Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

NAUDERS 14- 21. 01. 17


MAIKEL 1977

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, waldemort napisał:

Pytanie do bywalców Nauders. Czy jest to dobre miejsce dla osoby rozpoczynającej przygodę z nartami.

Znam lepsze i bliżej położone.Jeśli mają to być Alpy to polecam Kitzbuehel - na dole są tam darmowe orczyki do nauki a dla lepiej jeżdżących normalne stoki wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam lepsze i bliżej położone.Jeśli mają to być Alpy to polecam Kitzbuehel - na dole są tam darmowe orczyki do nauki a dla lepiej jeżdżących normalne stoki wyżej.


Kolega pyta o Nauders, a nie o inne stacje w Austrii. Jeżeli tam jeździłeś, to proszę odpowiedz na pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JC napisał:

 


Kolega pyta o Nauders, a nie o inne stacje w Austrii. Jeżeli tam jeździłeś, to proszę odpowiedz na pytanie.

Jeździłem i oczywiście nadaje się jak większość ośrodków również dla początkujących ,na samym dole znajduje się orczyk przy baaaardzo płaskiej trasie i nieduże poletko przy górnej stacji gondoli - pozostałe miejsca to już raczej dla lepiej jeżdżących - dlatego  z moich doświadczeń podałem  lepsze miejsce.Chciałem dobrze....

Edytowane przez JurekByd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, waldemort napisał:

Pytanie do bywalców Nauders. Czy jest to dobre miejsce dla osoby rozpoczynającej przygodę z nartami.

Takie sobie. Nauders to jednak głównie ambitniejsze, czerwone trasy, choć od biedy znajdą się jakieś pojedyncze stoki do nauki.

Moim zdaniem, znacznie lepszym miejscem dla początkujących jest położone kilka kilometrów dalej, ale już po włoskiej stronie - Schöneben: przy górnej stacji gondolki "lotnisko" z dwiema kanapami i sporą ilością niebieskich wariantów tras.

Kiedyś Nauders i Schöneben były na wspólnym skipassie, ale już nie są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2017 o 20:49, JurekByd napisał:

Nie wprowadzaj forumowiczów w błąd !

Na przejazd tunelem potrzebna jest  winietka - często stoi przy wlocie od strony Zams policja i to kontroluje.Objazd przez Landek to jakieś 5 km dalej niż przez tunel, ale tyle samo zyskuje się jadąc od strony Fernpass zwykłą drogą zamiast autostradą.

Dzięki za informację - jak dobrze rozumiem to ewentualna kontrola policji jest w drodze powrotnej?

Ta droga przez Landeck jest przejezdna w zimie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wojgoc napisał:

Dzięki za informację - jak dobrze rozumiem to ewentualna kontrola policji jest w drodze powrotnej?

nie tylko, może też nie być wcale ale nie ma sensu ryzykować za 8,90

30 minut temu, wojgoc napisał:

Ta droga przez Landeck jest przejezdna w zimie?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojgoc napisał:

Mam pytanie do bywalców w Nauders - czy w Samnaun poza paliwem i alkoholem mozna kupić tansze narty, gogle, buty, odzież?

Ostatnio sprawdzałem ceny Michael Kors i Peak Performance.  Ceny jak u mnie w Szwecji.  

Poza alkoholem perfumami i paliwem raczej nic się nie opłaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojgoc napisał:

A  ceny są w euro czy we frankach?

Ceny są  we frankach , ale bez problemu można oczywiście płacić w euro - niektóre sklepy dorabiają sobie nieco na przeliczniku- liczą np.1.04 zamiast standardowego 1.08 , ale jest i w drugą stronę - np. w markecie Prima , gdzie sprzedają pyszne lokalne sery , przeliczają 1.10.

Jako ciekawostkę polecam obejrzenie pojazdu gąsienicowego z lat 50-tych , którym wywożono narciarzy z Samnaun na górę- znajduje się on przy ostatniej malutkiej  stacji benzynowej w mieście po prawej stronie blisko końca 80-tki - nie dość , że jest najtańsza , to na dodatek obsługuje ją bardzo miły Serb.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W sezonie 2017/2018 planowane połączenie Nauders ze Ski-Areną Vinschgau na wspólnym skipassie.

Karnety wielodniowe będą obowiązywać w Schöneben, Heideralm (tak było do 2016 r.), ale również w Sulden, Trafoi i Watles. W sumie 211 km tras po obu stronach Reschenpass.

http://www.tt.com/wirtschaft/standorttirol/12902337-91/nauders-und-ski-arena-vinschgau-bilden-neuen-kartenverbund.csp

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 14.01.2017 o 19:23, MAIKEL 1977 napisał:

Nie ma takiej potrzeby, to co tutaj oferują spokojnie nam wystarczy ?Mieszkamy 100 metrów od dolnej stacji i nie zamierzamy się stąd ruszać ??

z tymi 100 metrami od dolnej stacji to delikatnie przesadziłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
13 minut temu, wojgoc napisał:

pytanie do bywalców w Nauders - czy po samym miasteczku da się jeździć bez łańcuchów?

Mam zarezerwowaną kwaterę prawie na końcu Kreuzgasse i zastanawiam się podjadę na zimówkach czy też potrzeba zakupić łańcuchy....

Generalnie zaleca się zdecydowanie mieć na wypadek wypadków łańcuchy. Zima, Alpy różnie może być. Z drugiej strony trzeba Austriakom przyznać, że tam działają szybko i zasadniczo problem jest jak jesteś w środku jakiejś zamieci w drodze z punktu A do punktu B. Tam krótko po opadzie - a często jeszcze w - trakcie towarzystwo ochoczo zabiera się z odśnieżanie. Ja zabieram łańcuchy w góry zawsze - mimo auta AWD - choć na szczęście nigdy nie musiałem z nich korzystać. Zdarza się, że lokalnie przy opadzie policja Cię bez łańcuchów nie przepuści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...