Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

przelot Pozza - Arabba


leszekmw

Rekomendowane odpowiedzi

witam..

za parę dni wyjazd w dolomity ...i tak sobie myślę czy jest sens robić przelot z pozzy przez albę do arabby żeby pojeździć z vescovo czy lepiej podjechać do canazei i z tamtąd startować ?

robił ktoś może takie wypady i jak to wychodzi czasowo ? 

czy generalnie odpuścić to sobie i jechać do arabby samochodem ? 

i jeszcze pytanie - z okolic canazei da się dostać na gran risę i czy jest to sensowne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, leszekmw napisał:

witam..

za parę dni wyjazd w dolomity ...i tak sobie myślę czy jest sens robić przelot z pozzy przez albę do arabby żeby pojeździć z vescovo czy lepiej podjechać do canazei i z tamtąd startować ?

robił ktoś może takie wypady i jak to wychodzi czasowo ? 

czy generalnie odpuścić to sobie i jechać do arabby samochodem ? 

i jeszcze pytanie - z okolic canazei da się dostać na gran risę i czy jest to sensowne ?

 

Cześć, w 2013 w styczniu mieszkaliśmy w Pozza di Fassa niedaleko kolejki, start całą grupą (poziom umiejętności średni) o 8:30 kolejkami do Alby

tu 10minut  oczekiwania na autobus do Canazei i dalej już Sellarundą dojechaliśmy do Arabby o 11:10.

Teraz trochę zaoszczędzisz na czasie bo jest nowa kolejka prosto z Alby.

A na Gran Risa  to wsiadłbym w auto o 6:30 

Jeszcze jedna opcja - podjechać autem na parking Lupo Bianco i tam startować, zrobiłem tak przy wycieczce na Marmolade

 

IMG_3222.JPG

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej startować z Canazei, ew Lupo Bianco, jeśli się lubi serpentyny autem. Samochodem do Arabby - szkoda benzyny, widoków i szusowania. Przejazd na Gran Risę warty grzechu, jak najbardziej sensowny, sama trasa fantastyczna a do tego cała droga do niej to perełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie..

zobaczę jak to rozwiąże , najprawdopodobniej podjadę do pozzy i stamtąd będę startować , ewentualnie z alby. szybki transfer do arabby i tam jazda z vescovo ..

po powrocie jak siły będą i czas to jeszcze by trochę ciampaca poczochrał z 2-3 razy  i ewentualnie vulcano..

gorzej z gran risą , miejscówkę mamy w castello , obok cavalese...to kawałek

ale na marmoladę też podjechałem wozem w tamtym roku z castello..mamy tam niezły hotel w dobrej cenie i szkoda nam z niego rezygnować..

zobaczymy na miejscu..

ewentualnie jeszcze przelot z canazei do val gardeny , też tego jeszcze nie robiłem..choć w valgardenie już jeździliśmy 2 lata temu ale też podjechałem autem tylko wtedy mieszkaliśmy w pozza di fassa

na pewno zrobimy

1dzień. lusia , jak zwykle na rozgrzewkę

2.latemar

3.arabba lub val gardena

4. alpe cermis

5. ???????? , jak nic nie wymyślę to chyba ciampac/buffaure

6. alpe cermis .  mamy go pod nosem , więc jazda do 13 a potem wyjazd do domu.. , jakoś tak mi pasuje bardziej niż w sobotę rano..luźniej na drodze...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leszekmw napisał:

dzięki za sugestie..

zobaczę jak to rozwiąże , najprawdopodobniej podjadę do pozzy i stamtąd będę startować , ewentualnie z alby. szybki transfer do arabby i tam jazda z vescovo ..

po powrocie jak siły będą i czas to jeszcze by trochę ciampaca poczochrał z 2-3 razy  i ewentualnie vulcano..

gorzej z gran risą , miejscówkę mamy w castello , obok cavalese...to kawałek

ale na marmoladę też podjechałem wozem w tamtym roku z castello..mamy tam niezły hotel w dobrej cenie i szkoda nam z niego rezygnować..

zobaczymy na miejscu..

ewentualnie jeszcze przelot z canazei do val gardeny , też tego jeszcze nie robiłem..choć w valgardenie już jeździliśmy 2 lata temu ale też podjechałem autem tylko wtedy mieszkaliśmy w pozza di fassa

na pewno zrobimy

1dzień. lusia , jak zwykle na rozgrzewkę

2.latemar

3.arabba lub val gardena

4. alpe cermis

5. ???????? , jak nic nie wymyślę to chyba ciampac/buffaure

6. alpe cermis .  mamy go pod nosem , więc jazda do 13 a potem wyjazd do domu.. , jakoś tak mi pasuje bardziej niż w sobotę rano..luźniej na drodze...

 

 

Na 5 dzień nie myślałeś o Carezzie? Ostatnimi czasy sporo inwestują w infrastrukturę więc może warto zobaczyć, ludzi też powinno być mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, leszekmw napisał:

no własnie..przejeżdża się przez nią w drodze do dolin...tylko sporo tam niebieskich..

może , może ..jeździłes tam ? 

choć bardzo mnie gran risa pociąga również ...tylko boję się czy nie za dużo dobrego na raz...nogi coraz słabsze z wiekiem..xD

Niestety nie jeździłem, zawsze jakoś tak nie po drodze tam było albo w ostateczności inne ośrodki zwyciężaly.

