Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla


Bumer

Rekomendowane odpowiedzi

Upadek stacji następuje w coraz szybszym tempie. Po Szczawniku czas na Frycka i Płatka. Nawet usunęli te wyciągi i trasy ze strony. Czekam tylko na nową mapkę tras.

Komentarz ich profilu:
Dwie Doliny Szczawnik i stoki Płatek oraz Frycek nie będą w tym sezonie działać z powodów problemów z dzierżawą gruntów. Za niedogodności przepraszamy i zrobimy wszystko, by była to sytuacja przejściowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w zeszłym sezonie tam nie pojeździłem. Wyjeżdżałem z Krynicy 12 lutego. Chciałem tam jechać przed wyjazdem, ale nie działało połączenie Wierchomla-Szczawnik ze względu na warunki. Otwierali dokładnie 12 lutego, kiedy wyjeżdżałem z regionu. Teraz już może nie będzie okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w materiałach reklamowych ośrodka czytałem, ze rozwój zawdzięcza między innymi polityka odnosnie pozyskiwania gruntów. Pisali ze są włascicielem gruntów na których inwestują. Jak widać nie do końca. Podobno był projekt wyciagu na Pustę od strony Żegiestowa i połączenia z Dwoma Dolinami. Kiedy o tym słyszałem, zacierałem ręce. Taki wyciąg uatrakcyjniłby Żegiestów, no i dla nas narciarzy, byłaby to fajna sprawa. Dziś przebywając w Krynicy, trzeba jechać ponad 30 km do stacji Wierchomla. Kiedyś wystarczyło 15 km do Szczawnika. Mam jednak nadzieję, że wszystko się wyjaśni i ośrodek będzie jeszcze długo służył narciarzom. A co do planów rozwoju, oczywistym jest wymiana krzesła na szybsze i nowocześniejsze. Z tym może wiązać się konieczność poszerzenia trasy z uwagi na przepustowość. Do tego na polanie gdzie teraz jest Płatek i Frycek, aż prosi sie fajne krzesło. Dobrze byłoby aby z tego krzesła była bezproblemowa trasa do głównej trasy w Wierchomli. Potrzebny byłby także jakiś orczyk aby sprawniej poruszać się pomiedzy Wierchomlą a Szczawnikiem. Rozpędziłem sie i.... No własnie, jest ponoć Niemiec. Niemiec to dobry pan, krzywdy nie da zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Wierchomla odpowiedziała na zapytanie wobec Szczawnika na najbliższy sezon: 

Panie Pawle, wg naszych informacji z obecnej chwili Szczawnik w tym roku nie będzie działał. Być może bliżej zimy będziemy wiedzieli coś więcej. Na pewno zapraszamy na stronę Wierchomli.

Więc dalej jest kicha, obstawiam że Płatek i Frycek również nie ruszą jak w zeszłym sezonie.
Wygląda na to, że w najbliższym sezonie Wierchomli również nie odwiedzę bo nie ma po co.

:(
 

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.09.2019 o 19:29, pawelb91 napisał:


obstawiam że Płatek i Frycek również nie ruszą jak w zeszłym sezonie.
 


Na potwierdzenie obaw informacja ze strony internetowej Wierchomli:

"W sezonie narciarskim 2019/2020 będą działały wyciągi: Wierchomla I, Polanki, Toczek, Stonoga. Pozostałe wyciągi nie będą otwarte."
 


Póki nikt tego nie przejmie to lepiej raczej nie będzie. 
"Grupa pingwina" mogłaby się tym zainteresować. Przy pewnych inwestycjach ale nie przesadnych (żeby zachować charakter miejsca) mogłaby być to bardzo klimatyczna stacja narciarska. Otoczenie tras jest bardzo fajne i klimatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 19:57, pawelb91 napisał:


Na potwierdzenie obaw informacja ze strony internetowej Wierchomli:

"W sezonie narciarskim 2019/2020 będą działały wyciągi: Wierchomla I, Polanki, Toczek, Stonoga. Pozostałe wyciągi nie będą otwarte."
 


Póki nikt tego nie przejmie to lepiej raczej nie będzie. 
"Grupa pingwina" mogłaby się tym zainteresować. Przy pewnych inwestycjach ale nie przesadnych (żeby zachować charakter miejsca) mogłaby być to bardzo klimatyczna stacja narciarska. Otoczenie tras jest bardzo fajne i klimatyczne.

