Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, grudzień 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjny wypad Adwentowy na Słowację w tym roku w wersji 4 dniowej.
W ub. roku był bardziej skromny 1 dniowy w towarzystwie i dzięki uprzejmości kolegi forumowego Toppanera
i jego córki, których serdecznie pozdrawiam.

Dzisiaj kierunek Mikulasz. Ale szkoda byłoby nie zahaczyć o Rochace skoro jesteśmy w pobliżu.

Odkąd do Tatrawest zawitał wypasiony Leitner z niebieskimi bublinami,
korzystnie z tras zrobiło się tutaj bardzo komfortowe.

20161215_133319.jpg
Wydłużony zjazd do samego parkingu , bach na wygodne podgrzewane siedzenie i jazda do góry.
Mieliśmy szczęście, gdyż jazda odpoludniajsza (od 11) nie oznaczała dzisiaj złych warunków.
Chwilę po południu tutejszy Ratrakowy właśnie skończył przygotowywać trasę po prawej patrząc od góry,
a że narciarzy było jak na lekarstwo sztruksik na niej utrzymał się do końca dnia.

20161215_124338.jpg
Zresztą na drugiej trasie warunki również świetne.
Do tego po południu wyjrzało Słońce, i odsłoniły się bajeczne widoki.
Obok trasy śniegu też sporo, ale trzeba być czujnym, raz usłyszałem nieprzyjemny zgrzyt.
Przejazd przez przełęcz do Mikulasa na biało ale przyzwoicie, szeroko i bez kolein.

20161215_145930.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok w grudniu? Pierwszy raz od kilku lat w tym terminie jest nieźle. Przede wszystkim za sprawą pogody,
ale również solidnego podejścia do przygotowania tras. Słowacy nie spieszą się z otwieraniem nowych tras,
ale jak już otworzą i dadzą trzy gwiazdki, to jest ok. I tak było dzisiaj.
Na wszystkich otwartych trasach, z racji niskiej temperatury w miarę przyzwoite warunki utrzymywały się cały dzień.
Osobna bajka to czarna 33a na Południu. Niby ok, bo bez kamieni równo i twardo, nawet bardzo twardo.
Ale przyznam szczerze, że na tą trasę w takich warunkach jestem za cienki. Zjechałem raz i odpuściłem.
Za to najprzyjemniej jeździło mi się na otwartym środkowym odcinku 11Fis wspólnym z 5a.
Dzisiaj cały dzień śnieżyli 1c pod szczytem i 12. Na skraju wyznaczonych tras pojawiły się tyczki dla skialp.

Na zdjęciach 5-tka i Kosodrevina.

20161216_104614.jpg

20161216_132521.jpg

Edytowane przez aurigae
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok - Sobota. Dzisiaj otwarli 11 - dolny Fis, ale coś im nie wyszło. Od rana grudy zbitego śniegu, później mnóstwo odsypów.
Na sąsiedniej jedynce zjawisko w takiej skali nie występowało.
Natomiast inwersja dała się odczuć na Południowych stokach. Wyżej położona czarna 33a trochę puściła, przemogłem się
po wczorajszym i dzisiaj zjechałem nią kilka razy. Za to niżej położona czerwona zmrożona mocniej niż wczoraj.
Powoli żegnamy się z Chopokiem, który w tym grudniu okazał się łaskawszy niż w ubiegłych latach.
Liczę na kolejne atrakcje w styczniu.
Na zdjęciach widok ze szczytu na Południe i Północ (morze chmur przy inwersji). Widać też po kamieniach ile śniegu musi jeszcze dopadać.

20161217_125030.jpg

20161217_125206.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...