i twardo, a nie mieli możliwości czekać dzień, dwa, tydzień, na poprawę warunków do przetestowania SL.

A co do oceniania jazdy kogoś po jednym zdjęciu, to robię ich rocznie ok 100-120 tysięcy i uwierz mi, że każdego można pokazać jak się chce. Założę się, że zrobię Ci zdjęcie w czasie jazdy jak jesteś świetnie złożony w skręcie, dynamiczne, pokazujące że potrafisz świetnie jeździć, ale bez problemu zrobię też takie, gdzie będziesz wyglądał jak totalny początkujący :D Wrzucę je tutaj i każdy będzie Cię obśmiewał. A jakie by to miało odzwierciedlenie w rzeczywistości? Hołowczyc też kiedyś rozwalił na trzeźwo podczas parkowania płot sąsiadowi i widząc zdjęcie z tego powiesz "ale łajza, ten chłop jeździć samochodem nie potrafi ? ;)

A odnośnie tego "cieńki bolek" to sorry, ale jest to moim zdaniem obraźliwe, a nie chodzi tu o to, żeby kogoś tutaj obrażać. Pamiętaj, że klasą jest powiedzieć do kogoś "spierdalaj" w taki sposób by poczuł podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży :D

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr_67 napisał:

 

PS: Ja pierdziu też kupiłem iRally. Jak żyć? Q...a jak żyć.......?

A normalnie, Heady zapinanasz i masz frajdę!

Wracając do relacji, w Krynicy jest sporo naturalnego śniegu. Na moje oko coś koło 25-30 cm. Jest już zimowa atmosfera.

Dla jadących od strony Grybowa info. Droga z Grybowa  do Krynicy, a właściwie do Krzyżówki jest nieprzejezdna. Zamknięta z powodu robót. Podobnie gdy ktoś np z Warszawy do Krynicy jedzie skrótem  z Radomia przez Starachowice do  Stopnicy,  tez spotka utrudnienia. Droga przed Stopnica  jest zamknięta  z powodu robót. Myśmy przejechali mimo zakazu ruchu bo była informacja " nie dotyczy dojazdu do posesji". Objazd wyznaczono przez Staszów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr_67 napisał:

Już o tym wspominałem wcześniej.

W związku z tym prośba do Sławka (SB) - zrób tu trochę porządku.

Przenieś dyskusję o..........:D No przenieś do wątku WST 2015 lub stwórz jakiś nowy.

Nie będę raportował żadnych postów bo sam w tym biorę udział. No chyba, że zaraportuję swój :)

 

Pozdrawiam wszystkich.

PS: Ja pierdziu też kupiłem iRally. Jak żyć? Q...a jak żyć.......?

Piotrze, ja jestem pewien że Ty wyciśniesz z tych nart 120% :)

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na pierwsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2016 o 15:25, krono napisał:

Dawno mnie tu nie było (na forum), ale nie mogę się powstrzymać od skrobnięcia kilku słów. Też byłem na "Masterze" w niedzielę i podzielam zdanie marboru co do warunków. Natomiast ciśnie mi się na usta refleksja dotycząca osób piszących i udzielających porad na Tym forum. Widząc umiejętności jazdy człowieka który brał udział w WST z ramienia Polski przestaję czytać wyniki ww testu. Nie dziwię się że NTN Was wyszydził (raczej wypowiedź Piotra_67) w zeszłorocznym magazynie http://ntn.pl/uploads/online/18_nr3/#13/z  (pod tytułem "niusa" INTERNET). Pozdrawiam narciarzy.

Wyszydził powiadasz... Równie dobrze można napisać - czy ocena slalomek między bramkami, na których potem 99% amatorów nie będzie jeździła slalomu jest miarodajną? Przecież na WST nie testuje się nart komórkowych pod kątem zawodników. Po drugie organizatorzy WST ustalili pewne zasady oceniania i od początku testu są one niezmienne. Można o tym przeczytać tutaj. Oczywiście można się z tym nie zgadzać, ale... Równie dobrze można zacząć filozofować np. czy testowe zjazdy na slalomie należy wykonać trzy raz, cztery, a może pięć... A czy stok jest dostatecznie twardy, czy nie... A czy narty są przed każdym przejazdem ostrzone, bo przecież za drugim razem już będą inaczej trzymały krawędzie, a czy ocena dokonana przez np. mistrza świata jest miarodajna - przecież on nigdy nie jeździł na nartach "sklepowych" i dla niego wszystkie takie narty powinny być kiepskie... itd.

Reasumując - nie można popadać w paranoję. Organizatorzy WST oraz testów NTN określili pewne zasady, na podstawie których oceniane są narty i są one podane do wiadomości. Jeżeli ktoś będzie chciał się czepiać, to zawsze znajdzie powód. Jeden z "ciekawszych" jaki przeczytałem na innym forum to - oceniają dobrze narty, bo dostali skipass za darmo i jedzenie - koniec cytatu :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JC napisał:

Reasumując - nie można popadać w paranoję. Organizatorzy WST oraz testów NTN określili pewne zasady, na podstawie których oceniane są narty i są one podane do wiadomości. Jeżeli ktoś będzie chciał się czepiać, to zawsze znajdzie powód :)

Jacku myślę, że nie ma sensu dyskutować z Trollem. Gdyby, to (krono) był Gość z klasą, to nawet gdyby był Mistrzem Świata, czy Mistrzem Olimpijskim (a miałem dzięki Tobie okazję poznać takowych) - to zamiast hejtować i szydzić na forum - zwyczajnie podszedłby na stoku, pogadał, pojeździł razem z nami. Takim zachowaniem charakteryzują się ludzie z pasją, otwarci i zwyczajnie życzliwi każdemu.

Tłumaczyć rzeczy oczywiste?... nie jestem przekonany, że coś poskutkuje.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JC napisał:

......Jeden z "ciekawszych" jaki przeczytałem na innym forum to - oceniają dobrze narty, bo dostali skipass za darmo i jedzenie - koniec cytatu :)

No tak było, tak było :D:D;) i to skipass na 3 dni :D a jedzenie było po prostu wspaniałe, że o noclegu w komfortowych warunkach nie wspomnę.

Za co jeszcze raz serdecznie Jacku dziękuję.

My (Polacy) jesteśmy jednak mistrzami teorii spiskowych.

 

Mariusz nie oceniaj kolegi. Ma inny pogląd i tyle. Szkoda, że przedstawia go w taki trochę przykry sposób. Przecież dyskutować można w innej formie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...