Gran Risa bardzo fajna w obydwu wariantach,  zdecydowanie najfajniejsza część Alta Badii za którą osobiście nie przepadam. Po drodze masz bardzo fajne porta vescovo, gdzie po ostatnich inwestycjach w wyciagi komfort jazdy zdecydowanie wzrósł.  Także można się tam na dłuższą chwilę zatrzymać. Jeżeli chodzi o dojazd z canazei czy lupo bianco to czasowo każdy sredniozaawansowany narciarz sobie poradzi a i czasu ci zostanie aby pokrecic się po okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc..

pogoda - lampa

śnieg w dolinach - prawie brak

śnieg na stokach - sztuczny..generalnie stoki jednak gorzej przygotowane jak rok temu gdy był śnieg

ludzi bardzo mało ..widać że warszawka jeszcze nie zaczęła ferii..teraz ferie ma biedna ściana wschodnia między innymi..

co do przelotu..dzisiaj w zasadzie z nienacka poszliśmy na Arabbę..czas przejazdu z pozza dół na vescovo góra - ok. 2,10h  , na spokojnie ,  ze zdjęciami po drodze. na vescovo sporo ludzi. niestety taki przelot ma swoje wady , przynajmniej dla takiego starszego średniego narciarza jak ja..więcej się siedzi na krzesełkach i stoi w kabinach niż jedzie ,  w związku z czym mięśnie nie rozgrzane itd. więcej tego nie zrobię ..val gardenę na nartach też odpuszczam..to nie moje klimaty takie przeloty..wole podjechać wozem na miejsce i tam się wybawić na stokach.. 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobre słowo..

ale już widzę  że muszę zrzucić parę kilo..umiejętności co roku troszeczkę , ale rosną , ale waga też rośnie.. w dodatku już ponad 5 dych na liczniku..

wypożyczyłem dzisiaj atomici redster double.  

jutro popróbuję je na alpe cermis , zobaczymy co z tego wyjdzie...

teraz jeżdżę na rossi zenith titanal..na muldy świetne..ale czasami chciało by sie łatwiej skręcić , szczególnie na czarnych..nie wiem czy to dobry wybór te atomici , jutro dam znać...

 

Edytowane przez leszekmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, idealist napisał:

Czekam z niecierpliwością, a widoki śnieżnej zimy na kamerkach uprzyjemnia oczekiwanie B|

W piątek na Kronplatz'u cały dzień sypało (przynajmniej na górze). Po prognozach sądząc, oraz warunkach po drodze, przypuszczam że podobnie było w sobotę.

Jak widać z opisu Leszka, nie dotarło to dalej na południe - do Selly.

Tak więc wszystko zależy od tego gdzie się wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a dzisiaj zupełnie niespodziewania wylądowaliśmy na alpe di siusi..

kawałek drogi tam miałem, ale...coś skrobnę , może się komuś przyda.

ośrodek baaardzo fajny..szkoda ze tak daleko..byłby idealny na pierwszy dzień dla średnich narciarzy..

sporo tras  , coś takiego jak belveder ale trasy rzadko się krzyżują więc jest bezpieczniej..ośrodek pod niemców..dzisiaj żona troszkę poodpoczywała więc nawet nie zjeździliśmy wszystkich tras , ale być tam z samego rana to na pewno przyjemność.. . tak jak już wcześniej czytałem opisy ,ośrodek nawet dla tych co nie jeżdżą ,,trasy biegowe ,,trasy spacerowe co się rzadko zdarza...  , ludzi sporo.. . wrócimy tam na pewno jak będzie okazja..tylko z samego rana..wjeżdżaliśmy od siusi  , dłuuga gondola ok. 16 minut... jak ktoś chce to można podjechać pod same wyciągi do góry..dużo hoteli na tej dolinie / o ile tak to się nazywa / . fajne miejsce na odpoczynek..jedna "czarna " :D , niezłe widoczki. 

trasa z cavalese wiadomo kręta..po opadach śniegu bym się w nią nie wybrał , pojechał bym autostradą. czas przejazdu z cavalese ok 1.15h . 

co się tyczy nart które wypożyczyłem.. , założyłem na forum inny temat co mamwypożyczyć ale zero odzewu..

te atomici sl były modelem 15/16 . generalnie podszedłem do nich z dużą rezerwą..pomyślałem że z moimi umiejętnościami może być różnie.. . około 3 godzin zajęło mi znalezienie w miarę odpowiedniej pozycji..potem się troszkę rozkręciłem i poszedłem na czarną olimpię..no i zobaczyłem że jednak narty potrafią skręcać bez większego oporu :) .. jednak te moje tarany jeżdżą inaczej ... i już wiem że chyba czas się przesiąść , dokupić narty tego typu..

pytanie do znawców o ile znajdą czas  i ochotę na odwiedź.. jeździłem na 159cm..czy przy mojej wadze 100kg i 175cm lepiej by było  na 165cm ?

dzisiaj z powrotem założyłem moje titanale  ...pierwsze skręty..masakra...znowu trzeba się było wysilać...ale bardzo jestem zadowolony z tego że spróbowałem tych atomiców.. . z tego co na szybko wyczytałem to całkiem niezły model..

pogoda = lampa..choć dzisiaj nad siusi / czytaj siuzi / troszkę chmurek sie pojawiało..

pozdrawiam wszystkich..jutro..no własnie..co jutro...?  latemar albo ciampak ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...