Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Waidring - Steinplatte


Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicz kmarcin swego czasu zamieścił bardzo fajną relację z wyjazdu w tamte okolice:

Mnie swego czasu baaardzo polecano Steinplatte, jako świetny ośrodek dla rodziny. A polecali ludzie, którzy się na tym znają bo z firmy Eurotours, która ma siedzibę w Kitzbuhel i jest prężnym operatorem turystycznym w skali europejskiej. Oczywiście narty to znaczna część ich biznesu. Relacja Marcina wydaje się potwierdzać tą rekomendację.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wujot napisał:

Być może dla dotychczasowych miłośników BT to byłby dobry ośrodek. Ale dla narciarza z minimalnymi wprost umiejętnościami to jest masakryczne nuda jest tam jedna trasa jako taka reszta ośle łączki.

Pozdro

Wiesiek

 

Wujot jest baaaardzo krytyczny wobec tego ośrodka. Ja tam z nim byłem jeden dzień i bardzo miło wspominam ośrodek, bo akurat był świeży opad.

Ze szczytu Steinplatte są dwie trasy czerwone i jedna czarna. Przy krześle Schwarzlofer mamy dwie fajne trasy czerwone. Reszta to rzeczywiście bardzo łatwe niebieskie.

Tak że 2 dni można tam pojeździć :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarioJ napisał:

 

Wujot jest baaaardzo krytyczny wobec tego ośrodka. Ja tam z nim byłem jeden dzień i bardzo miło wspominam ośrodek, bo akurat był świeży opad.

Ze szczytu Steinplatte są dwie trasy czerwone i jedna czarna. Przy krześle Schwarzlofer mamy dwie fajne trasy czerwone. Reszta to rzeczywiście bardzo łatwe niebieskie.

Tak że 2 dni można tam pojeździć :)

Jak to mówią, każda potwora znajdzie swojego amatora. ;) Arek też mówi, że nie jest najgorzej.

jakby w okolicy brakowało innych ośrodków to ewentualnie ale po co?

 

Pozdro

wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wujot napisał:

Jak to mówią, każda potwora znajdzie swojego amatora. ;) Arek też mówi, że nie jest najgorzej.

jakby w okolicy brakowało innych ośrodków to ewentualnie ale po co?

 

Ja tam nie wnikam po co, kontekst całości to sprawa pytającego.
Ktoś pyta to przedstawiam swoje zdanie o ośrodku :)
 

Mogą być różne powody że ktoś chce się tam wybrać: dzieci, tani nocleg, mało ludzi, bo jest mu po drodze, bo lubi nisko położone ośrodki, bo nie lubi dużych ośrodków, bo lubi przekraczać granice na nartach :)

Mario

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wujot napisał:

Być może dla dotychczasowych miłośników BT to byłby dobry ośrodek. Ale dla narciarza z minimalnymi wprost umiejętnościami to jest masakryczne nuda jest tam jedna trasa jako taka reszta ośle łączki.

Pozdro

Wiesiek

Pojechałeś :) w twojej skali to zdecydowanie tak .... na Pitztalu na górze wszyscy są pod wrażeniem  i po wyjsciu z gondoli ostroznie udają się się w lewo .... ty mijasz siatki i jedziesz w prawo pod gondolę ...... 

więc fakt w tym ośrodku patrząc twoją miarką są nudy.... 

Jak ktoś chce pojeżdzić w fajnym kameralnym ośrodku bez kolejek i nie jest typowym stachanowcem (100km dziennie / 30km przewyższenia) to jest to doskonały wybór na fajny wyjazd , tam nie ma tylko oślich łączek  ,wogóle się dziwie jest sporo dynamicznych tras ....dodając do tego ceny karnetów ..... ja bym polecił ten ośrodek dla ludzi którym się znudziła białka i jest za płasko  oraz  denerwuje ich lód na chopoku czy orczyki w szczyrku .... :D

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem tam kilka dni w 2013r. o czym wspomniał Cosworth i wszystko zależy od tego z kim jedziesz i czego oczekujesz Ty i Twoim współtowarzysze od tras i do czego byliście do tej pory przyzwyczajeni. Ja tam byłem z żoną, dla której płaskie, łatwe, niebieskie trasy to jest strzał w 10, bo jak już jest jakaś mocniejsza niebieska czy lekko czerwona, to śmierć w oczach widzi, no i generalnie nie jeździła przez kilka lat :D Był z nami też syn, który miał wtedy 5 lat, a który tydzień przed wyjazdem nauczył się skręcać, hamować pługiem i kontrolować mniej więcej tor swojej jazdy. Dla nich Waidring-Steinplatte było miejscem idealnym do jazdy ze względu na trasy, na to, że praktycznie wszędzie są nowe 6-8os. podgrzewane krzesła, a jak nie to 3os. starsze krzesła. Na teren do jazdy wjeżdża się gondolą. Mieszkaliśmy w Waidring, do dolnej stacji mieliśmy może ze 300 metrów, tak że robiliśmy tak, że sprzęt zostawiało się w schowku w budynku stacji. Ja wstawałem normalnie, jadłem śniadanie i z buta po sprzęt, tak żeby jedną z pierwszych gondolek wjechać na górę. Tam przez ok. 2 godziny sam pojeździłem sobie po czerwonych trasach ze szczytu, po fajniejszych niebieskich. Te trasy są naprawdę przyjemne, szerokie i można się solidnie wyjeździć na nich. a potem dojeżdżała do mnie na górę żona z dzieckiem. Do tego stopnia było to fajne, że nie potrzebowali mnie ani samochodu do dostania się na stację, zabrania sprzętu i wjechania na górę. Razem jak jeździliśmy już po niebieskich, to można było różnie konfigurować trasy przejazdu, tak żeby nie jeździć ciągle po tych samych trasach, z których każda ma ok. 2 km albo i więcej. 

I takie podsumowanie. Jeśli w waszych szeregach są sami początkujący, to ośrodek jest jak najbardziej ok, zwłaszcza że karnet Schneewinkel obejmuje jeszcze kilka pobliskich ośrodków w tym St.Johann przed Kitzbuhel, gdzie jest trochę ambitniejszych tras. Jeśli jeździcie na nartach lepiej niż początkujący, jeździcie dużo, lubicie zaliczać rózne trasy, itp. to szukajcie gdzie indziej, bo tu możecie się zanudzić tymi trasami, a do tego tak jak spojrzałem na warunki śniegowe, to sporo jest zamkniętych ze względu na małą ilość śniegu O.o

Mnie osobiście kuszą w Austrii dwa w sumie kameralne jak na Austrię ośrodki, które są dość blisko od Polski, a których trasy podobają mi się bardzo tak do pojeżdżenia, bo mi osobiście nie przeszkadza jazda po danej trasie kilka razy. Te ośrodki to Hochficht w Górnej Austrii  http://www.bergfex.pl/hochficht/ i Kreischberg w Styrii http://www.bergfex.pl/kreischberg/ 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kmarcin napisał:

W tą noc napadało ok 50 cm, a ma jeszcze sypać, więc warunki wszędzie powinny być świetne i wszystkie trasy czynne. Wrzuć potem jakieś zdjęcia i napisz kilka zdań o tym jak było.

Postaram się zmobilizować do jakiejś relacji.Zawsze mamy z tym ciężko bo nikomu  zwyczajnie nie chcę się  pstrykać zdjęć.Przydałby się fotoreporter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...