żal.pl Niestety, a tyle było zapowiedzi, że wymienią stara 4kę na wyprzęganą kanapę. To już jest agonia niestety, dla narciarzy byłoby najlepiej, aby trwała jak najkrócej. PKL i Grupa Pingwina to przyszłość narciarstwa w Polsce. Czasy mniejszych prywaciarzy się stety/niestety kończą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda. To chyba mój ulubiony ośrodek narciarski w Polsce ale oczywiście pod warunkiem, że wszystko jest otwarte. W obecnych czasach kilkunastominutowy wjazd jedynym krzesłem, które jest tam aktualnie dostępne mało kogo przyciągnie. Kompletnie nie orientuję się w tamtejszej sytuacji właścicielskiej więc się nie wymądrzam. Potencjał jest jednak naprawdę duży i nie trzeba wykładać dziesiątek milionów złotych żeby zrobić z tego świetny ośrodek.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Obiecane więcej zdjęć, z jakże kiedyś fajnego projektu Dwóch Dolin. Ten projekt miał wszystko by wypalić, wystarczyło trochę go doinwestować, pielęgnować, dodać rowery latem i naprawdę byłby kurą znoszącą złote jaja. A tak został ogryzek, sukcesywnie jeszcze odchudzany.

Widać wyciąg. Jakby jeździł latem odrobinę szybciej (chyba że to złudzenie)

   DSC-4102.jpg

To krzesło już swoje lata ma.

DSC-4104.jpg

Tu widok na stok.

DSC-4116.jpg

Tu mapa, tyle lub jeszcze mniej zostało z tak fajnego projektu. Może jeszcze kiedyś ?

DSC-4107.jpg

Na górze w barze, stojaki czekają na narty.

DSC-4125.jpg

Łąki skoszone, trochę śniegu i można jechać.

 DSC-4127.jpg

Infrastruktura czeka w gotowości na porozumienia w sprawie gruntów.

DSC-4152.jpg

Jest tam widokowo.

DSC-4151.jpg

c.d.n.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
7 godzin temu, Krakus81 napisał:

Tylko coraz bardziej wygląda to na koniec Dwóch Dolin, a na osobno funkcjonujący Szczawnik i Wierchomlę. A był to taki fajny ośrodek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moruniek napisał:

Tylko coraz bardziej wygląda to na koniec Dwóch Dolin, a na osobno funkcjonujący Szczawnik i Wierchomlę. A był to taki fajny ośrodek. 

jeśli Szczawnik będzie "zdrowo" funkcjonował, a i Wierchomla się nie "wywróci" finansowo, to chyba naturalna będzie współpraca, by rywalizować z Tyliczem czy Krynicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Krakus81 napisał:

jeśli Szczawnik będzie "zdrowo" funkcjonował, a i Wierchomla się nie "wywróci" finansowo, to chyba naturalna będzie współpraca, by rywalizować z Tyliczem czy Krynicą. 

Wręcz przeciwnie, tam jest konieczna spora inwestycja i uregulowanie stanu prawnego działek na górze (kto ma to zrobić?), pomiędzy górną stacją Szczawnika a Wierchomli. Bez tego o Dwóch Dolinach możemy zapomnieć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moruniek napisał:

Wręcz przeciwnie, tam jest konieczna spora inwestycja i uregulowanie stanu prawnego działek na górze (kto ma to zrobić?), pomiędzy górną stacją Szczawnika a Wierchomli. Bez tego o Dwóch Dolinach możemy zapomnieć.  

pewnie masz racje. Ale ja mówiłem o sytuacji, gdy oba ośrodki normalnie działają i chcą się rozwijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się - to, co tam w tej chwili stoi nadaje się tylko do utylizacji.

Według mnie, reaktywacja tego rejonu ma szanse, jeśli będzie jeden właściciel wszystkich terenów, które kiedyś stanowiły Dwie Doliny. A potem można myśleć o wznowieniu ośrodka. 

Z bólem serca wspominam czasy, ile tam się najeździłem. Miałem taki okres, że przez pięć lat, co roku musiałem tam spędzić 4-5 dni... A ile się człowiek najadł kiełbas własnoręcznie pieczonych na ogniu w Szałasie...  Ehhhh.. a taki tam był potencjał do kolejnych tras...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Slavko napisał:

Nie oszukujmy się - to, co tam w tej chwili stoi nadaje się tylko do utylizacji.

 

 

Specjalistą nie jestem ale po tym co widać z fotorelacji @moruniek, to tak źle to nie wygląda. Słupy, stacje mechanizmy nie poniszczone/ nie pokradzione -zapuszczone jak stoi nie używane. Jakiś remont/ konserwacja i chyba by ruszyło.  Moim zdaniem to najgorzej z tym krzesłem z Wierchomli i mimo że czynne to masakrycznie wolne. Tu by się przydała jakaś wysprzęglana 4-ka lub 6-ka. A tego "żółwia" przestawić na polany szczytowe równolegle do orczyków - do utrzymania połączenia między dolinami jak licho ze śniegiem. Krzesełko ze Szczawnika  całkiem dobre i szybkie -takie samo (regenerowany przez jakąś polską firmę, używany doppelmayer chyba) chodzi i daje radę na Litwince Grappie. Myślę że główny problem dla przywrócenia działalności Dwóch Dolin to kwestie własnościowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...