Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
lski@interia.pl

Szczawnica Palenica

Recommended Posts

Będzie ktoś na eliminacjach MPA w niedzielę?

Zapraszam ścigantów z Koziej Wólki.

Warunki na trasie takie same jak w pucharze świata, bardzo lodowato.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat

Aktualnie czekam na otwartą w pełni trasę Palenica I i doczekać się nie mogę. W tym sezonie wpadli na pomysł jej wynajmu pod treningi / zawody i odkąd działa (od 15 stycznia) to ciągle jest zamknięta lub otwarta jedynie przez 2 godziny. Aktualnie na grafiku do końca stycznia jest pozajmowana. Nie powiem irytuje mnie to już. Rozumiem że ktoś chce ją wynajmować na treningi i zawody ale codziennie? Powinni przeznaczyć na to jakieś wybrane dni a nie cały czas jak leci.

 

Dnia 25.02.2019 o 19:30, labas napisał:

w tym sezonie fisem zarządza Mariusz S. z ramienia PZN, trasa jest ratrakowana raz na dwa tygodnie.

Codziennie na niej są treningi dla klubów, czasami dla kadrowiczów, ewentualnie zawody a tacy jak Ty narciarze to co najwyżej mogą sobie tą trasę pooglądać z krzesełka.

Jeżdżę na tej trasie trzy razy w tygodniu, wczoraj na zawodach AMP najlepsi amatorzy mieli problemy.

Widzę że zarządzanie na Palenicy w Szczawnicy jest jak za komuny na COS Skrzyczne. Wtedy trasa FIS Skrzyczne zamknięta była prawie cały czas, w COS Szczyrk dopiero Kotowicz zrobił z tym porządek i okazało się trenować można z samego rana  bez zamykania trasy, a zawody w większości tak wytyczyć aby nie było potrzeby zamykania. FIS Skrzyczne zamknięte w całości można policzyć na palcach jednej ręki.

Widzę tu dużo miejsca na spokojną jazdę obok siebie

100_2893.JPG

Tak wygląda trening Skrzyczne bez zamykania trasy

P1010241.JPG

Edited by surfing
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Szczawnica Palenica

Dnia 25.01.2019 o 19:48, Narciarz ze Śląska napisał:

piątek, 25 stycznia 2019

Pewnie nigdy tam nie jeździliście. Relacja ze szczawnickiej Palenicy

 
Z "centrum" Śląska jest tam ok. 200 km. Czas dojazdu wynosi ok. 3 godzin. Pewnie nigdy tam nie byliście na nartach. Zresztą, gdyby nie nadzwyczajne okoliczności (nieważne jakie), też bym tam nigdy na narty nie pojechał. A jednak.
 
Pierwsza refleksja: mało śniegu. To znaczy mało w porównaniu z Beskidem Śląskim. Jakby nie naśnieżanie, byłoby kiepsko z warunkami na tej Palenicy. A trzymetrowych zasp ... nie ma.

Kiedyś Palenica była znana jako ośrodek z jedną z najostrzejszych tras. Ale trasa czarna już nie istnieje (powstały domki u jej ujścia), teraz są do dyspozycji w zasadzie trzy trasy:
  • czerwona o parametrach FIS, konkretnie dziś przeznaczona na zawody;
  • skomplikowana niebieska o długości 1800 m;
  • krótka trasa na Szafranówce, w zasadzie takie pole narciarskie do nauki.
    100_2950.JPG
Pierwsza niespodzianka przed przyjazdem: aplikacja PKLpass działa o wiele lepiej i przyjaźniej niż szczyrkowski Gopass. Zostawiłem sobie w domu kartę "pokrynicką" z zeszłego sezonu (tak naprawdę, to zapomniałem ją oddać), a dziś ona się bardzo przydała. Strona PKL-u wyraźnie informuje, jak można taką kartę zamienić na stałą i następnie przypisać do niej zakupione on-line produkty. Moim produktem był 1 dzień jazdy na Palenicy. Dodatkowym ułatwieniem jest, że można mieć wiele kart w posiadaniu, wystarczy do każdej z nich "zrucać" produkty. Czyżby państwowa od niedawna firma PKL zatrudniała lepszych informatyków, niż korporacja TMR? Zapłaciłem i zadziałało bez pudła. bez żadnej wizyty w ichniejszym "infocentrum".
2019-01-25%2B%25282%2529.png
 
