Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jeździł ktoś z Was na Rossignol HERO ST TITANAL i na Ti-RACING R21 ? Jakie różnice ?


kozbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeździł ktoś z Was na Rossignol HERO ST TITANAL i na Ti-RACING R21 ? Jakie różnice ?

Mam teraz Rossignol ST TITANAL i ta narta jest rewelacyjna , ale myślę intensywnie nad Rossignol ST Ti RACING , bo to ta sama narta tylko z inną "lepszą" płytą.

Chciałbym usłyszeć opinię kogoś kto testował te dwie narty.  Co się zmienia przy tej płycie?

Dzięki wielkie z góry za pomoc w wyborze.

Pozdr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hero ST Ti  jezdzilem  i dla mnie to mega narta. Tej drugiej nie maialem okazji.

Narty sa identyczne poza wiazaniai .

Tu porownanie parametrow    http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,rossignol,hero-elite-st-ti,7353,porownanie,1.html

Dlaczego chcesz przejsc na te drugie ?

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Porównanie parametrów " pokazuje że narty są identyczne....  jest po prostu ogólnikowe, bez szczegółów. Tak że to nic nie mówi.

Te narty (TITANAL i Ti-RACING) mają inne płyty ale te same wiązania (AXIAL 3) .   Nie wiem jakie wiązania miałeś przy swoich nartach ale ja mam kupione w lutym 2016 roku w Niemczech i są to AXIAL 3.

Nie chcę zmieniać , ale chcę "udoskonalić"  :o) , bo dla mnie ta narta to przełom w stosunku do tego co miałem wcześniej np. (Head Super Shape, Head SPX, ATOMIC ST) .

Edytowane przez kozbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie płyty różnią się tym, że jedna jest "cywilna" i będziesz miał możliwość regulacji rozstawu wiązań (na zdjęciach nie widać dokładnie jaka to płyta, jak masz lepsze, to wstaw), a druga zawodnicza, do której przykręca się wiązania na rozmiar buta. Zawodnicze płyty mają mniej luzu i narta szybciej reaguje na ruch stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Plywak napisał:

Pewnie płyty różnią się tym, że jedna jest "cywilna" i będziesz miał możliwość regulacji rozstawu wiązań (na zdjęciach nie widać dokładnie jaka to płyta, jak masz lepsze, to wstaw), a druga zawodnicza, do której przykręca się wiązania na rozmiar buta. Zawodnicze płyty mają mniej luzu i narta szybciej reaguje na ruch stopy.

 

10 minut temu, Plywak napisał:

Pewnie płyty różnią się tym, że jedna jest "cywilna" i będziesz miał możliwość regulacji rozstawu wiązań (na zdjęciach nie widać dokładnie jaka to płyta, jak masz lepsze, to wstaw), a druga zawodnicza, do której przykręca się wiązania na rozmiar buta. Zawodnicze płyty mają mniej luzu i narta szybciej reaguje na ruch stopy.

Tak dokładnie :o)  !   R21 to zawodnicza płyta do której przykręca się wiązania na rozmiar buta a ta co mam teraz w ST TITANAL to możesz przesuwać przód i tył..   Jeszcze raz pytanie co się zmieni po wymianie ??? Testował ktoś ?

"Zawodnicze płyty mają mniej luzu i narta szybciej reaguje na ruch stopy."

Teoretycznie jest tak jak napisałeś , ale czekam na odpowiedź kogoś kto jeździł na tych "dwóch" nartach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, kozbi said:

Teoretycznie jest tak jak napisałeś , ale czekam na odpowiedź kogoś kto jeździł na tych "dwóch" nartach. 

