Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szpindlerowy Młyn


paluk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki serdeczne za informacje o 6 latkach i sali zabaw. Jeździłem na Piotrze i nie wiedziałem o tej sali. Można będzie skorzystać.

Sanki to pewny punkt programu z dziećmi. Też liczę że z synem zjedziemy z tej niebieskiej na Piotrze.

Hotel mam na małym wzniesieniu, 2 lata temu podjechałem bez łańcuchów i może w tym sezonie też wjadę, ale w bagażniku w razie czego będą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sala zabaw jest w okrąglaku za punktami gastro tam przy kanapie dwu-osobowej. Świetna sprawa obsługuje to miła Czeszka:)

Co do łańcuchów to byliśmy świadkami jak na drodze do stacji Św. Piotr jedno auto zaczęło "ześlizgiwać" i uderzyło w pieszych, na drodze pod małą warstwą śniegu była szklanka... Dzisiaj drogi już w o wiele lepszym stanie. Też uważaj z parkowaniem w centrum, jednego popołudnia widziałem samochody z blokadami kół i to była większa ilość 4-5 sztuk.

Ps. Nasza córa to mega niejadek ale wcinała na potęgę gofry (jedne jedyne znaleźliśmy w budce w centrum przy mostku na przeciwko poczty)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszego dnia ze względu na córkę kolegi dawałem moją córę do szkółki Yellow Point na przeciwko Hromówki (po drugiej stronie drogi). Jeden instruktor na dwie dziewczynki na takim placyku z taśmą. Dla mojej było to za łatwe a córka kolegi narzekała, że był problem z komunikacją (instruktorka nie mówiła po Polsku). Na pewno w SKOL MAX mają jakiegoś instruktora mówiącego po Polsku. Jak pytałem to musiałbym czekać na niego dwie godziny więc dziewczynki poszły do Yellow Point. Jak młody u Ciebie coś tam jeździ to bierz go normalnie na stok. W SKOL MAX można brać jedną godzinę nauki a Yellow  Point minimum dwie godziny.

Drugiego dnia na narty już tylko wychodziła moja córa, reszta dzieci gorączka. Pogoda była kiepska, niebieska kanapa wyłączona, ogólnie bardzo wiało więc zabrałem córkę na talerzyk Svatý Petr - Horal łagodny stok 300 metrów. Ten talerzyk mieliśmy 200 metrów od hotelu. Tam trochę pojeździliśmy razem, trzeba tylko uważać na ten talerzyk bo raz córkę przy starcie mocno szarpnął tak, że wylądowała na plecach. Po tym już córa wjeżdżała na moim kolanie.

Trzeciego dnia postawiłem na swoim i zabrałem córkę na niebieską kanapę (trochę było ciężko żonę przekonać :). Wjazd i zjazd z kanapy bardzo przyjemny bez żadnych przygód. Z góry zjazd tak, że ja jechałem pierwszy córka za mną i na końcu jeszcze żona :) Na trasie mieliśmy ze dwa małe marudzenia ale zjechaliśmy. Ze względu na te chore dzieci kolegi które siedziały w hotelu córka cały czas chciała z nimi się bawić więc narty zbytnio ją nie interesowały. Na pewno inaczej by to wyglądało gdyby cała trójka razem wychodziła.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jezdziłem w niedzielę

Dojazd głównymi drogami bez problemowy

Łańcuchy przydadzą się jak masz hotel lub kwaterę gdzieś w bocznej drodze,tam jest odśnieżone ale do białego

Czesi nie sypią solą tak jak u nas,dlatego jest biało na drogach i musisz dla bezpieczeństwa zabrać łańcuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W Szpindlu byłem i ja od niedzieli 27 stycznia do 1 lutego.

Dojazd bez problemu bez łańcuchów.

W niedzielę jazda wieczorna na Hromovce. Bez kolejek, mało ludzi.

W poniedziałek jeździmy na Piotrze od 8:30. Rano bez kolejek.

