Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


mirela.szymura

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...

W PZU mają polisę Bezpieczny Powrót. Idealna dla osób aktywnych - także dla narciarzy. Około 40 dyscyplin obejmuje. Działa przez rok - 365 dni, praktycznie na całym świecie. Jeśli np. zimą jedziesz na narty, a latem na wypoczynek nad morzem - to z pewnością się to opłaca. Co jeszcze... oprócz pomocy lekarskiej polisa obejmuje m.in. powrót do kraju, akcje ratownicze, NNW, OC. Rzuć okiem bo w mojej ocenie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manea70 napisał:

W PZU mają polisę Bezpieczny Powrót. Idealna dla osób aktywnych - także dla narciarzy. Około 40 dyscyplin obejmuje. Działa przez rok - 365 dni, praktycznie na całym świecie. Jeśli np. zimą jedziesz na narty, a latem na wypoczynek nad morzem - to z pewnością się to opłaca. Co jeszcze... oprócz pomocy lekarskiej polisa obejmuje m.in. powrót do kraju, akcje ratownicze, NNW, OC. Rzuć okiem bo w mojej ocenie warto.

Jakkolwiek wątek jest pewnie wynikiem działalności marketingowej to można na spokojnie przyjrzeć się tematowi przed sezonem i być może zmienić członkostwo.

Czyli można rozważyć tę ofertę przez PZA. W porównaniu do grupówek "konkurencyjnych" OeAV czy DAF jest dużo wyższe KL ale znacznie niższe OC czy pomoc prawna. Zainteresowało mnie czy w dodatkowo płatnym NNW jest KL i KR (koszty leczenia i rehabilitacji w niepublicznym sektorze) ale jakoś nie mogłem znaleźć dobrej informacji na ten temat. Widać, że oferta PZA się rozwija i można powoli brać ją pod uwagę obok tych dwóch najpopularniejszych. Aby dokładnie porównać należałoby przebić się przez OWU a przede wszystkim wyłączenia i klauzule. Próbowałem znaleźć jakieś sensowne zestawienie tych trzech ofert ale nic nie znalazłem. Może ktoś z Was się zainteresuje i dokona porównania???

Ciekawy jestem czy członkowie PZA mają też zniżki w schroniskach alpejskich.

Pozdro

Wiesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

"Bezpieczny Powrót" w PZU ma dość irytujące wyłączenie - jeśli ktoś myśli o kupnie, aby mieć OC, to odradzam.

Mianowicie ubezpieczyciel nie odpowiada za roszczenia "polegające na obowiązku zwrotu kosztów wynagrodzenia pełnomocnika reprezentującego poszkodowanego."

Koszty te mogą wynosić kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet 150 tysięcy złotych - taka jest możliwa do zasądzenia górna granica kosztów zastępstwa procesowego w Polsce. Za granicą limit może być inny. Jeśli ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie dobrowolnie, to nie ma problemu, ale jeśli sprawa oprze się o sąd, to zasądzone na rzecz poszkodowanego koszty jego pełnomocnika pokrywa ubezpieczona osoba osobiście. 

Edytowane przez Lech78
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...