Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowo mogę być nieobecny na forum. Żartuję, to niemożliwe. Dzięki nowemu forum jestem zawsze zalogowany. Męcząc się niemiłosiernie wchodząc ciągle pod Golgotę postanowiłem się przebadać. Wskazanie kardiologa - koronografia, czy jakoś tak. Podobno jeden dzień. No ale na razie weekend przed nami.

Plan jest taki:

Piątek wieczorem tury - Buczynka. Trzeba sprawdzić czy w sobotę będzie się dało zjechać tamtędy z kopuły szczytowej Pilska.

Sobota - Pilsko, Niedziela - SON. ;) Jak dożyję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Góral spod Skrzycznego said:

Wskazanie kardiologa - koronografia, czy jakoś tak.

 

Nic się nie bój. Wsadzą Ci kabel przez żyłę (czy inną tętnicę) i popatrzą co w nich siedzi. Mi najpierw próbowali przez tą w nadgarstku, ale gdzieś kabelek utknął i musieli przez pachwinę (tam gdzie się plecy przedziałkiem kończą B| ). Popatrzysz sobie na monitorze jak od środka wyglądasz :D

Z tym, że potem to musi się zagoić by krwotoku nie było i zabieg przez pachwinę trzeba wyleżeć nieruchomo (kwicy można dostać). Na nadgarstku goi się szybciej (zakładają jakiś patent ze szkiełkiem), więc zapytaj czy tak Ci tego nie mogą zrobić, żeby rekonwalescencja jak najszybciej przebiegła i plan weekendowe się udały. Czego Ci życzę :)

Jak i zdrowia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja miałem zapalenie mięśnia sercowego i sobie omal nie umarłem. W szpitalu z 5 tygodni przeleżałem a jednym z badań była właśnie koronografia. W żyłach nie znaleźli nic poważnego (holesterol to jednak mógłbym paczkować i rozdawać). Olana grypa i pochrzaniło się to potem tak niespodziewanie.

Gdyby ktoś miał sr.czkę i gorączkę przez kilka dni to nie olewać tylko do lekarza, bo można zdążyć na ostatnią chwilę. Albo nie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, nie ryzykuj! Lepiej odpuść sobie te kilkanaście zjazdów i idź na koronografię, żebyś później nie musiał odpuścić całego sezonu. Nie chcę Cię straszyć, ale jeśli masz problemy z sercem, to lepiej iść na badanie, bo inaczej może to się skończyć nawet zawałem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś szczegóły Góralu ( jak oczywiście chcesz się nimi podzielić )  , bo ja też się męczę i pocę 9_9 , ale u mnie , wydaje mi się , to takie standardowe zmęczenie

a tak poza tym to oczywiście duuuuuuuuuuuużo zdrówka , no i posłuchaj kolegów z tymi badaniami , ew. zabiegiem itd  , bo pewnie Ty , jak i ja , a pewnie i większość facetów sprawy zdrowotne spycha gdzieś tam na ostatnie miejsce .....

Edytowane przez aklim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek nie żartuj,  tylko zasuwaj na koronografię, bo kto nas będzie witał w marcu lub kwietniu o 6 rano przy kasie pod gondolą na Kasprowy  Wierch? Pozdrawiam serdecznie.

PS Jeszcze mamy do dokończenia (właściwie do rozpoczęcia) piwsko na Pilsku ! 

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aklim napisał:

a może jakieś szczegóły Góralu ( jak oczywiście chcesz się nimi podzielić )  , bo ja też się męczę i pocę 9_9 , ale u mnie , wydaje mi się , to takie standardowe zmęczenie

Otóż, od jakiegoś czasu, to znaczy w ubiegłym sezonie po ostrym zjeździe odczuwałem mocny ból za mostkiem i zadyszkę. Tłumaczyłem to sobie przepukliną w przełyku, która może uciskać na wewnętrzne narządy, np płuca. Niestety objawy w tym roku sie nasiliły a brak zgagi eliminuje objawy 2 żołądka. Poza tym wyjście na III piętro to wyzwanie. Badania ekg, echo i wysiłkowe ekg stwierdziły nieprawidłowości. Stąd koronografia, która ma dać odpowiedzieć czym przywrócić pełną wydolność. Tyle, więcej dowiem sie po badaniu i na pewno przekaże. Planów weekendowych nie zmieniam aczkolwiek zwolnię tempa.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aklim napisał:

a może jakieś szczegóły Góralu ( jak oczywiście chcesz się nimi podzielić )  , bo ja też się męczę i pocę 9_9 , ale u mnie , wydaje mi się , to takie standardowe zmęczenie

No i zrobił się wątek medyczny. Nie palić, zrobić spirometrię. U mnie silna alergia, przewlekłe zapalenie zatok,problemy z nerkami, zwyrodnienia stawów, też się pocę i szybko męczę...SKS w rozkwicie.Plan to 10 wyjazdów narciarskich w sezonie 2016/17.Trzeba mieć nadzieję ,że zdrowie pozwoli mi jeszcze na więcej niż jeden sezon. Trzeciego grudnia zmarł znajomy, były górnik i narciarz ,raptem 56 lat ,to dopiero jest tragedia:( Dużo zdrowia Wszystkim życzę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu! Z tego co napisałeś ta koronarografia to dalsza część zaplanowanej i KONIECZNEJ diagnostyki chorób serca! Skoro badanie EKG, ECHO serca i próba wysiłkowa budziły wątpliwości to naturalną rzeczą jest, że trzeba poszukiwać dalej. To, że nie dajesz rady wejść na trzecie piętro też daje sporo do myślenia. Rozsądnie byłoby tego nie lekceważyć! W grę może wchodzić choroba niedokrwienna serca! Ruchu nie musisz unikać ale każdego wysiłku, który Ci sprawia dyskomfort już tak! Może będą potrzebne leki, a może konieczna będzie interwencja kardiologiczna inwazyjna ( czyli np poszerzanie naczyń wieńcowych - angioplastyka albo zakładanie stentów do naczyń wieńcowych). Oczywiście niczego takiego Ci nie życzę ale nie lekceważ niczego. Dopóki nie wyjaśnisz sytuacji nie szalej! Życzę Ci odwagi, wytrwałości no i zdrowia! Szybko załatwiaj sprawy i wracaj na stok!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2016 o 18:14, Góral spod Skrzycznego napisał:

.....Jak dożyję.....

Góral q..wa ja wiem, że górale są twardzi ale nie przeginaj.

Tutaj nie ma żartów. Jeżeli wysiłkowe wyszło ciu....to, to jak najszybciej na tą koronografię a nie na Golgotę. Jeszcze pod górę O.o.

Przebadaj się i wtedy medyk powie ci co możesz a czego nie.

Ja jestem po wysiłkowym ....... uchhhhh u mnie książkowe.

 

Pozdrawiam i zdrowia życzę, do zobaczenia jak najszybciej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, bo zapomniałem.

Jak byś potrzebował (oby nie) to dam ci namiary na dwóch dobrych kardiologów z Zabrza (Śląskie Centrum Chorób Serca).

Do jednego chodzę Ja, do drugiego Teściowa ;).

 

Jeszcze raz zdrówka.

 

PS: to jest ból braku możliwości późniejszej edycji postów. Musiałem klecić nowego.

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...