Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szpindlerowy Młyn


paluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

Hej,

W Szpindlerowym byłam raz (szalenie mi się spodobał), a teraz myślę o powrocie, ale z dziećmi, dla których to byłby de facto pierwszy rok nauki jazdy na nartach.

Pytanie: czy Szpindlerowy to dobry pomysł? (dla 5 i 3 latków) -chodzi mi o polskich instruktorów,odpowiednio łagodne trasy i o ciekawe zajęcia poza nartami

alternatywą dla mnie jest Białka Tatrzańska, którą znam (mam wrażenie) na wylot ;) i mam wrażenie, że to opcja wygodniejsza dla dzieci (no ale dla mnie ciut przy-niebiesko-krótka ;) )

 

dajcie znać, co o tym sądzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej masz opis mojego wyjazdu rodzinnego z tego roku (styczeń). Byliśmy we dwie rodziny z trójką dzieciaków 5-6 lat i w tym sezonie robimy powtórkę. Do nauki są taśmy, talerzyki i super łagodna trasa 2,7 km na św. Piotrze. Instruktorzy polskojęzyczni są ale trzeba poszukać no i cenny dosyć wysokie (może warto jakieś przedszkole wykupić). Fajną sprawą jest też sala zabaw przy kolejce św Piotr można tam dzieciaka zostawić pod opieką i samemu jeszcze z godzinę pojeździć.Po nartach polecam zjazd na sankach trasą 4 km. Dla takich dzieciaków duża frajda (dla rodziców też dobra zabawa). Jest jeszcze jakiś mały aquapark ale my nie korzystaliśmy. Jeśli szukacie hotelu to polecam Zatisi. Hotel pod rodziny, duże pokoje i hotel posiada dwie duże sale zabaw dla dzieci a przy tym bilard i kręgle a cenowo jeden z tańszych.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

bylem 19-21 Grudnia po raz nie pamiętam juz który. otwarrte Hromovka 1 plus plus Swiety Piotr, tutaj warto zaczac rano 8.30 dobry twardy stok bez muld do jakiejs 12tej. pozniej akceptowalna jazda do 14tej. czy mozna sie najezdzic? jasne, ze tak zerowe kolejki do wyciagu do 11tej a pozniej moze stanie na minute dwie.

Na Niedzwiedziu otwarte dwa wyciagi krzeselkowe i dwie trasy. tam od rana a byla to niedziela (wczesniej jezdzilem w sobote i piatek, szczegolnie piatek mniej osob)

tam mimo lepszej pogody stoki wystarczyly na max 3 godziny, ale to raczej wina natezenia ludzi.

Szpindlerowy jak zwykle sie sprawdzil, mimo pogody momentami na plusie 5 stopni i braku przymrozkow w nocy.

nie wiem jak oni to robia ale maja zawsze najlepiej przygotowane stoki w calych Czechach i swoisty mikroklimat ktory im  w tym pomaga

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 10:15, mikegolf napisał:

Czy w Szpindlerowym są jakieś stoki nadające się do nauki dla osob zaczynających od 0? Na mapie ośrodka nie znalazłem nic zielonego. 

Może jakies ośle łączki nienależące do głównego ośrodka,  w miejscowości i okolicach? 

są zdecydowanie, Horne Miseczki, to jest po drugiej stronie Niedzwiedzia. zdecydowanie polecam uczylem tam na nartach juz dwie osoby od zupelnego zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 10:15, mikegolf napisał:

Czy w Szpindlerowym są jakieś stoki nadające się do nauki dla osob zaczynających od 0? Na mapie ośrodka nie znalazłem nic zielonego. 

Może jakies ośle łączki nienależące do głównego ośrodka,  w miejscowości i okolicach? 

Zobacz talerzyki oznaczone na mapie Slovan i Harmony (7 i 9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obok Miedviedin jest aquapark. Poza tym może szkółka narciarska, zjazd sankami mający około 3-4 km długości (tylko pamiętaj o kasku i goglach, przy hamowaniu śnieg sypie w oczy dzicka). Za hotelem start gdzie mieszkaliśmy była spora górka na sanki oraz tor do zjazdu na oponie. W hotelach zazwyczaj jest sala zabaw dla dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być jeszcze malutkie lodowisko nad Łabą idąc od centrum w stronę Medvedina. Zjazdy na oponie, o których pisze Paluk, są super atrakcją dla maluchów - sprawdzaliśmy w ub. roku z wnukami w wieku 3 i 5 lat. Jeżdżą też konne sanie (start w centrum przy mostku na Łabie), ale nie korzystałem ani nie pytałem nigdy o ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przed wyjazdem nie znaleźliśmy dłuższej pojedynczej wypowiedzi dla początkujących na snowboard jadących do Szpindlerowego, a to forum znaleźliśmy dopiero w późniejszym terminie, więc wklejam swój opis - może komuś się przyda, może tym razem Google szybciej znajdzie ten topic.

