Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Świątecznie i Nowo Rocznie na Chopoku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszedł czas na podsumowanie wyjazdu Swiątaczno-Nowo Rocznego na "moja świętą górę".

Wiem że moje opinie o warunkach na Chopku traktujecie trochę z przymróżeniem oka ale może i lepiej bo każdy kto czyta to forum to już wie (albo powinien) że "ja mam lasku ku Slovensku i Chopoku".

Wyjazd rewelacyjny! pod względem pogodowym bywało różnie bo Chopok to nie tylko wymagające trasy ale głównie kapryśna góra.

Na 7 dni: 3 dni totalny kataklizm (warto przeżyć wiatr 140km/h) a 3 dni piękna zimowa aura z temperaturami -14 do -4 i słoneczkiem! Narciarska bajka! Widoki po Babia Górę i chyba granicę Węgierską :) 

A nawiasem mówiąc,nie wiem gdzie oni mają te termometry na Chopoku? W Mikulaszu -11 a na stronie Jasnej Live -2 na Lukowej -5 a na Jasna Live +4 Szacun dla TMR info!!!

Moim zdaniem warunki na Chopoku są najlepsze (jak na tą porę) od kilku lat. Trasy przygotowywane perfekcyjnie. Od rana do 11-12 rewelacja. Po godzinie 13-14 degradacja i lód z kamieniami (dlatego zawsze ok. 14 jestem na parkingu) a parkować należy tak: 

park.jpg

Frekwencja: no i tu dużo mówić... po świętach nawet spoko ale trudno się dziwić. Chmury wisiały na Prehibie (czyli tylko dolne trasy) a na szczycie wiatr od 110 do 140 km/h ale spokojnie dało się pojeździć i to całkiem nieźle. Na Sylwestra przyjechały tłumy człowieków! ale można było stać w kolejkach...

kol1.jpg

albo wiedzieć gdzie i pojeździć bez kolejkowego horroru!

bramki.jpg

Każdy przyjeżdżając na narty powinien wiedzieć czego chce: pojeździć czy pozwiedzać i pooglądać widoki

CDN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek i środę spadło trochę śniegu. Na północy z 10 na południu około pół metra ale... nie ma co się cieszyć. Kolejne 4 dni słońca na południu spowodowały że jak wyjeżdżałem 01.01 pozostało poza trasami ze 20 :( niestety. 

@leitner pytałeś jak tam Wyhliadka w czwartek freerider'zy szaleli a w niedzielę wyglądała tak:

wyhliadka.jpg

Warunki na trasach: jak już pisałem w poście Chopok Jasna jak na grudzień REWELACYJNE ale żebyśmy się dobrze zrozumieli to moja opinia. 

Z rana po prostu ogień! twardo ale nie lodowo. Szybkość i bezpieczeństwo, trasy puste i perfekcyjnie przygotowane. Panowie ratrakowi praca na 5+ a może to ten nowy satelitarny system ratrakowania  (żart :)) a może jedno i drugie ale jest naprawdę wielka poprawa w porównaniu do poprzednich sezonów.

Twardy lodowy podkład zaczyna wychodzić około 12 (niestety duża frekwencja robi swoje) trzeba kontrolować trasę nawet na Redsterach. 

Sami zobaczcie na fotkach:

Pretakarska (1) od góry:

pre1.jpgpre2.jpgpre3.jpgpre4.jpg

Majova: 

maj.jpg

maj2.jpg

FIS "Królowa Północy" warunki super nawet do 15!

FIS2.jpgFIS4.jpgFIS5.jpg

Południe: Zjazdarska 33 (pod nową kolej) warunki super ale niestety w dolnej części (czerwonej) stała się trasa rodzinną i w godzinach późniejszych duża ilość uczących się i dzieci.

33.jpg33_1.jpg

Południe: Hotelowa i Treningowa - warunki super i mniejsza frekwencja.

tr_1.jpgtre2.jpg

I na koniec kilka widoczków ze szczytu które zawsze mnie powalają: 

w1.jpgwi2.jpgwi4.jpg

Szkoda było wracać... tym bardziej że w Nowy Rok frekwencja spadła prawie do zera i jeździło się pod bramki! :D ciekawe dlaczego 9_9 

PS. bramki Lucky - Nowy Rok godzina 8.15 

nowy_rok.jpg

Nowy Rok powinien być co sobotę!!! :D

PS. Nie wiem po co wracałem do Polski jak w czwartek znów tam będę :) 

 

Edytowane przez Gość
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że sezon temu o tej porze walczyłem o przetrwanie na Chopoku... 

Szkoda trasy 33. Taka fajna była, szeroka i pusta... Chociaż przyda jej się naśnieżanie. Właśnie - na tegosezonowych fotkach z Chopku wydaje się, że przez naśnieżanie trasa 33 zrobiła się węższa o kilka ładnych metrów. Jasiek, na serio tak jest czy mi się wydaje?

chop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leitner napisał:

.... Właśnie - na tegosezonowych fotkach z Chopku wydaje się, że przez naśnieżanie trasa 33 zrobiła się węższa o kilka ładnych metrów. Jasiek, na serio tak jest czy mi się wydaje? ...

Zjazdarska górna 33a (czarna część) jak na razie jest zawężona ponieważ 32 jeszcze nie działa a one się łączą w górnym odcinku ale czerwona 33 pozostała tak jak zawsze.

20161229_101117.jpg20161229_101247.jpg

 

10 godzin temu, kmarcin napisał:

Ale bajka !!! Fajnie, że wyjeździłeś się i chciało Ci się opisać co nieco i dodać trochę zdjęć, przez co nie mogę się już doczekać następnego wyjazdu :)

Wcale się nie wyjeździłem, bo to po prostu się nie da, tak samo jak nie da się wyspać na zapas :) Ja tam mógłbym zamieszkać na stałe. Kiedyś nawet mieliśmy taki plan z @johnnym, wybudować igloo na Kosodrevinie, ale jakoś wziął w łeb. 

A pisać też mi się nie chciało ale uważam, że będąc członkiem tej społeczności forumowej mam taki obowiązek! czy nie? 9_9

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jasiek napisał:

......ale uważam, że będąc członkiem tej społeczności forumowej mam taki obowiązek! czy nie? 9_9

Masz taki obowiązek :)

A twoja "laska" do tych Gór jest naprawdę wielka i to widać (na zdjęciach) słychać (w opisach) i czuć (ewryłer;)).

Dzięki i pozdrawiam serdecznie.

 

PS: tak mi się zdaje, że przez Ciebie będę musiał kiedyś na ten Chopok "hopsnąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MX5 napisał:

... mam pytanie jest szansa przyjażdżki na twoich K2.? planuje kupno i... jak nie to zrozumię ale wspólnego browara to nie :)

Browar spoko, K2 nie wiem o które Ci chodzi, mam 4 pary :D jedne nówki - dzieciątko mi przyniosło i są jeszcze dziewice ale już nie długo, jutro wyjazd.

Pozdrawiam

PS. Dalej na priva wysłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...