Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szwajcaria Bałtowska - start sezonu 2016/17 w świętokrzyskim.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon narciarski w województwie świętokrzyskim w sezonie 2016/17 rozpoczął ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska. Pierwszy wyciąg ruszył wczoraj o godzinie 12, dzisiaj działały już wszystkie trasy.

Z gronem przyjaciół umówiliśmy się by wypróbować warunki narciarskie w tym miejscu.

Po drodze warunki na drodze znowu bardzo trudne - gołoledź. W miejscowości Niedarczów wypadek - tym razem, również na zakręcie 90 stopni kierowca wjechał w ogrodzenie z cegły klinkierowej. Samochód skasowany maksymalnie, ogrodzenie rozwalone. Dookoła pełno cegieł i zniszczonych części - mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało.

W ośrodku jesteśmy na otwarciu.

Kupujemy karnety na 3 godziny za 50 złotych - kaucja 15.

Ponieważ wyciągi jeszcze nie działają robimy sobie jedno z pierwszych grupowych fotek.

Salomon Team :)

1.JPG

 Widoczność z samego rana i kontrast są bardzo słabe.

Pada delikatny, marznący deszcz. Temperatura -2.

Trasy przy orczykach przygotowane bardzo dobrze.

2.JPG

Widok na łagodny stok, który poprowadzony jest wokół lasu.

3.JPG

My jeździmy głównie na fragmencie najostrzejszym w ośrodku - tuż przy wyciągach.

4.JPG

Jest świetnie! Twardo, szybko i sztruksowo.

5.JPG

Dociera do nas Bumer - od tej chwili, już do końca jeździmy razem.

Wspólna fota w charakterystycznym miejscu z nazwą ośrodka.

6.JPG

Stoimy na najbardziej stromym fragmencie ośrodka.

To tutaj przed laty uczyłem się jeździć na krawędziach.

7.JPG

Robię rekonesans na łagodniejszej trasie.

Tutaj też jest krótka "ścianka".

8.JPG

Dołączają do naszej ekipy Expat i Gosia.

Gosia jest jedyną, na dodatek początkującą ale bardzo dzielną snowdeskarką.

9.JPG

Po godzinie 11 rusza druga część ośrodka oraz krzesło.

Warunki tutaj, przygotowanie trasy trwa od rana - mimo to, nie jest tutaj ani zbyt dużo śniegu, ani warunki nie są zbyt dobre.

Mam wrażenie, że na siłę puścili tu narciarzy.

10.JPG

U góry prześwitująca trawa przez śnieg, na dole pełna nierówności i bruzd ścianka.

12.JPG

Do końca naszego czasu jednak jeździmy po tej stronie.

Udaje mi się złapać na fotce Bumera.

11.JPG

Pod względem pochyłości trasy, jest tutaj nawet ok.

13.JPG

Całość tej trasy wygląda tak:

14.JPG

Jednogłośnie stwierdzamy rozmawiając na kanapie, że Bałtów to najlepszy ośrodek narciarski na nizinach. Zarówno pod względem tras jak i infrastruktury.

15.JPG

Robimy ostatnią fotkę razem z Bumerem, Expatem i Gosią.

16.JPG

Udajemy się na pyszną kawę do tutejszej świetnej restauracji.

17.JPG

Pyszne jedzenie, miła obsługa, umiarkowane ceny i piękne miejsce z klimatem.

Razem z Andrzejem stwierdzamy, że jedzenie, styl, posiłki - to numer jeden w Polsce jeśli chodzi o ośrodki narciarskie w jakich byliśmy.

18.JPG

Kończymy ten dzień...

...jeszcze jedno spojrzenie w stronę miniatur zamków - troszkę ich przybyło od ostatniego roku.

Ktoś poznaje - co to za budowla?

19.JPG

Żegnamy się z Bałtowem.

Patrzę na Kamienną i marzy mi się zimowy spływ kajakowy...

...mam nadzieję, że w tym roku zrealizuję wioślarski plan.

20.JPG

Do domu docieramy szczęśliwie, zadowoleni z wyjazdu.

Pozdrawiam

marboru

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było fajnie. Trzeba koniecznie powtórzyć.  A tak swoją drogą,  jakby mi ktoś jakieś 15 lat temu powiedział,  że tu,w Baltowie będzie taki osrodek rozrywki, powiedziałbym  -mzonki! Tu właśnie około 15 lat zrobili boisko i postawili ze 3 dinozaury. Właśnie tu mieliśmy kiedyś zakończenie "Rajdu nad Kamienna"(tak, puchar zdobylem).Od tamtej pory obserwuje rozwój tego ośrodka i... jestem pod wrażeniem.  Gdyby jeszcze górka była większa! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bumer napisał:

Było fajnie. Trzeba koniecznie powtórzyć.  A tak swoją drogą,  jakby mi ktoś jakieś 15 lat temu powiedział,  że tu,w Baltowie będzie taki osrodek rozrywki, powiedziałbym  -mzonki! Tu właśnie około 15 lat zrobili boisko i postawili ze 3 dinozaury.

Pewnie, że powtórzymy...jest nawet plan by niebawem pojechać na Konary - tam Andrzeju powstał w świętokrzyskim nowy stok narciarski o długości 750 m. Jestem tego ciekaw...a jadąc tam przejeżdżam przez Twoją miejscowość ;) Reflektujesz?

1 godzinę temu, paolomario napisał:

Hehe,  zameczek wygląda jak ten w Malborku (akurat latem mieliśmy okazję zwiedzić).

Kurcze, fajny ośrodek. Wygląda jakby dobry kilometr trasy było. Na lubelsczyźnie mieli gdzieś stawiać pierwszą kanapę, ale chyba ani widu ani słychu...