IMG_0183.thumb.JPG.240602c79e6bd08171c715579c89cd3f.JPG

Syn z instruktorem 1,5 godz. później z nami.

Na górze lekka mgła, na dole dobra widoczność. Do godziny 10:30 ludzi mało. Potem jakieś 5-10 min czekania. Na trasie niebieskiej trochę narciarzy jest, czerwona mniej, czarna luz.

IMG_0185.thumb.JPG.47913126ffb5622fa3cbd14f1e7548c8.JPGIMG_0187.thumb.JPG.56748d32c105f61a4b47f7ff0c18c698.JPGIMG_0188.thumb.JPG.7b63827e1839201c7a31e0d8e9a3b7ad.JPGIMG_0189.thumb.JPG.4812ebc9c26a19e16efe74b2fff7a471.JPGIMG_0193.thumb.JPG.73a23bdd50f5549a8d7057887df4af13.JPGIMG_0194.thumb.JPG.2690f5bedaa5d5fb29237ce7532aae58.JPGIMG_0196.thumb.JPG.6ff80bc2af720bfa3238c76e6506bfed.JPG

Wtorek to samo. Piotr i Hromovka. Temp około -3 stopnie. Mały wiatr. Od 8:30 do 10:30 luz, potem trochę ciaśniej. Po południa jedziemy na Medvedin i tam mało ludzi ale praktycznie wszędzie odsypy. Brak kolejek do wyciągu.

IMG_0199.thumb.JPG.dfc79d9d42c78f1446dac904d4b59cc5.JPGIMG_0200.thumb.JPG.a6babe778670ec50d8f7ffe482e2a1ab.JPGIMG_0207.thumb.JPG.a0b76b41de1d58dc3d6c3cbf9a3f17ae.JPG

Środa Ponownie z rana na Piotrze. Zaliczony rozstawiony gigant. Niestety zamknięta zostaje czarna trasa poniżej giganta, chyba już na puchar świata. Mocno naśnieżali ten odcinek. Można było zjechać tylko bokiem pod dwu osobowym krzesłem.

IMG_0209.thumb.JPG.e17e2052e509ba9f1a688e4171e1b36a.JPGIMG_0210.thumb.JPG.6a9543e18f38a4d5483383678d479e82.JPGIMG_0211.thumb.JPG.1694f3fdd8aa46304fcd7b10bd2795e8.JPG

W czwartek jeździłem od 9 do 13 na Labskiej. Luźno, bez kolejek a i na trasie mało osób. 

IMG_0227.thumb.JPG.ae795249097bd5543e96f41830a82e48.JPGIMG_0228.thumb.JPG.100c5639828367aca56665c151af2c54.JPG

Niestety przez cały wyjazd nie działała moja karta gopass. Reszta ekipy nie miała problemu, a mnie nie przepuszczało na bramkach. 

Miła pani z kasy dała mi zastępczą kartę i do końca wyjazdu to jej używałem. Rok temu w Szczyrku nie miałem problemów.

W piątek przed wyjazdem pojechałem z dziećmi na Sankarską Drahę. 

Bardzo fajny zjazd sankami. Trzeba tylko mocno hamować gdy są znaki stop. Kilka razy wjechaliśmy w siatki i zaspy.

Sanki szybko nabierają prędkości. Niestety nie wziąłem gogli i podczas hamowania śnieg wpadał mi w oczy. Dzieciom warto wziąć kask.

Za jedne sanki zapłaciliśmy 270 CZK.

Po sankach powrót do domu.

Mogę polecić świetną knajpę w centrum naprzeciwko punktu medycznego, Ceska Hospoda. Pyszne jedzenie.

 

IMG_0197.JPG

  • Like 10
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od wczoraj jeździmy w Szpindlu. Wczoraj na Medvedinie. Ludzi dość mało jak luty. Szczyt w chmurze przez większą część dnia, dołem śnieg dość lepki, ale praktycznie bez odsypów. W sumie super, jak na pierwszy dzień. 