Raczej małę sznse, ze znajdzie tu kogoś, kto objechał dokłądniete dwie pary nart :)

A tak z ciekawości, to jakieś odpowiedzi konkretnie oczekujesz poza tą, że zawodnicza płyta szybciej reaguje ? :) Mam narty z wiązaniami rentalowymi oraz takie z zawodniczą płytą, tyle, że to zupełnie inne narty i nie ma porównania w jeździe. Jedyne co, to po wpięciu buta od razu widać mniej luzu w tych z zawodniczą płytą. Same wiązania też się nie rusząją jak je próbuję przechylić ręką, bo są na sztywno przykręcone do płyty, a rentalowe mają szynę z lekkim luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Plywak napisał:

Raczej małę sznse, ze znajdzie tu kogoś, kto objechał dokłądniete dwie pary nart :)

A tak z ciekawości, to jakieś odpowiedzi konkretnie oczekujesz poza tą, że zawodnicza płyta szybciej reaguje ? :) Mam narty z wiązaniami rentalowymi oraz takie z zawodniczą płytą, tyle, że to zupełnie inne narty i nie ma porównania w jeździe. Jedyne co, to po wpięciu buta od razu widać mniej luzu w tych z zawodniczą płytą. Same wiązania też się nie rusząją jak je próbuję przechylić ręką, bo są na sztywno przykręcone do płyty, a rentalowe mają szynę z lekkim luzem.

Zasatanawiam sie tylko kto jest w stanie wyczuc to podczas jazdy ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Plywak napisał:

Dokładnie. Poza zawodnikami, to pewnie niewielu :) Trzeba by zrobić ślepy test :)

Myślę że nie do końca, właśnie w tych nartach z R21.  Zobaczcie na ten filmik.  Po za tym że jest sztywniej jak piszecie to tył narty się o wiele bardziej wygina co musi mieć znaczny pływ na jazdę.

LINK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Potestowane ! 

Narty rewelacja !  (zakochałem się :) ) Mówię o ROSSIGNOL ST TI-RACING R21 .

Jeździłem na razie (6 Godz.) na bardzo dobrze przygotowanej twardej trasie + "średnie nierówności" (nie muldy)  i na tą chwilę na pewno mogę stwierdzić to że ( ROSSIGNOL ST TI-RACING R21 ) jest bardziej elastyczna od (ROSSIGNOL ST TITANAL)  .  Mniej na nierównościach czują moje kolana,  przez to że ta narta na całej długości idealnie się wygina, płyta + wiązanie nie ogranicza jej tak jak w  (ROSSIGNOL  ST TITANAL). No i skręt  wydaje się być płynniejszy, łatwiejszy.

Oczywiście nie są to jakieś "mega znaczne" różnice między tymi dwoma parami nart (bo są to te same narty tylko inna płyta) , ale jeżeli chodzi o różnicę w cenie (100zł ) to moim zdaniem bez zastanowienia warto tą różnicę dopłacić na rzecz ROSSIGNOL ST TI-RACING R21.

Jadę znów za tydzień na STAINPLATTE  w Austrii to znów coś napiszę.

Czekam i chętnie też poczytam Wasze opinie na temat tych nart :) 

Pozdr....

 

 

Edytowane przez kozbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem już na 3 wyjazdach na tych nartach.

Nie ma się do czego przyczepić. Jest super.  To co napisałem powyżej to są dokładnie te różnice pomiędzy tymi dwoma parami nart i jeszcze chciałbym dodać że nie tylko tył w tej narcie się bardziej (płynniej) wygina ale cała narta, bo ta płyta R21 cała "pracuje" . Tak ona wygląda.

Powiem szczerze że miałem duże obawy czy dobrze robię z tą wymianą ale dziś kompletnie nie żałuję że wymieniłem  ROSSIGNOL ST TITANAL na ROSSIGNOL ST TI-RACING R21.

