Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Progressor czy Volkl RTM?


banan90

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - mężczyzna 

2. Wiek - 26 lat

3. Waga - 86 kg

4. Wzrost - 187 cm 

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, 

6. Moje umiejętności określam na 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Atomic Hawx 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Volkl P60 Slalom Carver 

9. Preferuję styl jazdy (rekreacyjny, po przygotowanych stokach) -

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Progressor Volkl RTM

11. Mój budżet na narty to około - 1000zł

 

Witam serdecznie, mam prośbę o pomoc w doborze nart, albo konkretnych modeli. Dane które podałem nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość, ponieważ na nartach jeździłem już ponad 10 lat temu (umiejętności 6) ale miałem długie przerwy, w tamtym roku byłem tylko 2 dni na stoku także uśredniłem dane. W tym roku mam zamiar wrócić od narciarstwa i planuję spędzić na stoku ok. 10-15 dni.

Do rzeczy: upatrzyłem sobie w/w modele, jeśli chodzi o progressory to celuje w 800/F18, a RTM'y myślałem nad 75IS albo 77. Chciałbym w tym roku głównie poprawić technikę jazdy, nie nastawiam się na jakieś szaleństwa. Czy te modele nadają się do tego, ewentualnie wyższe/niższe? Jeśli chodzi o długość to wiem że rocker i długość na wzrost, z tym że takie nie są dostępne. W zalezności od roku fischery mają 174-175cm a RTM 174-177cm. Czy taka długość wystarczy? Budżet taki ponieważ chce narty kupić 1-2 sezonowe, i tyle też mam zamiar na nich pojeździć.

Może jeszcze inne modele możecie polecić?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podbijam temat, proszę o pomoc w wyborze spośród tych 3 konkretnych modeli, dane w poście powyżej:

Która z 3 w/w będzie najlepsza do poprawienia techniki? Potrzebuje nart na ten weekend dlatego proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Na chwilę obecną wybrałbym rtm bo tak pragnę śniegu a one kojarzą mi się z jazdą w puchu, którego wszędzie pełno.

A tak poważnie Johny jeździ na 800, cos by ci doradził. Ja zdecydowanie RTM 77.

Progressory wydają mi si najłatwijesze co jest dla mnie plusem. Przeszły mi przed nosem F18 15/16 174, co ciekawe już były zapłacone ale ktoś mnie ubiegł. Zaproponowano mi F19 w dobrej cenie tylko że długość 170cm, widzę Góral że takie posiadasz, pewnie do mojego wzrostu ciut za krótkie. 

Progressory 800 miały też 1 miejsce w world ski teście 13/14, z kolei RTM miejsce 3. Tylko czy to m jakiekolwiek znaczenie... Góral czy RTMy przy full rockerze będą równie skrętne co 800 na podwójnym promieniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę ci nic na temat RTM bo ich nie znam. Po prostu ostatnio fascynuje mnie tylko jazda w śniegu do którego muszę dojść, zzzzzzzzzzzz a nie mogę. I tak mi się te narty kojarzą. A F19 uważam wcale nie za nartę łatwą, być może 800 ale z moją miałem problemy. W sklepie gdzie kupuję narty śmiali się chłopaki, że w końcu trzeba przestać jeździć pługiem :) Dziś, tzn do 10 grudnia już było OK, super śmigało się po trasach zwłaszcza twardych, tylko, że mnie do miękkiego ciągnie takiego na dwa metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, no ja mam i P800 14/15 (165, ja 168, 85kg) a teraz też i Salomony XDrive 8.0Ti 16/17 (170). Na obu jeździ mi się bardzo dobrze, z tym, że Salomony powiedziałbym do orania przez cały dzień od rana do wieczora :D:x  A w ciągu dnia to wiadomo jak sytuacja się zmienia. Cukier, odsypy, zmuldzenia... Te idą, nie patrzą. Jak czołg :) w ogóle o tym się nie myśli. Z krawędzi na krawędź też szybko przechodzą. Progressory też, ale najlepsze pokazują na dobrze przygotowanych trasach. I też trzeba je docisnąć. Super. Miałem brać F19, ale chyba jeszcze umiejętności by brakło. A XDrive 8.0 FS nie ma 170cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, paolomario napisał:

He, no ja mam i P800 14/15 (165, ja 168, 85kg) a teraz też i Salomony XDrive 8.0Ti 16/17 (170). Na obu jeździ mi się bardzo dobrze, z tym, że Salomony powiedziałbym do orania przez cały dzień od rana do wieczora :D:x  A w ciągu dnia to wiadomo jak sytuacja się zmienia. Cukier, odsypy, zmuldzenia... Te idą, nie patrzą. Jak czołg :) w ogóle o tym się nie myśli. Z krawędzi na krawędź też szybko przechodzą. Progressory też, ale najlepsze pokazują na dobrze przygotowanych trasach. I też trzeba je docisnąć. Super. Miałem brać F19, ale chyba jeszcze umiejętności by brakło. A XDrive 8.0 FS nie ma 170cm.

Dzięki za odpowiedź, pewnie zasługa tych 80mm pod butem że idą jak czołg. A które byś określił jako łatwiejsze do nauki? Niestety mało jest progressorów 174/175cm w miarę świeżych i w dobrym stanie. Salomony 177cm się trafiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Salomony nawet w profilu moją oznaczony stosunek tras przygotowanych do tych...hmmm... "mniej"  70%-30% :) Ale to wciąż wąskie narty :)

P800 to były narty , które kupiłem na pierwszy w pełni świadomy wyjazd narciarski rok temu (rok wcześniej początki na wypożyczanych, a potem niemal rok, dwa-trzy razy w tygodniu, na sztucznym stoku, na jakichś niezindyfikowanych Salomonach XDrive, które u mnie mają). Wybór okazał się trafny, a wyjazd na narty bardzo udany. I chyba P800/F18 bym Ci doradził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki wszystkim za pomoc. Narty już kupione, padło na progressory 800 takie jak w pierwszym poście. Trafiły się w dobrych pieniądzach i dobrym stanie to kupiłem od ręki. Mam pytanie jak ustawić wiązanie, w poprzednich nartach wiązania chodziły równocześnie przód/tył także nie było problemu. W tych (RS11) wiązania chodzą oddzielnie, zatem można przesunąć buta w przód czy tył. Długośc skorupy mam około 330mm (28/28.5) i jak widać przednie wiązanie ustawione jest na 325/332 a tylne 313-320. Czy to jest dobre ustawienie? Czy DIN ustawiony na 7 pod moje gabaryty jest ok? 

 

Wiązanie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne musisz jeszcze przesunąć by zakres obejmował te 330. A jak wepniesz buta to z tyłu na takim szarym trzpieniu (którym odblokowujesz wiązanie by przesunąć) są nacięcia - po wpięciu buta, powinny być widoczne tak w połowie. No i tak, jak napisał Góral, środek buta powinien zgrywać się z odpowiednim zaznaczeniem na narcie.

Wg kalkulatorów DIN wychodzi OK :)

Edytowane przez paolomario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...