Dzisiaj po nocnych opadach śniegu na wielu trasach można było poćwiczyć off-piste, a potem jazdę na muldach. Zaliczylem dwie gleby w zaspach, ale mało widowiskowe. Chwilami wiało tak, że na czerwonej FIS nie byłem pewien, czy jadę w dół, czy w górę. Na szczęście praktycznie wszystkie wyciągi chodziły, tylko podwójne krzesełko dopiero od południa. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak kto jest z małymi wnukami albo małymi dziećmi, to fajne są zjazdy na pontonach na Bedrzichowie, idąc prosto w górę od hotelu Jelinek.  Obok  mają łączkę do zjazdów na sankach i talerzykach 

A najlepsza czekolada na gorąco w ośrodku jest w Bistro po prawej stronie od startu kanapy na Medvedin od strony Szpindla. 😁

Dzisiaj ma być troszkę poniżej zera i bez opadów, to może uda się zrobić jakieś fotki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, prognozy prognozami, a śnieg śniegiem. Dobrze że dzisiaj już nie taki lepki. W sumie jazda była fantastyczna, chyba że komuś przeszkadza wicher ze śniegiem prosto w mordę. Do okolo 10:00 dało się pojeździć na Św. Piotrze na 6-os Leitnerze bez stania, a potem, tak samo jak MAIKEL 1977 przeskoczyłem na stare krzesełko. Łydkę mam dobrze obitą, ale brak kolejek bezcenny.  Po południu ruszyłem na biegówki. Na początek niecałe dwie godziny łatwiutką trasą wzdłuż Łaby, ale i tak myślałem, że skonam w tym lesie. Gdyby nie to, że z powrotem miałem ciągle z góry, nie byłoby ratunku.  A jeszcze przed wyjazdem przekonywałem syna, że instytucja treningu przed nartami jest przereklamowana. Głośno odszczekuję 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MAIKEL 1977 napisał:

Nie wiem jak tam jest  teraz , kiedyś jak bywałem w SCyrku to nie pamiętam żebym stał dłużej niż 5 minutO.o

Serdecznie zapraszam zatem. Przygotuj się tylko na nowe doznania, bo (jak to śpiewał Dylan: For the times they are a'changin' :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kończymy tydzień w Szpindlu. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Ludzi sporo, zwlaszcza przy ladnej pogodzie, ale tego się spodziewaliśmy. Dobór wyciągów i tras w zależności od godziny pozwalał unikać stania dłużej niż 5 minut. Mimo tłoku na niektórych odcinkach i czasami nielekkich warunków śniegowych widzieliśmy niewiele zderzeń lub poważniejszych upadków. Wczoraj, na koniec pobytu, bardzo przyjemny akcent: od rana dobrze zmrożony, wyratrakowany śnieg pod nartami, który utrzymywał się długo, mimo że na niebie lampa przez cały dzień. Uruchomili także slalom z darmowym pomiarem czasu na Św. Piotrze (czerwona FIS). Osrodek jest bardzo fajny dla biegaczy i nienarciarzy albo zmęczonych nartami, bo maja wiele atrakcji. Skibusy punktualne, choć mogłoby być ich więcej, szczególnie na zielonej linii (rano nie dało się wsiąść na najbliższym przystanku, pozostawal spacer na Hromowke lub samochód).  Wielką zaleta jest bliskość z wielu rejonów Polski, szczególnie jeśli podróżuje się z dziećmi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Drugi utwór to Lamisee - hello.

 

Tak to Łabska. Bardzo lubię tą trasę, w drugiej połowie nie można odróżnić gdzie jest trasa a gdzie podwórka :)

Czerwone spodnie to córka, 9 lat.  Niestety przedostatniego dnia żona uszkodziła kolano (prawdopodobnie zerwane więzadła ACL i MCL.). więc za rok pewnie pojadę tylko z dzieciakami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...