Chciałbym jeszcze dodać że przykręciłem wiązania o jedno "oczko" w przód w stosunku do tego co mówiła instrukcja. Zrobiłem tak dlatego żeby mieć przesunięty środek ciężkości o jakieś 0,5 cm na przód (co każdemu polecam). Według instrukcji byłbym jakieś 0,5cm przesunięty w tył.  ( mam rozmiar buta 316mm / 275 )

W ROSSIGNOL ST TITANAL idealne według mnie ustawienia były jak byłem 1cm na przód, tyle ze przy tych nartach można przesuwać wiązanie jak się chce i kiedy chce, a w ROSSIGNOL ST TI-RACING R21 przód przykręca się na stałe a tył można śrubokrętem regulować pod długość buta.

Jak ktoś ma te narty to chętnie posłucham opinii :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Przeciętna popularna narta o charakterze SL. Jeżeli czujesz przesunięcie o 0,5 cm w przód to albo jesteś wybitnym testerem albo bajkopisarzem.

Pozdrowienia

Hmmm......

Oczywiście że czuję różnicę.  Tyle że jak pisałem przesunięcie jest o 1cm w stosunku do tego co jest w instrukcji. (R21).

Weź jeszcze pod uwagę że każdy ma inny styl jazdy i każdy inaczej czuje środek ciężkości.

Dla ciebie może przeciętna bo może więcej nart testowałeś, ale dla mnie rewelacja w porównaniu do tych co do teraz miałem.

pozdr...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kozbi napisał:

Hmmm......

Oczywiście że czuję różnicę.  Tyle że jak pisałem przesunięcie jest o 1cm w stosunku do tego co jest w instrukcji. (R21).

Weź jeszcze pod uwagę że każdy ma inny styl jazdy i każdy inaczej czuje środek ciężkości.

Dla ciebie może przeciętna bo może więcej nart testowałeś, ale dla mnie rewelacja w porównaniu do tych co do teraz miałem.

pozdr...

 

 

Cześć

Ile lat jeździłeś wyczynowo?

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie teksty to śmiać mi się chce. Przerost teorii nad zdrowym  rozsądkiem.  Dobrze pisze Mitek o tych latach wyczynowe jazdy. Ja mogę porównać się ale z wyczynów jazda samochodem. Jeździłem na oponach dunlop, michelin, hankook, yokohama i wielu innych. Samochód miał różne ustawienia zawieszenia i praktycznie nie czułem żadnej różnicy w jeździe.  Jedynie czas, powtarzam czas osiąganych na zawodach był wyznacznikiem jakości zestawu, opona, ustawienie zawieszenia,trasa i moja skromna osoba. Rozumiem, że pytający jest zawodnikiem i te niuanse są dla niego istotne dla wyniku w zawodach. Rozumiem, że będzie przestawial wiązanie w zależności od parametrów trasy, pogody itp. Na codzień oczywiście jeździ na " zwyklych" nartach, tak jak ja na zwykłych oponach, nie różnorakich slick ach i felgach o ponad normatywnych ET, czy  kartkaturalnych kątach ustawienia zawieszenia. Kiedyś to brało się ponoć narty na ramię i chodziło po Krupówkach.  Przepraszam za szczerość. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się typowe polskie forum.

Czy ktoś w Was potrafi zrozumieć o czym ja piszę ? Po co chore teorie na temat opon itp. Napisałem moje wnioski po przestawieniu się z ST TITANAL na TI-RACING R21 bo o tym jest cały temat.  Napisałem to po to że takich właśnie wiadomości potrzebowałem przed wymianą ale ich się nie doszukałem. Jak ktoś nie miał tych dwóch nart na nogach to niech się po prostu nie wypowiada i tyle.  

Co to ma do rzeczy ile lat jeżdżę wyczynowo ?  Może za chwilę zaczniemy sobie wysyłać filmiki kto lepiej jeździ ?  Dziecinada !!! Szkoda że niektórzy mają takie podejście......  Przypomina mi się jak kiedyś kupowałem gitarę i też pytałem na polskim forum co kupić w cenie 6000zł  ...  to największym problemem było w odpowiedziach to że mam 6000zł na gitarę.   Żal...

Pozdrawiam....

Edytowane przez kozbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kozbi napisał:

Zaczyna się typowe polskie forum.

