Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wigilijne nartowanie w świętokrzyskim Tumlinie


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym nie planowałem nart - nie byłem świadomy, że moja druga połowa pracuje. Pomyślałem: niech stracę i po ostatnich porządkach w domu, zakupach - pojechałem.

Już wczoraj, późną nocą zastanawiałem się gdzie się skierować - po przejrzeniu oferty świętokrzyskich i lubelskich ośrodków narciarskich (wiele niestety w Wigilię okazało się zamkniętych) postanowiłem odwiedzić, w dzień otwarcia w sezonie 16/17 stoku w Tumlinie.

Szybki telefon do Expata, czy reflektuje na narciochy i już pędzimy na południe Polski.

Na miejscu jesteśmy ok godziny 11. Kupujemy karnet dwu godzinny...i okazuje się, że kolejna świętokrzyska miejscówka przegina z cenami - cena 50 złotych...a że dzisiaj było otwarcie, to promocja 4 dychy :o Maskara!!! Jak tak dalej pójdzie, to całkiem przerzucę się na lubelskie ośrodki, które są zwyczajnie tańsze.

Pierwsze spojrzenia i widać sporo zmian w tym miejscu.

Tumlin: http://tumlinsportski.pl/

Oprócz nowych, "bogatych" cen...widać zaraz na przywitaniu nowy sprzęt do śnieżenia.

GOPR7698.JPG

Pojawiła się również nowy budynek...

GOPR7701.JPG

...zbiornik na wodę jest pełny - jak przyjdzie mróz, z pewnością będzie jeszcze produkcja białego puchu.

GOPR7705.JPG

Już pierwsze kroki na stoku i wiemy, że będzie dobrze.

Śniegu jest spora warstwa, powierzchnia starannie wyratrakowana. Temperatura w okolicy +1 stopnia - będzie fajna jazda, bo jest twardo i równo. Ludzi w to wigilijne przedpołudnie jak widać:

Pięknie!

GOPR7707.JPG

Robimy kilka fotek, trochę się wygłupiamy...

GOPR7739.JPG

Co za mina? ;)

GOPR7740.JPG

Przeciskamy się przez kordony narciarzy i jedziemy w górę.

GOPR7743.JPG

W nocy musiał być spory mróz - trzeszczy pod nartą.

To co cieszy najbardziej...

GOPR7748.JPG

W dole charakterystyczne tutejsze drzewo:

GOPR7756.JPG

Zbliżamy się do szczytu - a tutaj?

Podobno - to ma być instalacja do bandżi...?

Z góry również zainstalowane są Tyrolki do ekstremalnej jazdy.

GOPR7768.JPG

Widok z góry na cały stok - piękny zimowy klimat.

Ziemia świętokrzyska ma klimatyczne, białe święta :)

GOPR7775.JPG

No to jazda!

Jest bardzo twardo, równo - szybko. Tak jak lubię :)

GOPR7792.JPG

Za przygotowanie trasy 5tka.

GOPR7800.JPG

Przystanek Tyrolki jest zainstalowany na tutejszym dębie.

GOPR7806.JPG

Poniżej?

Ludzka Proca - extremalna zabawka działająca w ciepłych porach roku.

GOPR7807.JPG

Pomysł właścicieli na biznes poza sezonem. Nawet w necie znalazłem z czegoś takiego filmik...

Mega zaskoczenie, bo chyba po raz pierwszy widzę na nizinnej górce skiturowca :o

To świadczy o mega rozwoju tego rozwoju narciarstwa, skoro nawet w Tumlinie przedstawiciel tej dyscypliny.

GOPR7818.JPG

Kończymy jazdę.

Po całym dniu mamy mieszane uczucia. Wręcz jestem zły...

- po pierwsze miejsce, które lubię podniosło wyraźnie ceny.

- po drugie 15 minutowa awaria wyciągu i po delikatnym zwróceniu uwagi, że należy nam się za to 3 dodatkowe zjazdy - usłyszeliśmy: nie. To było bardzo słabe.

- po trzecie - pierwszy dzień działania ośrodka i mega brudne talerzyki - całe spodnie na tyłku czarne! Po prostu masakra, by przed uruchomieniem ośrodka nikt tego nie przeczyścił...

...widocznie właściciel uważa, że od tego są spodnie narciarzy.

Dziadostwo.

Biorąc pod uwagę powyższe - Tumlin będzie przez nas rzadko odwiedzany.

W drodze powrotnej jak zwykle zatrzymujemy się na fotę przy ruinach Huty "Józef" :)

GOPR7828.JPG

...no i odwiedzamy sławnego na całą Polskę Dęba Bartka :)

GOPR7829.JPG

Pora zbierać się na Wigilię :)

Jeszcze raz dla wszystkich - Wesołych Świąt!!!!

Pozdrawiam

marboru

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak się dzieje w świętokrzyskiem. Dobrze chociaż, że stok był dobrze przygotowany w przeciwieństwie do Telegrafu. Orczyki... zamiast samemu wyczyścić, to narciarze swoimi spodniami wyczyszczą i wypolerują. A że większość ma czarne, to nawet nie zauważą. A ci z jasnymi czy kolorowymi... w Tumlinie powinni mieć czarne. A ceny jak za jedną krótką górkę z orczykiem są solidnym przegięciem.

Trzeba po prostu zacząć stosować metodę SB, czyli jak podkusi żeby iść na narty gdzieś w pobliżu, to trzeba się uszczypnąć, walnąć kielicha, a grube pieniądze, które trzeba by wydać na krótkie pozjezdzanie z krótkich górek, odłożyć do skarbonki i po kilku takich uszczypaniach się pojechać na kilka dni tam gdzie jest kilkanaście czy kilkadziesiąt km tras i można wyjeździć się przez cały dzień do upadłego.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ta awaria wyciągu była irytująca, tym bardziej, że złapała mnie w trakcie jazdy do góry. Spowodował ją prawdopodobnie facet wieszający tabliczki o zakazie jazdy slalomem. Co do zachwytów Mariusza nad przygotowaniem stoku, to też nie do końca się zgodzę, bo na górze sporo przetarć i minerałów. Cena przegięcie, podobnie jak zniszczone spodnie. Ja na takie ośrodki używam ciuchów z Lidla a ostatnio z Decathlona - mała strata, bo tych Kjusów szkoda.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Wszędzie tak jest w tym roku. Trzeba by zrobić taką akcję jak ta twoja na fb, żeby zwrócić uwagę gestorom wyciągów na tragicznie brudne kanapy, orczyki i w ogóle cały sprzęt.

Ciekaw, czy w ogóle coś to poskutkuje Góralu?

Negatywne opisy na forum, na fejsie... powinny coś wnieść pozytywnego. Ale czy na pewno? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...