Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu zaplanowałem wizytę w Rąblowie i znowu do Rąblowa nie dotarłem.

Dlaczego? Bumer namówił mnie na repetę ze Szwajcarii Bałtowskiej.

Tym razem jazda po pracy, czyli wieczorową porą.

Jadąc na miejsce myślałem, że po dwóch, trzech dniach dodatnich temperatur będzie raczej miękko - a tu zdziwienie...

...ale od początku.

Ośrodek od poniedziałku do piątku w chwili obecnej czynny jest od 12 do 20, by pojeździć pełne dwie godziny należało wystartować najpóźniej o 18 - po zakupieniu karnetów (w dni robocze cena 2 godzin to 35 złotych), zrobieniu kilku fotek - odbijamy karnety 17:58 - udało się.

Wieczorem Bałtów wygląda pięknie - atmosfera mega fajna na nocną jazdę.

GOPR7426.JPG

Mnóstwo lampek, mnóstwo stroików świątecznych, przyozdobionych choinek - uroczyście i świątecznie.

GOPR7436.JPG

Pierwsze kroki na stoku i już wiadomo, że obawy o miękkość były płonne.

Mimo, że temperatura oscyluje wokół +2 stopni, śnieżna powierzchnia, to mega beton. W sumie wolę beton niż cukier i miękko.

GOPR7444.JPG

Pierwszy "zapoznawczy" i rozgrzewkowy zjazd najłagodniejszą trasą w ośrodku.

GOPR7459.JPG

Później rzut oka na najkrótszy stok przy orczykach...

GOPR7463.JPG

...i jazda pod krzesło, do Bumera, który wystartował z drugiej części stacji narciarskiej.

GOPR7486.JPG

Na wyciągach jak i na trasach - pustki i jazda komfortowa.

W dolnej części widocznej na górze i dole trasy sporo nierówności - przy szybkiej jeździe należy się mocno pilnować. Narty mam raczej tępe, więc by mocniej wejść na krawędzie musiałem solidnie rozgrzać nogi nim zaczęły się odważniejsze zjazdy z mocno dociążonymi nartami.

Takie warunki lubię, Andrzej trochę kręci nosem i po kilku zjazdach na Elanach SL, zmienia deski na Heady Magnum, które ma lepiej przygotowane do tych specyficznych, betonowych warunków.

Zaliczamy kilka zjazdów i wracamy na trasy przy talerzykach - kilka wciągnięć i ponownie wracamy na kanapę.

GOPR7495.JPG

Usiłuję zrobić jakieś wspólne zdjęcie z Bumerem, w ciemności i ruchu - niestety znowu nie przestawiłem kamery, na ustawienia nocne i nic ostrzejszego od poniższego nie wychodzi.

GOPR7501.JPG

Śniegu na głównej trasie brakuje...

...brakuje podobnie jak mrozu i dobrych warunków do dośnieżenia.

GOPR7512.JPG

Ostatni zjazd robimy już po 20.

Gasną światła i część zjazdu pokonujemy w ciemnościach - szkoda, że nikt nie poczekał jak z góry zjadą wszyscy.

Kasa na szczęście jest otwarta - oddajemy plastik a w zamian zwrot kaucji 15 złotowej.

Chwilkę jeszcze rozmawiamy - może uda się spotkać w piątek na Telegrafie, również na wieczornej jeździe.

Kolejny, piąty już w tym sezonie dzień na nartach mam za sobą.

Towarzystwo świetne podobnie jak cały wyjazd i trening.

GOPR7536.JPG

Zaliczone ponad 21 km wg Endomondo - dobre i tyle :)

Wyjeżdżając wyraźnie spada temperatura, ok godziny 20stej wynosi już -1 wg wskazań auta.

 

PS. Ktoś chętny z Kielc na wieczorną jazdę w piątek na Telegrafie?

 

Pozdrawiam

marboru

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcinn napisał:

Spoko Mariusz damy radę B|

Marcinie, Ty na nartach byłeś prawie wszędzie... ale w świętokrzyskim i lubelskim, to sporo masz do zobaczenia jeszcze?

Zapraszam jakby co w moje egzotyczne tereny :)

38 minut temu, kmarcin napisał:

Mimo pewnych niedoskonałości to z Twoich relacji fajnie ten Bałtów wygląda :) Dla mnie jednak za daleko kiedy mam 2 km od domu Telegraf, a jak będziecie w piątek to daj sygnał, na narty nie podjadę, ale zabiorę małego i podjadę ot tak na chwilę... może rowerem :D

Kmarcinie, normalnie wstyd, że nie byłeś w świętokrzyskim Bałtowie :o...ale chyba w Konarach też nie byłeś? Koniecznie musisz nadrobić :) tym bardziej, że w tym drugim ośrodku od tego roku nowa trasa 750 metrów.

Mam nadzieję, że widzimy się w piątek...

...oczywiście liczę, że jednak weźmiesz deski :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...