Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zebra358

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie przyjechalem ze sklepu, kupilem Atomici Magmy 80 w rozmiarze 26.5, zwykle mam 42, I jak sie pochyle to palce sa daleko od koncow i jest ok, ale gdy stane prosto albo pochyle sie do tylu to palce napieraja na przod buta. Czy tak jest prawidlowo? W sklepie powiedzieli ze tak i ze buty sie jeszcze rozejda z 0,5 cm w kazda strone, ale na dlogosc to mi sie nie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zebra358 napisał:

Witam, wlasnie przyjechalem ze sklepu, kupilem Atomici Magmy 80 w rozmiarze 26.5, zwykle mam 42, I jak sie pochyle to palce sa daleko od koncow i jest ok, ale gdy stane prosto albo pochyle sie do tylu to palce napieraja na przod buta. Czy tak jest prawidlowo? W sklepie powiedzieli ze tak i ze buty sie jeszcze rozejda z 0,5 cm w kazda strone, ale na dlogosc to mi sie nie wydaje...

Jeżeli jest tak jak mówisz to:

1. masz źle dopasowane buty - za duże
lub
2. zapnij dobrze klamry

Buty jako takie się nie rozciągną, tylko botek wewnętrzny się ułoży, dopasuje do stopy. Ale jeżeli jest tak jak piszesz, że noga przesuwa się swobodnie w dopiętym bucie, to moim zdaniem masz za duże buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma modele o różnej szerokości buta przy tym samym rozmiarze (przeważnie od 98 do 104), a to już robi kolosalną różnicę w zależności od budowy stopy. Jedne mają buty bardziej pasujące przy tym dla stopy o wysokim podbiciu, a inne są bardziej odpowiednie dla niskiego podbicia. Przede wszystkim przy mierzeniu dobrze dobierz szerokość, w zależności od szerokości stopy. Dobrze dopnij klamry i wtedy zobacz jak siedzi Ci noga w bucie, czy stabilnie, czy jest ciasno, czy luźno, itp. Sprawdź dwa sąsiednie rozmiary, bo czasem może być idealne 26,5 i szer. 102 czy 104, a innym razem 27 i szer. 100. Po prostu mierz i porównuj, a zobaczysz jakie różnice są pomiędzy poszczególnymi butami nawet w tym samym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupiłeś raczej są za małe - za krótkie ( moje buty narciarskie - któreś z kolei  mają rozmiar 26,5  tzw. "miejskie"buty kupuję w rozmiarze 40, sportowe 41 - często numeracja jest "zaniżona" ).

Napisałem raczej bo to sprawa indywidualna. W sytuacji jaką opisałeś nie masz za bardzo możliwości regulacji rozmiaru grubością wkładki bo w 26,5 już jest cienka, w 26 grubsza - dwa rozmiary w tej samej skorupie buta. 27 -27,5 zazwyczaj następny rozmiar skorupy (różnica w grubości wkładki).

27 wychodzi za duży? No i jeszcze sprawa szerokości o której już pisał Kolega wcześniej.

Niestety trzeba trochę różnych butów porównać.

 

.

Edytowane przez Rafraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z tymi butami trochę inaczej. Już któreś kupuje jako pierwsze mierzone. Jedyny błąd jaki popełniałem to kupowanie za dużych...rozmiar taki jak ten z wkładki butów noszonych na co dzień. Tym razem kupiłem rozmiar mniejsze i nie żałuję. Zdaję sobie sprawę, że do całodziennej, rekreacyjnej ale szybszej jazdy nie ma potrzeby skazywania się na męki związane z mniejszym butem...ale chodzi o to, że nie ma żadnych dolegliwości :) Co więcej teraz czuć niepowtarzalną kontrolę. Co by być szczerym to zgoda, pierwszy dzień w tych butach był delikatnie mówiąc nieprzyjemny B| Ale później (już pod koniec pierwszego dnia) było ok. Teraz jest elegancko, klamrę trzeba odpiąć ale to nic strasznego w porównaniu z tym co tak dobrane buty dają. 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

14 godzin temu, Zebra358 napisał:

Witam, wlasnie przyjechalem ze sklepu, kupilem Atomici Magmy 80 w rozmiarze 26.5, zwykle mam 42, I jak sie pochyle to palce sa daleko od koncow i jest ok, ale gdy stane prosto albo pochyle sie do tylu to palce napieraja na przod buta. Czy tak jest prawidlowo? W sklepie powiedzieli ze tak i ze buty sie jeszcze rozejda z 0,5 cm w kazda strone, ale na dlogosc to mi sie nie wydaje...

Cześć

Przeliczanie rozmiarów przy butach narciarskich nie ma sensu. Czy stopa była mierzona na miarce?

Opis jednoznacznie mówi, że but jest za duży. Stopa powinna być trzymana sztywno i palec w takiej pozycji nie powinien dotykać stykać się kapciem, powinien być minimalny luzik. Oczywiście dotyczy to pozycji narciarskiej czyli nogi ugięte, piszczel lekko! dotykający/opierający się na języku, pozycja zrównoważona. Każe nawet lekkie wyprostowanie nóg lub odchylenie powinno skutkować dociśnięciem palców do przodu buta. Stawanie na prostych nogach lub odchylanie się do tyłu nie ma najmniejszego sensu.

Uwzględniając, że to miękkie buty i mają stosunkowo dużo kapcia ubija się dość szybko i stopa będzie w nich luźna.

Nie przejmuj się, praktycznie każdy dobiera pierwsze drugie a nawet trzecie buty za duże. To norma bo odczucia są naprawdę inne i porównanie z normalnym obuwiem nie ma sensu. To jest mniej więcej tak, że jeżeli przy mierzeniu zakładasz but bez kłopotu to jest duże prawdopodobieństwo, że jest on za duży.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...