Dzisiejsza wizyta była w miarę udana. Stacja nie porywa swoim rozmachem, ale na plus można zapisać totalny ... brak klientów. Kolejek nie było w ogóle. Po doświadczeniach Szczyrku to lekki szok, zwłaszcza, że trwają ferie małopolskie, czyli dla Szczawnicy miejscowe i kluczowe.
100_2889.JPG
 
Po pierwsze: wyciąg. Jest w miarę szybki, wyprzęgany, czteroosobowy i całkowicie ... wystarczający. Trasę wjazdu pokonuje w jakieś skromne 4 minuty. I jest to jedyne rzecz szybka i nieskomplikowana na Palenicy.
100_2892.JPG
 
100_2897.JPG
 
100_2901.JPG
 
 
Po drugie: trasa czerwona. Dostępna dziś do godz. 9:00 i po godz. 14:00. Po tym czasem zajęta na zawody. Ale udało się nią zjechać kilka razy. Jest naprawdę ostra.
100_2893.JPG
 
Więcej (i więcej zdjęć, w tym niebieska, Szafranówka) tutaj: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/pewnie-nigdy-tam-nie-jezdziliscie.html

 

Dnia 25.01.2019 o 20:28, pawelb91 napisał:

Oj jeździliśmy tam, i jeździmy często. Nie wrzucaj wszystkich z Małopolski że jeżdżą tylko po niebieskich trasach w Białce, co nie raz już pisałeś.
Sam dodawałem kilkukrotnie relacje z Palenicy w Szczawnicy. Aktualnie czekam na otwartą w pełni trasę Palenica I i doczekać się nie mogę. W tym sezonie wpadli na pomysł jej wynajmu pod treningi / zawody i odkąd działa (od 15 stycznia) to ciągle jest zamknięta lub otwarta jedynie przez 2 godziny. Aktualnie na grafiku do końca stycznia jest pozajmowana. Nie powiem irytuje mnie to już. Rozumiem że ktoś chce ją wynajmować na treningi i zawody ale codziennie? Powinni przeznaczyć na to jakieś wybrane dni a nie cały czas jak leci.

Co do "czerwonej" trasy Palenica I FIS. Średnio co 2 lata zmienia kolor. Raz czarna, raz czerwona. W tym sezonie padło na czerwoną. Rok temu była czarną. Spokojnie można ją uznać jako czarną. Zazwyczaj na niej pustki. Lubię to miejsce, choć przygotowywanie tej trasy często pozostawiało wiele do życzenia i nie jest to tylko moje zdanie.

Cóż, może w drugiej połowie lutego będzie w końcu trasa FIS otwarta.

 

Dnia 25.01.2019 o 20:48, pawelb91 napisał:

Kiedyś chodziły głosy o rozbudowie stacji na Palenicy na stronę Słowacką, później jakoś to się rozmyło, nie znam szczegółów. 
Był też pomysł budowy wyciągu i tras na Jarmucie - góra obok, którą bardzo dobrze widać z trasy rodzinnej, z charakterystyczną polanką i przekaźnikiem na szczycie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minut temu, surfing napisał:

Widzę że zarządzanie na Palenicy w Szczawnicy jest jak za komuny na COS Skrzyczne. Wtedy trasa FIS Skrzyczne zamknięta była prawie cały czas, w COS Szczyrk dopiero Kotowicz zrobił z tym porządek i okazało się trenować można z samego rana  bez zamykania trasy, a zawody w większości tak wytyczyć aby nie było potrzeby zamykania. FIS Skrzyczne zamknięte w całości można policzyć na palcach jednej ręki.

Z tego powodu w Szczawnicy nie byłem w tym sezonie ani razu i pewnie nie będę. Trasa FIS codziennie jest zamknięta przynajmniej do 11 a często i do 14 - 14:30, lub jest czynna dla "reszty" przez 2 godziny pomiędzy treningami. Chciałem się wybrać by od rana pojeździć na dobrze przygotowanej trasie a nie po zrytej przez trening czy zawody. 

Rozumiem że trasa jest na tyle dobra by organizować tam poważniejsze zawody czy treningi no ale nie codziennie.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj byłem, można było jeździć, warunki znakomite jak na odwilż.

W przyszłą sobotę Fis będzie zamknięty cały dzień - finały MPA.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
  • Create New...