Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty SL czy GS dla zaawansowanego


Czyżyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę Was o radę w zakupie nart. Do tej pory jeździłem(głównie w Alpach, ale i też w Polsce) tylko na nartach slalomowych o krótkim promieniu skrętu zastanawiam się jednak czy nie zmienić tym razem nart na gigantowe z racji zamiłowania do prędkości(oczywiście nie wtedy kiedy jeżdzę krótkimi slalomowymi skrętami).

Nie wiem czy dla osoby, która nigdy nie jeździła na gigantowych czy innych dłuższych nartach promień skrętu 16m w Rossignol Hero Elite LT Ti 162 nie będzie za duży do szybkich, krótkich skrętów na bardzo dużym nachyleniu przy zatłoczonej trasie albo przy pojawiających się muldach.

Niestety aktualnie nie ma warunków w mojej okolicy(Kielce) żeby sprawdzić narty z wypożyczalni.

1. Płeć - M

2. Wiek - 21

3. Waga - 64

4. Wzrost - 172

5. Na nartach jeżdżę od 15 sezonów, 25 dni w sezonie) 

6. Moje umiejętności określam na 7

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Rossignol Hero WC 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Hero Elite ST 156 cm

9. Preferuję styl jazdy średnim i krótkim skrętem, sportową, szybką(mimo krótkich slalomek często są to prędkości 90-110 km/h) po przygotowanych stokach. 

10. Upatrzyłem sobie narty - Rossignol Hero Elite ST Ti 162 Rossignol Hero Elite LT Ti 162

11. Mój budżet na narty to około - 2000 zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marionen napisał:

No, no 110 na slalomkach dł 156, jesteś kozak. To lepiej zostań przy slalomkach, bo jak kupisz gigantki to pod 200 będziesz śmigał. Proponuję kupić dłuższą nartę slalomową 165 cm. Przy Twoich umiejętnościach, to komórkę np Head iSL RD lub coś podobnego.

Z tym, że komórka chyba w ogóle nie pozwoli na inne skręty niż krótkie, a taka narta race sl czy krótka gigantówka byłaby bardziej uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często startowałem na komórkowych slalomkach (nie tylko ja) w amatorskich zawodach na nieco bardziej podkręcanych gigantach i kilka razy z niezłym skutkiem.

PS Na slalomce gigant zjedziesz, a na gigantce slalomu nie, chyba ewentualnie ześlizgami.

PS2 Czytaj między wierszami, nie sugeruj się moim postem. Jesteś doświadczony zapewne sam doskonale dobierzesz Sobie narty. Powodzenia

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

A może coś pośredniego pomiędzy Sl a Gs ale długości przynajmniej wzrostu żebyś mógł szaleć do woli. Jak masz mocne nogi polecam Fisher Curv.

Faktycznie narty Fischer RC4 THE CURV DTX powinny się zgrać z moją jazdą jednak są ponad budżet.

A co z Rossignol Hero Elite LT Ti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Plywak napisał:

masz może jakieś nagranie tego przejazdu ? chętnie bym zobaczył :)

Jak będę w domu to sprawdzę czy akurat jest to nagrane, dokładnie to było kilka przejazdów na praktycznie pustym stoku z prędkościami mierzonymi gps między 102 a 106 km/h.

Jak się można domyśleć co jest zrozumiałe to narty trzęsły się jak opętane :P

Natomiast standardowo jeżdzę mniej więcej z prędkościami 60-85 km/h więc właśnie rozważam coś bardziej uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czyżyk napisał:

Faktycznie narty Fischer RC4 THE CURV DTX powinny się zgrać z moją jazdą jednak są ponad budżet.

A co z Rossignol Hero Elite LT Ti?

Nie znam tej narty, choć Ti oznacza dla mnie możliwość popuszczenia wodzy szybkości. Kusiły mnie nie raz Rossi ale wydają mi się dla faceta trochę za miękkie. Mam w swojej kolekcji Fisher F19, nie chciałem ci jednak polecać modelu 15/16. U nas w Bielsku dałbyś za nie 1,8tys. Przynajmniej tak mi oferują. Ale przede wszystkim to ty wybierasz i pewnie wybierzesz Hero bo je znasz, i tak trzymaj. Jeśli tylko lubisz szybkość pamiętaj o długości to twój fundament na nierównościach trasy. Ale nie mnie tu doradzać, ja kupuję za rok Atomic Vantage X83 CTI długości 182cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżyk, a miej i tą slalomkę i kup sobie gigantówkę taką 177-182cm. Nie ma czegoś jednego do wszystkiego. Będziesz chciał sobie pokręcić to bierzesz SL, a będziesz miał ochotę na szybką jazdę, prędkość to zakładasz GS i grzejesz. Kto Ci zabroni mieć dwie pary nart? Nawet żona nie zabroni :D Jak mi nie zabroniła, a raczej pogodziła się z tym, to chyba każdy tak może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kmarcin napisał:

Czyżyk, a miej i tą slalomkę i kup sobie gigantówkę taką 177-182cm. Nie ma czegoś jednego do wszystkiego. Będziesz chciał sobie pokręcić to bierzesz SL, a będziesz miał ochotę na szybką jazdę, prędkość to zakładasz GS i grzejesz. Kto Ci zabroni mieć dwie pary nart? Nawet żona nie zabroni :D Jak mi nie zabroniła, a raczej pogodziła się z tym, to chyba każdy tak może :)

Z chęcią bym tak chciał, ale swoich poprzednich nart już nie mam, a dwóch par w sezonie nie będę kupował :P 

A tak w ogóle to gdzie zostawiacie drugą parę nart na stoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

A może coś pośredniego pomiędzy Sl a Gs ale długości przynajmniej wzrostu żebyś mógł szaleć do woli. Jak masz mocne nogi polecam Fisher Curv.

