Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szpindlerowy Młyn


paluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj udało się dojechać na 12 do Szpindla.Drogi przejezdne, ale sporo aut ma łańcuchy.

Wczoraj wiał mocno wiatr i sporo wyciągów było zamkniętych więc jeździliśmy na Hromovce, dość sporo ludzi. Warunki śniegowe dobre.

Dziś od rana czyli od 8:30 jeździłem na Hromovce na czerwonej trasie, jest ciekawsza niż płaska niebieska. Znowu wieje mocno wiatr i jest zimno. Piotr zamknięty.

O 12 skibusem pojechaliśmy na Medviedin. Tam też spore kolejki. Trasy dobrze utrzymane, śniegu bardzo dużo, ale jakiś taki tępy śnieg.

Jutro rano zacznę od Labskiej. Jutro wstawie trochę fotek, bo jest tak zimno że nie chciało mi sie wyjmować telefonu :)

 

Pozdrawiam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano o 8:30 na miedviedin było -16 i słońce. Mieliśmy przez niedźwiedzia jechać na Labska ale nie wiedzieliśmy za bardzo jak i zostaliśmy na miejscu, szkoda nam było świetnych warunków. Trasy swietnie przygotowane, poranny sztruks. Zarówno niebieska szeroka przy orczyki, świetna do nauki jak i czerwone. Ogólnie na niedźwiedziu podobało nam się bardziej niż na Hromowce. Szybko robiło się zimno i co 3-4 zjazdy ogrzewaliśmy się w knajpie. Po 11 więcej ludzi, na dole ok 8 minut czekania do kanapy.
Dzis nie było wiatru i cały ośrodek był otwarty. Jutro rano bezpośrednio skibusem na Labska, jestem ciekaw jak tam jest.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wczoraj wróciłem i śniegu multum, samochód miałem zasypany prawie po sam dach. Nie pamiętam ,żeby w Spindlu i okolicach o tej porze kiedykolwiek były takie warunki śniegowe. Paluk, żeby dostać się z Medwedina na Łabską musisz zacząć zjazd trasą 13b i jak dojedziesz do areny biegowej będziesz miał rozwidlenie tras w dwóch kierunkach, wtedy wybierasz trasę na prawo i po około 8 minutach będziesz na Łabskiej. Podobnie możesz wrócić tylko wtedy jest trochę podbiegów i warto posiadać umiejętność biegania na zjazdówkach techniką łyżwową i podchodzenia tzw. jodełką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W najblizszy czwartek wybieram sie do szpindlerowego mlyna na kilkudniowy wypad na narty. Jako,ze bedzie to moj pierwszy wyjazd autem w gory mam pewne obawy co do warunkow na trasie. Jak wygladaja warunki na drogach,czy konieczne sa lancuchy i czy dojazd do niektorych hoteli usytuowanych na wzniesieniach jest faktycznie tak problematyczny? Z gory dziekuje za rady i przepraszam za maly offtopic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mwsky napisał:

Jak wygladaja warunki na drogach,czy konieczne sa lancuchy i czy dojazd do niektorych hoteli usytuowanych na wzniesieniach jest faktycznie tak problematyczny? 

Główne drogi krajowe w Czechach są czarne, ale wszystkie drogi odchodzące od nich w kierunku poszczególnych dolin np. do Spidla są pokryte śniegiem i trochę posypane piaskiem i kamieniami, więc można przejechać bez łańcuchów. Natomiast już drogi do hoteli prowadzące pod górę to ciężko będzie Ci pokonać bez łańcuchów albo napędu na 4 koła. Oczywiście może uda Ci się podjechać bez łańcuchów ale po co ryzykować, już widziałem kilka samochodów w Czechach, które zsunęły się ze skarpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za cenne wskazówki!

Będę nocował w hotelu Svaty Hubert. Z tego co pokazuje mapa google wywnioskowałem,że może on być na górce dlatego chyba lepiej będzie nie ryzykować i zostawić auto na jakimś parkingu w centrum i dojechać taksówką bezpośrednio do hotelu.  Czy w centrum nie będzie problemu ze zlokalizowaniem jakiegoś parkingu płatnego/lub hotelowego-jakieś sugestie? Jeszcze raz dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko stwierdzić. W hotelu mamy śniadania, obiady kupujemy w hotelu i za 2 osoby dorosłe + 2 dzieci wychodzi ok 80-90 zł, z piwem ok 100. Plus piwo na stoku i kolacja robiona samemu to jakieś 150-200 zl dziennie na jedzenie i picie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano -8 i bez wiatru. Taryfa na Labska i brak ludzi przy wyciągu. Jeździmy do 12. Cała trasa pokryta 5-7 cm świeżego puchu, bardzo fajnie miękko się jeździ, dzieci i my zachwyceni. Dobra trasa dla słabiej jeżdżących. Po dwóch zjazdach i rozeznaniu terenu zaczynamy coraz bardziej zjeżdżać z trasy. W końcu jeździmy miedzy drzewkami i domkami co sprawia dzieciakom mnóstwo frajdy, a i ja nie przypuszczałem ze tak dobrze będę się bawił, po prostu banan na twarzy non stop. Mój kijek długości 120 cm cały chował się w puchu, tyle śniegu poza trasa. O 12 kończymy i wracamy do hotelu. Moim zdaniem najbardziej udany dzień i świetna trasa na początki offpiste.