Dokładnie, to Malbork :) W tym roku w wakacje również odwiedziliśmy.

1 godzinę temu, San28 napisał:

Cześć Marboru!

Jak było z frekwencją? Myślałem, że będzie tłoczno, a na Twoich fotkach widać, że nie bardzo...

Ciekawe, jak będzie po świętach?

Pozdrawiam. 

Cześć Andrzej,

Ludzi było umiarkowanie - raczej jazda na bieżąco. Było naprawdę fajnie.

Jakieś narty razem? Wstępnie w środę wieczorem planuję gdzieś wyskoczyć.

1 godzinę temu, leitner napisał:

Tak, chciali w nartraju u Rzetelskiego. Najprawdopodobniej zabrakło kasy. Może powstanie za rok

Oby powstał - pojedziemy i przetestujemy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marboru napisał:

 

 

Jednogłośnie stwierdzamy rozmawiając na kanapie, że Bałtów to najlepszy ośrodek narciarski na nizinach. Zarówno pod względem tras jak i infrastruktury.

może jak chodzi o całość to tak, ale jeśli chodzi strike o parametry narciarskie to z nizin nic z Kamieńskiem równać się nie może

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

KrissRR, dokładnie chodzi o całość...a jeśli chodzi o parametry Kamieńska, to też nie są one wybitne :( w tym roku jak ruszy ta góra będę częstym jej gościem. Może wówczas jakieś wspólne narty razem?

Pytanie tylko kiedy Kamieńsk ruszy?

Cześć

Oj, chyba nie będziesz tam tak częstym gościem jak myślisz Mariusz. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltow to nie tylko stok narciarski.  Tam zaczęło się od rzeźb dinozaurów.  Teraz jest: stacha narciarska, mini zoo, rollercoster, jazda konna,jakieś akwaria, kino, knajpy, noclegi, dla dzieci wioska Św Mikołaja,  boisko, camping, park linowy, spływ tratwami i kajakami, jakieś sklepy rękodzieła i minimuzeum, świetny darmowy parking, dom do góry nogami, mini budowle i jeszcze może coś.  Tam każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu czy ma 2 czy 102 lata i bez względu na porę roku. A że stok mógłby być dłuższy,  bardziej urozmaicony , to oczywiste. Trudno, warunki naturalne są jakie są. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

Baltow to nie tylko stok narciarski.  Tam zaczęło się od rzeźb dinozaurów.  Teraz jest: stacha narciarska, mini zoo, rollercoster, jazda konna,jakieś akwaria, kino, knajpy, noclegi, dla dzieci wioska Św Mikołaja,  boisko, camping, park linowy, spływ tratwami i kajakami, jakieś sklepy rękodzieła i minimuzeum, świetny darmowy parking, dom do góry nogami, mini budowle i jeszcze może coś.  Tam każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu czy ma 2 czy 102 lata i bez względu na porę roku. A że stok mógłby być dłuższy,  bardziej urozmaicony , to oczywiste. Trudno, warunki naturalne są jakie są. 

Dokładnie rozwinąłeś temat Andrzej :) na kompletnej wsi powstał jeden z najnowocześniejszych kompleksów narciarsko, rozrywkowych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marboru napisał:

 

Cześć Andrzej,

Ludzi było umiarkowanie - raczej jazda na bieżąco. Było naprawdę fajnie.

Jakieś narty razem? Wstępnie w środę wieczorem planuję gdzieś wyskoczyć.

 

Cześć Mariusz!

Dzięki za zaproszenie, ale u mnie w środę zaczyna się przedświąteczna gorączka. 

Sezon planuję zacząć po Świętach, oczywiście, jak będzie gdzie. Może się wtedy zmówimy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle fajna, obszerna i szczegółowa relacja :) Brawo Mariusz :) Ja Bałtów widziałem tylko z okien samochodu i faktycznie dzięki operatywności właściwych osób rozrasta się bardzo i jest można powiedzieć miejsce całorocznym, bardzo chętnie i bardzo mocno odwiedzanym zarówno przez osoby prywatne jak i wycieczki szkolne. Widać, że wiedzą jak robić kasę, a przy okazji dają uciechę i atrakcje klientom. 

Głupio to powiedzieć, ale nigdy tam nie byłem, mimo że to ciągle województwo świętokrzyskie, ale od Kielc to ok. 85 km i jeśli miałbym tam pojechać to jedynie jadąc gdzieś po drodze. Niemniej po relacjach widzę, że to stacja narciarska no.1 w świętokrzyskim pod względem rozwoju, infrastruktury i być może tras, które można choć trochę urozmaicić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bumer napisał:

A ja dziś zaliczyłem Baltow. Mimo nocnych opadów deszczu stok narciarski był w dość dobrym stanie. Był o wiele bardziej miękki niż poprzednio, ale to raczej zaletą niż wada.

Również planowaliśmy... i niestety zrezygnowaliśmy :( Przez pogodę...

...a byliśmy blisko - pierwszy dzień Świąt spędzaliśmy niedaleko Bałtowa właśnie.

Z tego co widzę, nawet wieczorem nie wyglądało to źle.

Fajnie, że pośmigałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, dzięki za relację.

Dzięki niej wraz z małżonką bardzo miło przywitaliśmy tam nowy rok!

Moja pani bardzo zadowolona z miejsca i organizacji.

Całą drogę powrotną mówiła o tym jak to niedaleko na 1 jedno czy dwudniowy wypad.

Po dwu latach przerwy, nie wszystko nam jeszcze wychodziło jak należy, ale spędziliśmy super 6 godzin na białym.

Teraz wysyłam zapytania o apartament w dolomitach, żeby za tydzień poszusować na całego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...