Czy ktoś w Was potrafi zrozumieć o czym ja piszę ? Po co chore teorie na temat opon itp. Napisałem moje wnioski po przestawieniu się z ST TITANAL na TI-RACING R21 bo o tym jest cały temat.  Napisałem to po to że takich właśnie wiadomości potrzebowałem przed wymianą ale ich się nie doszukałem. Jak ktoś nie miał tych dwóch nart na nogach to to niech się po prostu nie wypowiada i tyle.  

Co to ma do rzeczy ile lat jeżdżę wyczynowo ?  Może za chwilę zaczniemy sobie wysyłać filmiki kto lepiej jeździ ?  Dziecinada !!! Szkoda że niektórzy mają takie podejście......  Przypomina mi się jak kiedyś kupowałem gitarę i też pytałem na polskim forum co kupić w cenie 6000zł  ...  to największym problemem było w odpowiedziach to że mam 6000zł na gitarę.   Żal...

Pozdrawiam....

Swoje wątpliwości wyjaśnij ze swoim trenerem, z serwismenami.  Próbuj na treningach, zmieniaj ustawienia, narty, trasy, mierz czasy i porównaj.  Porównaj tez miedzyczasy,  to wszystko jest bardzo istotne dla profi poziomu. Wierz mi! Do forum nie miej pretensji gdy ktoś delikatnie  sprowadzi Ciebie na ziemię! My tu w większości to amatorzy. Możemy  Ci jedynie poradzić to, co sami uważamy czy  sami doswiadczylismy. Jeśli nie rozumiesz porównania do profi doboru opon do profi doboru nart, współczuję.   No cóż,  jedynym wytłumaczeniem  takiego postępowania   może być jedynie ślepa miłość do tych nart. Miłość odbierająca zdrowy rozsądek. Powodzenia!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bumer napisał:

Swoje wątpliwości wyjaśnij ze swoim trenerem, z serwismenami.  Próbuj na treningach, zmieniaj ustawienia, narty, trasy, mierz czasy i porównaj.  Porównaj tez miedzyczasy,  to wszystko jest bardzo istotne dla profi poziomu. Wierz mi! Do forum nie miej pretensji gdy ktoś delikatnie  sprowadzi Ciebie na ziemię! My tu w większości to amatorzy. Możemy  Ci jedynie poradzić to, co sami uważamy czy  sami doswiadczylismy. Jeśli nie rozumiesz porównania do profi doboru opon do profi doboru nart, współczuję.   No cóż,  jedynym wytłumaczeniem  takiego postępowania   może być jedynie ślepa miłość do tych nart. Miłość odbierająca zdrowy rozsądek. Powodzenia!

Tragedia jakbym słuchał Wałęsy. O co innego pytają a o czym innym mówi.  Czytaj od początku o czym pisałem , a potem dodaj coś od siebie. O jakiej ślepej miłości ty piszesz ?

1. Pytałem i nie dostałem odpowiedzi. ( bo nikt nie jeździł na tych dwóch parach nart )

2. Więc zdecydowałem się  na wymianę i napisałem swoje spostrzeżenia ( może komuś się to przyda )

3. Nie potrzebuję już żadnych rad ( bo mam co chciałem ) . Więc dyskusja skończona.

4. Do kolegi "Zaruski" , czytaj o czym jest temat.  A w ogóle po co się odzywasz jak nie masz nic do dodania w odpowiedzi na moje pytanie ? A to że napisałem "zakochałem się" to myślałem że potraktujesz jako żart, ale widzę że ...... IQ u ciebie hmm...... Otwórz sobie następne piwo...

5. Nie jestem zawodnikiem, jeżdżę dużo, ale dla siebie. Zawsze w Alpach bo tu mieszkam.  I to że ktoś nie widzi różnicy w przesunięciu się o 1cm na przód narty to jego problem. Ja jestem tej różnicy pewny.

pozdrawiam

Edytowane przez kozbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...