Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Kopa Karpacz - o co chodzi?

Recommended Posts

Tam tak prawie zawsze jest. To jest stacja, która prawie nigdy nie chodzi w całości. Mnie się udało raz napotkać otwarte trasy w 2012 roku. 

wciaz dziala tylko Liczykrupa i Euro, bida, moze do konca ferii dolnoslaskich sie wyrobia, moze choc nartostrade z Kopy? pozniej pewnie nie bedzie sie oplacalo...

kolejny temat do odkopania i urozmaicenia wątków smr tmr i ogólnie Beskidów

Na stronie widzę, że w tym roku jakieś nowe krzesło powstało o całkiem imponującej długości ponad 2,2km i że wszystkie wyciągi przynajmniej te długie maja czynne łącznie z tym nowym

Był tam ktoś w ostatnim czasie i może przybliżyć temat

tłok na stokach, czy wszystkie długie trasy czynne, kolejki do wyciągów i ogólnie + i -

Niestety z zachodnimi ośrodkami w pl nie mam dużego doświadczenia, jedynie Zieleniec, pl i cz Czarna Góra

Czy warto uderzać na Karpacz i Szklarską, interesują mnie tylko długie trasy

• Like 2

Warto uderzać pod warunkiem że trafisz na pogodę kiedy nie wieje i wszystko otwarte. I omijać ferie ściany zachodniej. Oni wtedy walą do tych Karkonoskich kurortów.

Podbijam temat w nadziei, że ktoś jest na miejscu i coś więcej napisze, niż info na stronie internetowej stacji, i starych kilkuletnich filmach z youtube

Będę w Karpaczu od poniedziałku przez tydzień, ale po tym co widzę, to nie wiem, czy na stoku się w ogóle pojawię. Z mojej miejscówki mam 40 km do Harrachowa i 45 do Cernej Hory.

36 minut temu, Slavko napisał:
37 minut temu, Slavko napisał:

ale po tym co widzę, to nie wiem, czy na stoku się w ogóle pojawię. 

A co takiego ciekawego widzisz😏

Od wczoraj siedzę w Karpaczu. A co widzę? Już wyjaśniam. Parkingi załadowane już po 9ej. Po 10ej był jeszcze wolny parking prywatny po 15 zeta za dzień - 400 metrów od górnej stacji winterpol. Żeby dojsc na dolną stację kolei na Kopę to jeszcze 200 metrów dalej, z tego ok 100 ostro pod górę. Godzinę zeszło mi wypozyczalni sprzęt dla dziecka pozyczyć. 

Co do zjazdów. Trasy na Kopie odpuścilem z racji nieczynnego krzesla. Na Winterpol ludzi tyle, że w 2 godziny zaliczyłem 5 zjazdów. Trasy bardzo dobrze przygotowane, zadnych przetarć, lodu, muld nawet koło 16ej. To jedyny plus dzisiejszego dnia. Nawet nie chciało mi się fotek robic. Jutro o 9ej melduję się na Kopie. Jak kresła nie uruchomią to jadę do Szrenicy albo Harrachowa, jeszcze myślę. Pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Jusik2002
      Czas rozpocząć nowy wątek
      w Tyliczu kurza z wszystkiego co mają
      https://master-ski.pl/stok-na-zywo/ chyba chcą być znowu pierwsi ;(

• By mirekn
      Cześć,
      od piątku do niedzieli byłem na Słowacji (rejon VT). Śnieg powyżej 1800. Temperatury w nocy na poziomie 1000 m  około -3. W dzień do +8. W piątek i sobotę wiało tak do 8 m/s.
      W porównaniu do zeszłego roku kiepsko ale to nie z powodu naturalnych opadów tylko temperatur. W zeszłym roku także niżej położone ośrodki np. Strednica w Zdiarze były już 30 listopada naśnieżone a teraz po przeciwnej stronie drogi w stronę Spiskiej Magury pasą się owce . Mrozu potrzeba !
      2019 wcześnie rano

2018 poniżej

Co do Łomnicy to w zeszłym roku w listopadzie też na dole było zielono ale na przełęcz dało się podejść, Teraz śniegu naprawdę symbolicznie. Coś by tam można po prawej stronie krzesła pokombinować ale ze zjazdem był by problem.Na dole, na Bukowej zielona trawka Kasprowy przy tej ilości śniegu to gigant ! 

Strbskie Pleso mizeria.
      U góry śniegu praktycznie tyle samo natomiast dół zielony. Armatki stoją na InterSki i na początku ES-a ale nie sypią. W dzień sporo na plus choć dól to ponad 1400.
      Ekipy pracują, konserwując sprzęta, ExpresaSolisko odpalili w niedzielę dla turystów, których było całkiem sporo. Dużo biegających ! w tym z dziećmi
      2018 na InterSki była już jazda.

Teraz zielono.

Początek ES-a 2018/2019

Na Solisku jak w zeszłym roku (śnieg) tylko o kilka stopni cieplej.

Z mniej narciarskich terenów tj. Studene Doliny 

No i relikt na Hrebenioku

Realniej jak będą mrozy to powtórka z nartami za 2 tygodnie. A teraz to chyba Bartuś na BK

Pozdrawiam
      mirekn
    • By JC
      Sprawdzam właśnie pogodę na lodowcach i to co widzę jest wręcz niewiarygodne. Wszędzie przybywa śniegu, a na lodowcu Stubai jest już 660 cm śniegu! Nie pamiętam, aby o tej porze roku na austriackich lodowcach było tyle śniegu!?
    • By grejan
      Jakie są warunki w Białce tatrzańskiej, pytam ponieważ mam zamiar jeszcze w ten weekend się wybrać?
    • By AndKur
      Hej 
      Planuję tygodniowy urlop w marcu. Z kilku względów najbardziej pasowałby mi Chopok. 
      Możecie polecić jakiś sprawdzony nocleg w okolicy, z rozsądną odległością od przystanku skibusa ? 
      Zakładam, że warunki do jazdy będą jeszcze w miare ok w okolicy 10.03 ?
      Z góry dzięki za pomoc
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...