Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bolą kostki


narciarz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo bolą mnie kostki nóg od butów narciarskich. Kiedy jeżdżę kilka dni są bardzo opuchnięte. Czy może ktoś doradzić w jaki sposób można zmniejszyć tę dolegliwość? Zamierzam używać maść Fastum. Zastanawiam się też czy nie kupić jakichś specjalnych skarpet, ale nie wiem jakie będą dla mnie dobre.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź z butami do dobrego sklepu lub serwisu gdzie dopasowują buty do nogi. Po prostu trochę je poprawiają aby bardziej pasowały do nogi. ale jeszcze dodatkowe pytania:

 -nogi masz normalne czy z jakimiś wadami?

-masz może nadwagę, może miałeś jakieś kontuzje?

-jakie to buty, twardość, szczupłość, itp?

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Wydaje mi się, że buty nie są za wąskie. Zresztą próbowałem zapinać (szczególnie górne klamry) z różną siłą i ciągle kostki bolą. Wdaje mi się, że w miejscach, które przylegają do kostek są jakoś źle dopasowane do moich nóg. Inne modele też mierzyłem i nie pamiętam czy lepiej się w nich czułem i czy te co kupiłem wywoływały ból kostek od razu w czasie przymierzania. Być może się tym nie przejmowałem bo na początku lekko boli, ale bardzo pogarsza się jak buty są długo założone i na obciążeniach na trasie (muldy, carving, hamowanie).
  2. Mam nogi normalne. Niedawno nawet pokazywałem lekarzowi i spytałem czy mi się jakoś nie odkształciły. W odpowiedzi usłyszałem, że wszystko jest w porządku.
  3. Nie mam nadwagi i nie miałem jakichś poważnych kontuzji w miejscach, które bolą w tych butach narciarskich.
  4. Mam buty: DALBELL0 10 PROTON 9 27 TRANS/BLACK. Chyba takie: http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,09-10,dalbello,proton-9,2633.html (tylko kolor trochę inny). One maja jakieś takie wnętrze, że można je podgrzać w środku, założyć, chodzić po sklepie jakiś czas i same powinny się dopasować. Rok temu tak zrobiłem i chyba była jakaś poprawa, ale potem było gorzej. A może mam często powtarzać to dopasowanie?
  5. Czy odbarczanie to jest to samo co punkt 4? Czy zrobią mi to w zwykłym serwisie serwisie i czy wystarczy to zrobić 1 raz czy trzeba to powtarzać co jakiś czas?

Rozważę czy iść z butami do sklepu lub serwisu. Proszę ustosunkować się czy mogłyby też pomóc jakieś specjalne skarpetki i czy maść Fastum dużo pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, narciarz1 said:
  1. Wydaje mi się, że buty nie są za wąskie. Zresztą próbowałem zapinać (szczególnie górne klamry) z różną siłą i ciągle kostki bolą. Wdaje mi się, że w miejscach, które przylegają do kostek są jakoś źle dopasowane do moich nóg. Inne modele też mierzyłem i nie pamiętam czy lepiej się w nich czułem i czy te co kupiłem wywoływały ból kostek od razu w czasie przymierzania. Być może się tym nie przejmowałem bo na początku lekko boli, ale bardzo pogarsza się jak buty są długo założone i na obciążeniach na trasie (muldy, carving, hamowanie).
  2. Mam nogi normalne. Niedawno nawet pokazywałem lekarzowi i spytałem czy mi się jakoś nie odkształciły. W odpowiedzi usłyszałem, że wszystko jest w porządku.
  3. Nie mam nadwagi i nie miałem jakichś poważnych kontuzji w miejscach, które bolą w tych butach narciarskich.
  4. Mam buty: DALBELL0 10 PROTON 9 27 TRANS/BLACK. Chyba takie: http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,09-10,dalbello,proton-9,2633.html (tylko kolor trochę inny). One maja jakieś takie wnętrze, że można je podgrzać w środku, założyć, chodzić po sklepie jakiś czas i same powinny się dopasować. Rok temu tak zrobiłem i chyba była jakaś poprawa, ale potem było gorzej. A może mam często powtarzać to dopasowanie?
  5. Czy odbarczanie to jest to samo co punkt 4? Czy zrobią mi to w zwykłym serwisie serwisie i czy wystarczy to zrobić 1 raz czy trzeba to powtarzać co jakiś czas?

Rozważę czy iść z butami do sklepu lub serwisu. Proszę ustosunkować się czy mogłyby też pomóc jakieś specjalne skarpetki i czy maść Fastum dużo pomoże.

Odbarczanie to zmiana kształtu skorupy zewnętrznej buta w celu dopasowania do kształtu stopy.

Wygrzewanie wewnętrznego kapcia to jest namiastka tego co można uzyskać odbarczaniem.

Wiem coś o tym. Po złamaniu moja wewnętrzna kostka w prawej nodze wystaje więcej i jest bolesna w czasie dotyku. 

Dałem buty do odbarczania i było znacznie lepiej. Po jakimś czasie bezpłatnie poprawiono mi odbarczanie i teraz jest niemal idealnie. Ból zniknął, chociaż są dni na nartach, że coś tam czuję na kostce. 

Druga sprawa to indywidualnie profilowane wkładki do kapci. To także bardzo pomaga w różnych bólach stóp.

Po moich przejściach z indywidaulnym dopasowaniem butów, od kilku już sezonów nie oglądam się za ich wymianą na nowszy, nowocześniejszy, ładniejszy model.

Odbarczanie robią tylko wyspecjalizowane serwisy, których wcale nie ma za wiele.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy-w ma całkowitą rację . Temat "bolących  kostek" po zakupie nowych butów (w sklepie pasowały idealnie) przerabiałem parę lat temu. Pomogli mi fachowcy        w odbarczaniu butów (a w Polsce jest ich paru) z serwisu we Wrocławiu na ul. Hallera 39 . W tym roku na wiosnę pomogli dopasować buty mojej żonie . A nie miałem do nich blisko ze Szczecina.

Pozdrawiam i współczuję tego bólu kostek na stoku. Teraz jeżdżę całymi dniami i buty mi nie przeszkadzają w tym co lubię robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, narciarz1 napisał:

1. To są moje drugie buty. Te pierwsze nie były wygodne, ale akurat z kostkami były mniejsze problemy.

2. Poszukałem sam miejsce w którym wykonują odbarczanie. Zamierzam zrobić to w sklepie Bikershop. Proszę o opinie czy znacie miejsca gdzie zrobiliby to lepiej.

Bikershop w Katowicach? Jeżeli tak to dosłownie obok w Gliwicach masz Marka Żurawieckiego. Myślę, że on zrobi to najlepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...