Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kopa Karpacz - o co chodzi?


alter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Od wczoraj siedzę w Karpaczu. A co widzę? Już wyjaśniam. Parkingi załadowane już po 9ej. Po 10ej był jeszcze wolny parking prywatny po 15 zeta za dzień - 400 metrów od górnej stacji winterpol. Żeby dojsc na dolną stację kolei na Kopę to jeszcze 200 metrów dalej, z tego ok 100 ostro pod górę. Godzinę zeszło mi wypozyczalni sprzęt dla dziecka pozyczyć. 

Co do zjazdów. Trasy na Kopie odpuścilem z racji nieczynnego krzesla. Na Winterpol ludzi tyle, że w 2 godziny zaliczyłem 5 zjazdów. Trasy bardzo dobrze przygotowane, zadnych przetarć, lodu, muld nawet koło 16ej. To jedyny plus dzisiejszego dnia. Nawet nie chciało mi się fotek robic. Jutro o 9ej melduję się na Kopie. Jak kresła nie uruchomią to jadę do Szrenicy albo Harrachowa, jeszcze myślę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 11 months later...

Dzień dobry. 

Jestem w Karpaczu na Kopie już ok. 8 lat z rzędu . I to że jest zamknięta trasa z samej góry to na pewno nie problem grubości powłoki śnieżnej. Raczej jest tam inne dno... Dla mnie to wygląda tak.  Winterpool położony poniżej ma klientów tylu, że do wyciągu  z trasą śmiechu wartą... są takie kolejki , że czeka się po 30 min aby wsiąść. Natomiast trasy Kopa i wokół wszystkie to z 8 razy więcej możliwości niż Winterpool dzialaja w 20-30%. Trasy są wytyczone bez problemu można je dośnieżyć (cała infrastruktura stoi na stoku) Wyciąg główny na Kopę oczywiście działa ale tylko dla turystów nie dla narciarzy. Ktoś tam lobbuje aby Kopa i inne trasy które tam są NIE DZIAŁAŁY. Tak sobie myślę że zgłoszę to do programów TV typu UWAGA 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pawelnikotem napisał:

 Wyciąg główny na Kopę oczywiście działa ale tylko dla turystów nie dla narciarzy.

W zeszłym roku w lutym wpuszczali narciarzy na ten wyciąg, trasa oficjalnie zamknięta. Koledzy dajcie znać jak będą warunki do zjechania z Kopy i z FIS 1 w Szklarskiej, chętnie się wybiorę. Na oficjalne otwarcie nie liczę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelnikotem napisał:

Trasy są wytyczone bez problemu można je dośnieżyć (cała infrastruktura stoi na stoku) Wyciąg główny na Kopę oczywiście działa ale tylko dla turystów nie dla narciarzy. Ktoś tam lobbuje aby Kopa i inne trasy które tam są NIE DZIAŁAŁY. Tak sobie myślę że zgłoszę to do programów TV typu UWAGA 

Wg mapki górna część trasy z Kopy nie jest naśnieżana, a więc powód jednak jest najbardziej banalny - mało śniegu, w połączeniu z nierówną nawierzchnią, czyli to samo, co w przypadku szrenickiej "Ściany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku właściciel jednej z wypożyczalni nart w Karpaczu powiedział mi, że to teren Parku Narodowego i nie można tam śnieżyć dopóki naturalna warstwa śniegu nie przykryje (tutaj powinna być fachowa nazwa krzewu tam rosnącego). A że przeważnie ten naturalny śnieg jest wywiewany i nie przykrywa, to nie śnieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...