 

Co do samych warunków (dzisiaj wróciliśmy) - przez ostatni tydzień było różnie. Dużo pomagało sztuczne naśnieżanie. Za dnia ciągle było na plusie (2-6 stopni), w godzinach popołudniowych 15-17 często padał deszcz. Dzisiaj, jak na złość, temperatura spadła w mieście do 0 stopni i żegnał nas pięknie sypiący śniegowy puch. Niemniej, Medvedin i Svaty Petr dały radę przez wszystkie dni - może za wyjątkiem początku "2" z Svaty Petr, gdzie w nocy nie padał śnieg, a jedynie zamroziło stok i do momentu połączenia z 1a było masakrycznie.

 

Opis na stan ośrodka z lutego 2020. Nasza dwójka osobiście preferuje snowboard i na tym się skupiliśmy. Nasz poziom to początkujący i średniozaawansowany. Dla mega początkujących polecamy Medvedin; trasę 13a (dość stromą, pomiędzy niebieską i czerwoną, do przeżycia) i 13b (momentami płasko na tyle, że trzeba się wspomóc lub na chwilę odpiąć, stosunkowo wąsko, ale bezpiecznie ze względu na nachylenie). Można tam postawić pierwsze kroki z deską, o ile warunki pogodowe są odpowiednie - brak sztucznego naśnieżania, więc bez świeżego śniegu bywa ślisko i twardo! Dla osób, które już potrafią jakkolwiek hamować i chcą się bardziej rozwinąć bez tracenia czasu na płaskie trasy - wyciąg Svaty Petr z trasą 2. Początek delikatnie trudny, ze specyficznym nachyleniem stoku - tam ewentualnie na tzw. "bananka" (szczególnie jak pogoda nie służy i ten fragment zamarznie bez świeżego śniegu), bo już przy łączeniu się z wyciągiem Hromovka (z trasą 1a, ale gdy 1a oddziela się od 2 mamy fragment czerwonego 1a, co może być dla niektórych równie uciążliwe jak początek 2 z Svaty Petr) mamy sztuczne naśnieżanie oraz idealne połączenie nachyleń na stoku. Obydwoje na trasie 2 rozwinęliśmy swoje umiejętności na desce, więc w pełni polecamy trasę. Zarówno wyciąg Svaty Petr i Hromovka będą odpowiednie dla początkujących. Przy wyciągu Svaty Petr dobre jedzenie i napoje, honorują GoPass do zniżek i zbierania punktów, a z góry można też zjechać trasą dla bardziej zaawansowanych. Cały ośrodek (miejscowość) jest dobrze skomunikowana autobusami, więc można zostawić swoje auto na parkingu hotelu i nie przejmować się ewentualnymi trudnymi warunkami na drodze. Przy wypożyczalniach radzimy nie sugerować się jedynie ceną; osobiście wybraliśmy Yellow Point, znacznie droższy od konkurencji, ale ze znacznie lepszym sprzętem, a przynajmniej to co nam zaproponowano.
 
Dużo osób; na mieście nie robiło to problemu, ponieważ restauracji i lokali jest dużo, ale na stoku chwilę się czeka w kolejce na wyciąg, jeżeli pogoda jest sprzyjająca. Ceny na 2020 są inne jak pamiętałem to z okolic 2015, tj. mniej korzystne na dzień dzisiejszy - Czesi poczuli, że ośrodek ściąga turystów - trzeba zabezpieczyć się w korony czeskie; na miejscu niekorzystne kursy w kantorach, nie wszystkie lokale akceptują płatność kartą (wtedy byłby mniejszy problem), a wyjście do lokalu to okolice 1000 CZK na dwie osoby (główne danie, piwo, deser).

szpind_booking_1.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozważam wypad. Lubię jednak, a szczególnie moja żona urozmaicenie, bez kombinacji ze busami i ściąganiem nart. Rozumiem że Medvedin z Hromovka/sveti Petr nadal nie skomunikowane? Jedynie biegowo Medvedin - Hromovka bez drogi powrotnej?