No to ja polecę swoje narty :) Atomic 3.0 XT dla ciebie 175 cm i będziesz w szoku :) skretne i szybkie .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czyżyk napisał:

Z chęcią bym tak chciał, ale swoich poprzednich nart już nie mam, a dwóch par w sezonie nie będę kupował :P 

Jak dobrze rozejrzysz się, to dwie różne pary nart kupisz w cenie jednej albo i taniej :) Przecież nikt nie mówi, żebyś kupował tegoroczne nówki po cenach katalogowych. Ja np. w tamtym sezonie kupiłem nowe SL Salomony 3V, które są moimi no. 1 (model z rocznika 11/12) za 1100zł, a kilka dni temu dokupiłem na gorsze warunki śniegowe roczne allmountainy Heady Titan w bardzo dobrym stanie za 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FerraEnzo napisał:

Kolego GPS przekłamuje prędkości na nartach (mocno zawyża). Pojedź samochodem na autostradę i wystaw głowę (niekoniecznie prowadząc) przy 110. Poczujesz różnicę :D

 

Jeżeli GPS ma dane wysokości i algorytm to nie przekłamuje. 

Mimo to prędkości trochę naciągane. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Czyżyk napisał:

A co z Rossignol Hero Elite LT Ti?

Pewnie to świetna. Mam jednak małe ale - 162cm???????

To najkrótsza z katalogu, a ty masz 172cm. Młody jesteś to ci powiem, że przy starych dowodach osobistych (książeczkowych) miałbyś wpis - "wysoki" :D.

Wiem też mam 172cm. Skoro to narty z założenia unisex, to rozmiar 162 raczej dla kobiet.

Moim skromnym zdaniem 162cm to stanowczo za krótka narta tym bardziej, że ma rocker.

Jak ma to być namiastka GS to od 170 do 176.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody ten narciarz, tak szybki jak wysoki. Czy nie uważacie, że najlepszą poradą  dla tego sprawnego a niezorientowanego i niedoświadczonego jak dziecko  narciarza, jest sprowadzenie go na ziemię?   Albo on jaja sobie na forum robi, albo teraz to już odfrunie na tych gigantkach doradzonych przez Was. A nożyce nocą tną,  tną , w zamyśle tych , co to nie po linii. Bo na żart i sarkazm nie każdemu się pozwala. Czyż nie?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jedyna narta dla kogoś kto jeździ normalnie 60-80 km/h a często przekracza 90/100 km/h to to:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,rossignol,hero-fis-gs-factory,9044.html

albo coś wyżej czyli SG. Inaczej to wariat albo mitoman.

Jakby co pomogę w zakupie.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czyżyk napisał:

Preferuję styl jazdy średnim i krótkim skrętem, sportową, szybką(mimo krótkich slalomek często są to prędkości 90-110 km/h) po przygotowanych stokach. 

Z tego wpisu wynika, że to nie są jednorazowe próby. Tak czy inaczej olej prędkość i skup się na technice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Czyżyk napisał:

Z tym, że komórka chyba w ogóle nie pozwoli na inne skręty niż krótkie, a taka narta race sl czy krótka gigantówka byłaby bardziej uniwersalna.

Cześć,

Skoro jeździsz od 15 lat i swoje umiejętności oceniasz na 7 ( biorąc pod uwagę jeszcze podawane prędkości ), to zdecydowanie sugerowałbym porządna nartę GS.

Natomiast to jest już Twoja decyzja i skoro wolisz coś krótszego, to kupuj śmiało nartę SL. W każdym razie chciałem się tylko odnieść do stwierdzenia, że komórka SL nie pozwala bawić się dłuższym skrętem.

Narta ta jest bardzo stabilna i jak już jesteśmy przy tych nieszczęsnych prędkościach, to zdecydowanie będzie się lepiej prowadzić niż jakieś wymysły o długości 152cm..

Dla mnie nie stanowi problemu wykonanie dłuższych i bardziej urozmaiconych skrętów na narcie SL - oczywiście nie chce żeby ktoś zrozumiał mnie źle, bo w żadnym wypadku ta narta nie zastąpi nam rasowej gigantki, ale zdecydowanie pozwala na jazdę różnym promieniem w zależności od preferencji :)

Zaryzykuję stwierdzenie, że to właśnie krótki, cięty skręt slalomowy jest zdecydowanie trudniejszy do wykonania, bo potrzebna jest nam lepsza technika, pewność stania i dobry balans żeby poradzić sobie z naturalną dynamiką takiej narty.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kwiatek.... gość jeździ 60-85km/h na slalomce. 
Pytam się zatem, gdzie są wyniki Polaków w PŚ, skoro mamy takie talenty. Jeśli takie prędkości osiągasz na narcie SL, to chyba jadąc na krechę bez skrętów, wtedy bierz byle jaką nartę - najdłuższa w sklepie, bo i tak nie będziesz skręcać na niej. Tylko proszę, uważaj na innych bo wielce prawdopodobne, że zrobisz komuś krzywdę.
 

Fajnie by było, gdyby proszące o poradę osoby postarały się o odrobinę zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia w opisie swoich umiejętności, a wytwory swojej wyobraźni i wskazania aplikacji smartfonowych oszczędzili nam i zachowali dla wnuków.

Innym forumowiczom zdecydowanie ułatwi to wybór i ewentualną poradę.

 

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...