Jutro rano jazda do 12, obiad i powrót do domu. Szkoda wracać.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 11:35, Mwsky napisał:

Dzięki serdeczne za cenne wskazówki!

Będę nocował w hotelu Svaty Hubert. Z tego co pokazuje mapa google wywnioskowałem,że może on być na górce dlatego chyba lepiej będzie nie ryzykować i zostawić auto na jakimś parkingu w centrum i dojechać taksówką bezpośrednio do hotelu.  Czy w centrum nie będzie problemu ze zlokalizowaniem jakiegoś parkingu płatnego/lub hotelowego-jakieś sugestie? Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Svaty Hubert jest przy ul. Okruzny, mieszkaliśmy kiedyś po sąsiedzku. Dojazd od strony Medvedina boczną ulicą dość ostro pod górkę, ale prosto, bez zakrętów i niezbyt daleko. Proponuję wjechać pod pensjonat na łańcuchach i nie ruszać auta z parkingu hotelowego przez czas pobytu. Zjazd pod Medvedina możliwy na nartach spod hotelu, powrót na nogach. Nie jest daleko.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Svaty Hubert jest przy ul. Okruzny, mieszkaliśmy kiedyś po sąsiedzku. Dojazd od strony Medvedina boczną ulicą dość ostro pod górkę, ale prosto, bez zakrętów i niezbyt daleko. Proponuję wjechać pod pensjonat na łańcuchach i nie ruszać auta z parkingu hotelowego przez czas pobytu. Zjazd pod Medvedina możliwy na nartach spod hotelu, powrót na nogach. Nie jest daleko.

Bardzo dziekuje,znacznie ułatwi mi to dojazd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis o 8:30 na Hromovce -7 stopni i brak wiatru. Ludzi mało. Jeździmy na czerwonej na Piotrze i niebieskiej, oraz na czerwonej na Hromowce. Niestety jeździmy tylko do 10 bo żona dzwoni ze samochód nie pali, przez cała noc paliło się światełko w środku które zapaliły chyba dzieci. Po ok 6 zjazdach wracamy z córka do hotelu szukać kabli i kogoś do pomocy przy uruchomieniu auta. Pewien miły facet z Polski pomaga nam i "pożycza" prądu. Jeśli czyta ten post to jeszcze raz dziękuje. Przed 12 pizza w knajpce i powrót do Polski. Tym razem drogi czarne i szybko wracamy do domu.
Miły, ale krotki wyjazd. Dzieci zobaczyły prawdziwa zimę. Bardzo fajny ośrodek i mili Czesi. Zaskoczyło mnie dość tanie jedzenie w knajpkach. Ośrodek bardzo klimatyczny, przydałoby się doinwestować Labska.
Polecam każdemu Szpindla

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku (na następny sezon) mają postawić 4-osobową wyprzęganą i używaną kanapę  Horní Mísečky – Medvědín.

Kiedyś miałem jechać do Szpindla, ale ostatecznie trafiłem na Chopok. Ze zdjęć wynika, że trasy są dość długie i ciekawe. Pewnie warto będzie kiedyś tam wpaść. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kanapa bardzo by się przydała. Domyślam się ze ma zmienić orczyk. Polecam jeszcze w knajpce "gruszkowke" - jakby bimber z kawałkiem gruszki w kieliszku. Nie wiem czy to lokalny specjał , ale bardzo dobre. Najlepsze w knajpce na niedźwiedziu przy trasie czerwonej (po 80% trasy, po prawej stronie).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kanapa bardzo by się przydała. Domyślam się ze ma zmienić orczyk. Polecam jeszcze w knajpce "gruszkowke" - jakby bimber z kawałkiem gruszki w kieliszku. Nie wiem czy to lokalny specjał , ale bardzo dobre. Najlepsze w knajpce na niedźwiedziu przy trasie czerwonej (po 80% trasy, po prawej stronie).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paluk napisał:

 Polecam jeszcze w knajpce "gruszkowke" - jakby bimber z kawałkiem gruszki w kieliszku. Nie wiem czy to lokalny specjał , ale bardzo dobre


 

Shot powszechnie znany w ośrodkach w Alpach. Często pod nazwą np. Wiliams od gatunku gruszki. W Czechach często nazywa się po prostu Hruska. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, paluk napisał:

Taka kanapa bardzo by się przydała. Domyślam się ze ma zmienić orczyk.

Orczyk i ten krótszy poniżej niego - kanapa ma mieć długość 1300m.

Jednak dopiero po połączeniu obydwu ośrodków (a jest to w planie - przez Hromovkę), będzie to równorzędna konkurencja dla Chopoka i Szczyrku.

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...