Horni Miceky - Labska też tylko w jedną stronę?

A 5 do Sveti Petr też odcięta narciarsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lika napisał:

Rozważam wypad. Lubię jednak, a szczególnie moja żona urozmaicenie, bez kombinacji ze busami i ściąganiem nart. Rozumiem że Medvedin z Hromovka/sveti Petr nadal nie skomunikowane? Jedynie biegowo Medvedin - Hromovka bez drogi powrotnej?

Horni Miceky - Labska też tylko w jedną stronę?

A 5 do Sveti Petr też odcięta narciarsko?

pierwsze pytanie -tak

drugie pyt.-tak

trzecie pyt.-tak

czwarte pyt.-nie

Rozważ wypad.:) Szpindel jest teraz b.drogi. Pamiętaj,że przejął go TMR...powodzenia.:)

 

Edytowane przez Annaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy PEC - Cerna Hora?

Rozważam wyjazd trzydniowej jazdy na week. Biorę pod uwagę jeszcze Jasna-Vysokie Tatry, tylko nie wiem w jakiej konfiguracji. W Tatranskiej Łomnicy jeszcze nie byliśmy. Czerwone/niebieskie 50/50. Czarna co najwyżej jako wisienka.

Miała być Austria....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lika napisał:

Lepszy PEC - Cerna Hora?

Rozważam wyjazd trzydniowej jazdy na week. Biorę pod uwagę jeszcze Jasna-Vysokie Tatry, tylko nie wiem w jakiej konfiguracji. W Tatranskiej Łomnicy jeszcze nie byliśmy. Czerwone/niebieskie 50/50. Czarna co najwyżej jako wisienka.

Miała być Austria....

Nie wiem czy lepszy. Janskie+Pec są to fajne ośrodki poza szponami TMR tyle i aż tyle... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lika napisał:

 

Rozważam wyjazd trzydniowej jazdy na week. Biorę pod uwagę jeszcze Jasna-Vysokie Tatry, tylko nie wiem w jakiej konfiguracji. W Tatranskiej Łomnicy jeszcze nie byliśmy. Czerwone/niebieskie 50/50. Czarna co najwyżej jako wisienka.

Na te czerwone trasy w Łomnicy nie napalaj się specjalnie. To nie są klasyczne trasy zjazdowe, gdzie stajesz na górze i tniesz w dół patrząc, czy jest bardziej czy mniej stromo. Dla mnie to bardziej łączniki góra dół pozakręcane jak Wielka Pętla Bieszczadzka. Do tego nie znam szybciej degradujących się tras i zależnie od pogody większego muldowiska lub lodowiska w krótkim czasie po otwarciu ośrodka. Moim zdaniem dla dobrze jeżdżących do Łomnicy warto jechać ze względu na Francuską Muldę, a dla mniej zaawansowanych z powodu fajnych i zróżnicowanych tras niebieskich poniżej tzw. startu. Czerwone trasy wyglądają dobrze tylko na mapach ośrodka. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tresor napisał:

Na te czerwone trasy w Łomnicy nie napalaj się specjalnie. To nie są klasyczne trasy zjazdowe, gdzie stajesz na górze i tniesz w dół patrząc, czy jest bardziej czy mniej stromo. Dla mnie to bardziej łączniki góra dół pozakręcane jak Wielka Pętla Bieszczadzka. Do tego nie znam szybciej degradujących się tras i zależnie od pogody większego muldowiska lub lodowiska w krótkim czasie po otwarciu ośrodka. Moim zdaniem dla dobrze jeżdżących do Łomnicy warto jechać ze względu na Francuską Muldę, a dla mniej zaawansowanych z powodu fajnych i zróżnicowanych tras niebieskich poniżej tzw. startu. Czerwone trasy wyglądają dobrze tylko na mapach ośrodka. 

To prawda :)

Tak czy siak czerwone kończą tak jak na zdjeciu, a to jeszcze w miarę szerokie i łagodne miejsce ;)

(zdjęcie z marca ub.r.)

Screenshot_20200303_150639.jpg.189247c69bc34c2038993075de6a9bc0.jpg

  • Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...